2019 Radyoloji Kış Okulu

2019 Radyoloji Kış Okulu | 2019-02-04

Değerli TRD Üyesi Radyoloji Uzmanlık Öğrencileri,

Türk Radyoloji Derneği’nin Radyoloji Kış Okulu adı altında başlattığı eğitim programı ile ülkemizde radyoloji eğitimi verilen üniversite ve devlet hastanelerindeki uzmanlık öğrencilerinin temel radyoloji eğitimi almaları amaçlanmaktadır.

Bir haftalık kurs şeklinde yapılacak olan Kış Okulu, TUKMOS tarafından kabul edilen radyoloji eğitim programına uygun olarak hazırlanmıştır. Programa ek olarak, küçük gruplarla, sorun temelli, eğiticilerle katılımcıların interaktif tartışma olanağı bulacakları masa başı oturumları yer almaktadır.

4-10 Şubat 2019 tarihlerinde Antalya Mirage Park Otel’de gerçekleşecek Kış Okulu’nun 100 kişilik kontenjanı bulunmaktadır. Katılımcılar başvuru sırasına göre belirlenecektir. Kış Okulu’na katılacak uzmanlık öğrencileri, kurumların Anabilim Dalı Başkanı / Eğitim Sorumlusu/ Radyoloji Bölüm Başkanı tarafından belirlenmektedir. 15 Ocak 2019 son başvuru tarihidir. Uzmanlık öğrencilerinin kurs kaydı ve otel konaklamaları Türk Radyoloji Derneği tarafından karşılanacaktır. Yol masrafları kendilerine aittir. Otel konaklamaları double odada iki kişi konaklayacak şekilde organize edilecek ve refakatçi kabul edilmeyecektir.

Kış Okulu programı son sene uzmanlık öğrencileri için düzenlenmiştir. Son sene uzmanlık öğrencilerine öncelik verilmesi ve geçen sene bu kontenjan ile kış okuluna katılmayan kişilerin katılması hedeflenmiştir. Aidat borcu bulunan ve dernek üyesi olmayan uzmanlık öğrencilerinin kaydı alınmayacaktır.

 

KIŞ OKULU TARİHLERİ: 4-10 ŞUBAT 2019

4 Şubat (otele giriş)
5 Şubat (derslerin başlaması)
10 Şubat (derslerin bitimi ve otelden çıkış)

  

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu