12. TRD Yeterlik Sınavı Beceri Aşaması

12. TRD Yeterlik Sınavı Beceri Aşaması | 2016-04-04

12. TÜRK RADYOLOJİ YETERLİK SINAVI BECERİ AŞAMASI

  1. Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu (TRYK) Sınav Komisyonu tarafından düzenlenecek TRD 12. Yeterlik Sınavı Beceri Aşaması 5 HAZİRAN 2016 tarihinde İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda yapılacaktır.
  2. Yeterlik Sınavı’nın Beceri Aşaması’na girebilmek için kuramsal sınavda başarılı olma ve radyoloji uzmanlığına sahip olma koşulu aranmaktadır. Kuramsal sınavda başarılı olan üyelerimizin 3 yıl içinde gerçekleştirilen beceri sınavına girmeleri gerekmektedir.
  3. Avrupa Radyoloji Yeterlik Sınavı (European Diploma in Radiology-EDiR)’nda başarılı olan T.C. vatandaşı ve TRD üyesi Radyoloji uzmanlarının derneğe yazılı başvuruda bulunmaları durumunda Yeterlik Sınavı’nın kuramsal aşamasından muaf tutularak, beceri aşamasına girebilirler.
  4. 5 HAZİRAN 2016 tarihinde gerçekleştirilecek Beceri Sınavı’na toplam 48 üyemizin başvurusu kabul edilecektir. Başvuruların 48 kişiyi aşması durumunda ikinci bir sınav tarihi belirlenip, duyurusu yapılacaktır. Bu nedenle başvuru sayısının saptanabilmesi ve gerekli planlamanın yapılabilmesi için başvurularının en geç 16 MAYIS 2016 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.
  5. Sınav başvuru koşulları ve Türk Radyoloji Derneği’ne gönderilmesi gereken evraklar ekli dosyada yer almaktadır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.
TRD Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu