Türk Radyoloji Derneği'nden Duyuru

Türk Radyoloji Derneği'nden Duyuru | 2014-04-07

Değerli Türk Radyoloji Derneği Üyeleri,

Aşağıdaki yaptığımız çalışmalardan bazıları ile ilgili siz değerli üyelerimizi bilgilendirmek istiyoruz;

TRD İl temsilcileri: Üyelerimize daha yakın olabilmek amacıyla TRD şubesi bulunmayan illerde TRD İl temsilciliği uygulamasını başlatmış bulunuyoruz. Bu yöndeki çalışmalar sonucunda TRD il temsilcilerimiz belirlenmiş bulunmaktadır. TRD il temsilcilerimize görevlerinde başarılar diliyoruz. İl temsilcilerinden beklentimiz, bulundukları illerde üyelerimizin mesleki sorunları ve eğitimi ile ilgilenmeleri şeklindedir. İhtiyaç duyduklarında TRD Yönetim Kurulu olarak il temsilcilerimizin yanında olacağız.

Toplantı Desteği: Üyelerimizin talepleri doğrultusunda bilimsel toplantıların, şube olmayan diğer şehirlerde de düzenlenmesini arzu ediyoruz. İl temsilcilerimizin bulundukları illerde bilimsel toplantı düzenlemesi halinde TRD olarak maddi destekte bulunma kararı aldık. Bu nedenle bilimsel toplantı taleplerinin il temsilcileri tarafından bize bildirilmesi gerekmektedir. Bilimsel toplantıların düzenlenmesinde büyükşehir il temsilciliklerine öncelik verilecektir ve yıllık toplamda 5000 TL’ye kadar destek verilebilecektir.

Yeni Tüzük: TRD yeni tüzük çalışması devam etmektedir. Daha demokratik, modern ve çoğulcu bir tüzük ortaya çıkarmayı düşünüyoruz.

Elektronik eğitim portalı oluşturulması: TRD organizasyonunda yapılmış ve yapılacak konuşmalar öncelikli olmak üzere müfredat gözönüne alınarak geniş kapsamlı bir elektronik arşiv oluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor.

Burslar: Yurtdışı ve yurtiçi burs miktarını kısmen artırdık ve bu kapsamda daha fazla üyemizi desteklemeyi arzu ediyoruz. Bunun için başvurularınızı bekliyoruz. Ayrıca Kore Radyoloji Derneği ile yaptığımız anlaşma ile yılda 10 üyemize Kore Derneği tarafından 3 aya kadar burs verilecektir.

Daha fazla iş ve daha az hata yapmak için her türlü öneri ve eleştirilerinizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu