11. TRD Yeterlik Sınavı Beceri Aşaması

11. TRD Yeterlik Sınavı Beceri Aşaması | 2015-04-10

TÜRK RADYOLOJİ YETERLİK KURULU XI. YETERLİK SINAVI BECERİ AŞAMASI

1. Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu (TRYK) Sınav Komisyonu tarafından yapılacak olan TRD 11. Yeterlik Sınavı Beceri Aşaması 31 MAYIS 2015 tarihinde İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda yapılacaktır.

2. Beceri Sınavı’na 2010 yılı yeterlik sınavına uzmanlık öğrencisi olarak katılıp, başarılı olarak 2011 yılında uzmanlık unvanını almış olanlar ile 2011 yılı ve sonrasındaki kuramsal sınava katılmış ve başarılı olmuş radyoloji uzmanları ve 2012 yılı ve sonrasında yapılmış son iki beceri sınavına katılmamış ya da katılıp da başarılı olamamış uzmanlar katılabileceklerdir.

3. Avrupa Radyoloji Yeterlik Sınavı (European Diploma in Radiology, EDiR)’nı düzenleyen EBR yetkilileri ile yapılan görüşmelerde varılan mutabakata göre EDiR sınav aşamalarını başarmış olan T.C. vatandaşı Radyoloji uzmanlarının TRYK YETERLİK SINAVI KURAMSAL AŞAMALARINI kazandıkları ve bu sınavda başarılı olan Radyoloji uzmanlarının TRYK YETERLİK SINAVI BECERİ AŞAMASI’na katılabilecekleri kabul edilmiştir. Buna göre EDiR sınavında daha önce başarılı bulunmuş T.C. vatandaşı ve TRD üyesi olan Radyoloji uzmanlarından istekliler de TRYK YETERLİK SINAVI BECERİ AŞAMASI’na katılabileceklerdir.

4. 31 MAYIS 2015 tarihinde gerçekleşecek olan BECERİ SINAVI’na her birinde 24 kişinin katılabildiği iki ayrı salonda toplam 48 aday sınava alınabilecektir. Beceri Sınavı’na katılmaya hak kazanmış meslektaşlarımızın sayısı bu sayının yaklaşık iki katından fazladır. Başvuruların 48 kişiyi aşması durumunda ikinci bir sınav tarihi belirlenip, daha sonra duyurusu yapılacaktır. Bu nedenle başvuru sayısının kesin saptanabilmesi ve gerekli planlama ve düzenlemelerin yapılabilmesi için sınav başvurularının en geç 15 MAYIS 2015 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

5. Sınava katılma ile ilgili başvuru koşulları ekli dosyada yer almaktadır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu

EKLER:

Sınav Katılım Koşulları

Sınav Başvuru Formu