TURKRAD 2022 Radyoloji Uzmanları Daveti

27.06.2022

TURKRAD 2022 Radyoloji Uzmanları Daveti

Değerli Üyemiz,

Devlet hizmet yükümlülüğü devam eden Türk Radyoloji Derneği üyesi radyoloji uzmanlarını 1-6 Kasım 2022 tarihleri arasında Antalya, Belek Titanic Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek 43. Ulusal Radyoloji Kongresi’ne davet ediyoruz. 

Kongre kayıt ve konaklama masraflarının Türk Radyoloji Derneği tarafından karşılanacağı kontenjana başvurular bu duyuru ile başlayıp, 28 Haziran Pazartesi günü sonlandırılacaktır.  Devlet hizmeti yükümlülüğü devam etmekte olan ve üyelik aidat borcu bulunmayan radyoloji uzmanları aşağıdaki üç sorunun cevabı ile ekteki formu doldurarak trd@trd.org.tr e-posta adresine başvurabilirler.

Kontenjan sınırlı olduğu için soruları doğru cevaplayan 50 üyemizin kaydı alınacaktır. Öncelik kongre katılım desteği bulmakta zorlanılan illerde görev yapmakta olan üyelerimize verilebilir.

Sorular:

  1. Röntgen çekimi gerçekleştirilen ilk Türk kimdir?
  2. Roma dönemindeki adının “gözetleme kulesi” veya “çıplak gözle yapılan gözetleme” anlamına gelmesi nedeniyle etimolojik olarak “röntgen ışınları aracılığı ile gerçekleştirilen eşzamanlı görüntüleme” anlamına gelen skopi uygulamasını çağrıştıran Balkan kentinin adı nedir? 
  3. 3. Dünya Radyoloji Günü hangi tarihte kutlanmaktadır?

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu