38. Ulusal Radyoloji Kongresi

38. Ulusal Radyoloji Kongresi | 2018-05-28

Değerli Üyemiz,

 

Devlet hizmet yükümlülüğü devam etmekte olan Türk Radyoloji Derneği üyesi radyoloji uzmanlarını 6-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya, Rixos Sungate Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek 38. Ulusal Radyoloji Kongresi’ne davet ediyoruz. 

Kongre kayıt ve konaklama masraflarının Türk Radyoloji Derneği tarafından karşılanacağı kontenjana başvurular bu duyuru ile başlayıp, 8 Haziran 2018 Cuma günü mesai saati bitiminde sonlandırılacaktır. Halen devlet hizmeti yükümlülüğünü yerine getirmekte olan ve aidat borcu bulunmayan radyoloji uzmanları aşağıdaki üç sorunun cevabı ile ekteki formu doldurarak trd@trd.org.tr e-posta adresine başvurabilirler.

Kontenjan sınırlı olduğu için soruları doğru yanıtlayan ilk 50 üyemizin kaydı alınacaktır. Geçen yıl bu kontenjan ile kongreye katılmış üyelerimizin başvuruları, kontenjan doldurulamazsa değerlendirilmeye alınacaktır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 

NOT: Aidat borcu bulunan üyelerimizin başvuruları dikkate alınmayacaktır. 

SORULAR

        1. Mustafa Kemal Atatürk ile aynı yıl doğan, 1934 yılında tifodan hayatını kaybeden, 1912 yılında, lenfoplazmositik infiltrasyon ve fibrosis ile seyreden tiroid hastalığını tanımlayan ve bu hastalığa ismi öldükten iki yıl sonra verilen, Japon bilim adamının adını yazınız.

        2. ALARA açılımı nedir? ALARA prensibini açıklayınız.

        3. Pediatrik hastada BT’de kullandığımız doz azaltma tekniklerini açıklayınız.