2018 Radyoloji Kış Okulu

2018 Radyoloji Kış Okulu | 2017-12-25

Değerli TRD Üyesi Radyoloji Uzmanlık Öğrencileri,

Türk Radyoloji Derneği’nin Radyoloji Kış Okulu adı altında başlattığı eğitim programı ile ülkemizde radyoloji eğitimi verilen üniversite ve devlet hastanelerindeki uzmanlık öğrencilerinin temel radyoloji eğitimi almaları amaçlanmaktadır.

Bir haftalık tek kurs şeklinde yapılacak olan Kış Okulu, TUKMOS tarafından kabul edilen radyoloji eğitim programına uygun olarak hazırlanmıştır. Programa ek olarak, küçük gruplarla, sorun temelli, eğiticilerle katılımcıların interaktif tartışma olanağı bulacakları masa başı oturumları da yer almaktadır. Başkanlığını Prof. Dr. Oğuz Dicle'nin yaptığı Kış Okulu Komisyonu tarafından hazırlanmış olan program, ekli dosyada paylaşılmıştır.

3-9 Şubat 2018 tarihlerinde Antalya Papillon Ayscha Otel’de gerçekleşecek olan Kış Okulu’nun 100 kişilik kontenjanı bulunmaktadır. Kış Okulu’na katılacak uzmanlık öğrencileri, kurumların Anabilim Dalı Başkanı / Eğitim Sorumlusu / Bölüm Başkanı tarafından belirlenmektedir. Kayıtlar için belirlenen son başvuru tarihi 10 Ocak 2018’dir.

Uzmanlık öğrencilerinin kurs kaydı ve otel konaklamaları Türk Radyoloji Derneği tarafından karşılanacaktır. Yol masrafları kendilerine aittir. Otel konaklamaları double odada iki kişi konaklayacak şekilde organize edilecek ve refakatçi kabul edilmeyecektir.

Kış Okulu programı, birinci yılını tamamlayan uzmanlık öğrencileri için düzenlenmiştir. Aidat borcu bulunan ve dernek üyesi olmayan uzmanlık öğrencilerinin kaydı alınmayacaktır. Son sene uzmanlık öğrencilerine öncelik verilmesi ve geçen sene bu kontenjan ile kış okuluna katılmayan kişilerin bildirilmesi önerilmektedir.

KIŞ OKULU TARİHLERİ: 3-9 ŞUBAT 2018

3 Şubat (otele giriş)
4 Şubat (derslerin başlaması)
9 Şubat (derslerin bitimi ve otelden çıkış)

  

Saygılarımızla, bilginize sunarız.
Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu