Avrupa Radyoloji Derneği 2020 Elektronik Seçimi Hakkında Duyuru

Avrupa Radyoloji Derneği 2020 Elektronik Seçimi Hakkında Duyuru | 2020-01-14

Avrupa Radyoloji Derneği 2020 Elektronik Seçimi Hakkında Duyuru (Aktif ESR üyeliği bulunan üyelerimizin dikkatine)

 

Değerli Üyemiz,

Avrupa Radyoloji Derneği'nin (ESR) bu yılki seçimlerinde ESR 2. Başkan Yardımcılığına Prof. Dr. Deniz Akata aday gösterilmiştir. Seçildiği takdirde 2023 yılında ESR başkanı ilk kez bir Türk olacaktır. Bu nedenle bu yılki oylama ve sizlerin desteği hepimiz için ayrı bir önem taşımaktadır. Ekteki listede ESR yönetim kurulunun farklı komite görevleri için de adaylar bulunmaktadır.

Oy verme işlemi 14 -27 Ocak 2020 arasında olup, ilk gün her üyeye POLYAS CORE isimli elektronik oylama sitesinden kişiye özel şifre gelecektir. Bu adresten gelecek elektronik postalarınızı silmemenizi veya spam klasörünüze düşmediğini kontrol etmenizi rica ederiz. Seçimlerde aktif 2019 ESR üyeliği olan radyoloji uzmanlarının oy hakkı bulunmaktadır.

Türkiye'den gelen oyların sayısı ve belirleyiciliği arttıkça derneğimizin ve üyelerimizin aldığı görev sayısında ve düzeyinde yükselme olduğu da ayrı bir gerçektir. Bu nedenle oylamaya katılma hakkı olan tüm üyelerimizi oy vermeye davet ediyor ve desteklerinizi bekliyoruz.

Oy kullanılacak pozisyonlar aşağıdaki gibidir: 


ESR 2nd Vice-President

- Deniz Akata (Türkiye)
- Adrian Brady (İrlanda)

ESR Communication and External Affairs Committee Chair

- Nikoleta Traykova (Bulgaristan)
- Andrzej Cieszanowski (Polonya)  

ESR Finance and Internal Affairs Committee Chair

- Jacob Sosna (İsrail)
- Maja Marolt Mušič (Slovenya)  

ESR Quality, Safety and Standards Committee Chair

- Rahel Kubik-Huch (İsviçre)
- Peter Mildenberger (Almanya)
- Núria Bargalló Alabart (İspanya)

ESR Subspecialties and Allied Sciences Committee Chair

- Apostolos Karantanas (Yunanistan)
- Alexandre Krainik (Fransa)

Önemli Not: Her TRD üyesinin otomatik olarak senelik rutin ESR üyeliği gerçekleştirilmemektedir. Avrupa Radyoloji Derneği her yıl derneğimizden bir sonraki sene adına geçerli olacak ESR üyeliğini gerçekleştireceğimiz kişilerin listesini istemekte olup bu liste TRD'ye aidat borcu olmayan kişilerden oluşmaktadır. Eğer bir üyenin TRD'ye aidat borcu üye veri tabanında görünüyorsa, bu kişi ilgili listeye dâhil edilememekte ve ESR üyeliği dolayısıyla dernek tarafından ödenememektedir.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD YÖNETİM KURULU