Türk Radyoloji Derneği Kütüphanesi

04.04.2022

Türk Radyoloji Derneği Kütüphanesi

Değerli TRD Üyeleri,

Hazırlamış olduğumuz Türk Radyoloji Derneği Kütüphanesi hizmete açılmıştır. Kütüphane TRD İstanbul Şubesi ofisinde hizmet vermekte olup, derneğimizin internet sayfasından ya da “kutuphane.turkrad.org.tr” adresinden ulaşmak mümkündür.

Kütüphaneyi kurmaktaki amacımız radyoloji alanında Türkçe yazılmış kitap, dergi, kongre özet ve bildiri kitapları, makaleler ve benzeri her türlü belgeyi derneğimiz bünyesinde toplayarak geniş bir dokümantasyon merkezi oluşturmaktır. Bunlardan çevirim içi ulaşılmasında hukuki sorun olmayacaklara ulaşım sağlanacaktır. Kitaplar bölümünde şu ana kadar yazılmış olan Türkçe radyoloji kitaplarından bildiklerimizin tamamı listelenmiştir. Listede 415 adet kitap vardır. Ancak bunların bir bölümü kütüphanede mevcut değildir. Bunlar için ilgili kitapta “pdf indir” ikonuna tıklandığında “Kütüphanede Mevcut Değil” uyarısı çıkacaktır. Elinizde bu kitaplardan varsa bunları bağışlamanız kütüphanenin zenginleşmesini sağlayacaktır. Bazı kitapların pdf formlarına ulaşmak mümkündür. Bazılarının ise kütüphanede mevcut olup çevirim içi ulaşım mümkün olmadığından “pdf indir” ikonuna tıklandığında “Mevcut” uyarısı çıkacaktır.

Kitaplarla beraber dergilerde ve kongre kitaplarında da eksiklerimiz vardır. Ayrıca bizim bilmediğimiz bazı belge ve dokümanlar da olabilir. El birliği ile bu eksikleri tamamlamak zengin bir Türk radyoloji kitaplığı ve belge-bilgi merkezi oluşması açısından önemlidir. Bu konuda değerli katkılarınızı bekliyoruz. Katkılarınızı TRD İstanbul Şubesi adresine ödemeli olarak gönderebilirsiniz.
Adres: Kaptanpaşa Mah. İETT Sit. Büyük Blok 3.Kapı K:9 D:17 Okmeydanı-Şişli İstanbul

Katkılarınızı bekler, saygılar sunarız.

TRD Radyoloji Tarih Araştırmaları ve Etik Çalışma Grubu