İLETİŞİM
Adres : Hoşdere Caddesi, Güzelkent Sokak, Çankaya Evleri, F Blok, No:2 Çankaya PK 06540 ANKARA
Telefon : +90 (312) 442 36 53
Faks : +90 (312) 442 36 54
GSM : +90 533 380 83 01
E-Mail :trd@trd.org.trDernek Beyannamesi 2012

» Sorular/Cevaplar
Şua İzni ve Fiili Hizmet Süresi Zammı Konulu Genelge Hakkında Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

Bildiğiniz üzere Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Hastane Hizmetleri Başkan Yardımcılığı'nın şua izni ile fiili hizmet süresi zammı konulu 27.11.2012 gün ve 3750 sayılı yazısı tüm kamu hastane birliklerine ve birliğe bağlı hastane yöneticiliklerine gönderilmiştir. Ardından 11.12.2012 gün ve 4119 sayılı yazı ekinde Sosyal Güvenlik Kurumu Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü'nün fiili hizmet süresi zammına ilişkin 08.08.2012 gün ve 14129275 sayılı yazısı kurumlara iletilmiştir. 

TRD Yönetim Kurulu'nun ve hukuk bürosunun konu ile ilgili değerledirmeleri ve çalışmaları ekteki dosyalarda bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2012-12-19 devamını okumak için tıklayınız...

Hekimlerin çalışma süresi, nöbet, fazla çalışma, dinlenme ve izin hakları

Değerli TRD Üyeleri,

Hekimlerin çalışma süresi, nöbet, fazla çalışma, dinlenme ve izin hakları ile ilgili aynı başlıklı ve Ocak 2011 tarihli Av. Tülay Ekici ve Av. Ziynet Özçelik tarafından hazırlanmış dosyaya http://www.ttb.org.tr/kutuphane/nobet_2011.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu   

 
2012-01-13 devamını okumak için tıklayınız...

Nöbetler Hakkında Mevzuat

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimize nöbetlerle ilgili yapılan başvurulara yardımcı olması amacıyla nöbetlerle ilgili mevzuat hakkında sizleri bilgilendirmek ve bilgilerinizi tazelemek için hazırlanan çalışmayı ekteki dosyada bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-06-03 devamını okumak için tıklayınız...

Çalışma Süreleri-Nöbet Uygulamaları-İzinler

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimize çalışma süreleri ve nöbet uygulamaları ile ilgili çok sayıda başvuru yapılmaktadır. Türk Tabipleri Birliği hukuk bürosu tarafından çalışma sürelerinöbetler ve izin kullanım hakları ile ilgili bir çalışma hazırlanmıştır. Çalışmada radyoloji uzmanlarını ilgilendiren bölümler yer almaktadır. Bu çalışmaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.ttb.org.tr/index.php/component/content/article/2350#i.a 

Derneğimizin hukuk bürosunun aynı konularla ilgili çalışmalarına da internet sitemizin Hukuk bölümünden veya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.turkrad.org.tr/index.php?cat=96

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2011-01-12 devamını okumak için tıklayınız...

Amir Nöbeti

Değerli TRD Üyeleri,

Dernek üyelerimizin radyoloji uzmanlarına amir nöbeti tutturulması ile ilgili başvurularına dernek avukatımızın değerlendirmesi ekteki dosyada bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-09-30 devamını okumak için tıklayınız...

Tam Gün Yasası ile İlgili Sorular ve Yanıtlar

Değerli TRD Üyeleri,

Tam Gün Yasası hakkında TTB'ye yöneltilen sorularla ilgili TTB Hukuk bürosu bir çalışma yapmıştır. İlgili dökümana http://www.ttb.org.tr/index.php/hukuk/2061-tamgun internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-06-29 devamını okumak için tıklayınız...

Özel Sağlık Kuruluşlarında Çalışan Radyologların Çalışma Süreleri

Değerli TRD Üyeleri,

Özel sağlık kuruluşlarında çalışan Radyologlar tarafından derneğimize ulaşan çalışma saatleri, fiili hizmet zammı ve şua izni uygulamaları ile ilgili başvurular hakkında hukuk bürosuna ait çalışmayı ekte bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-06-14 devamını okumak için tıklayınız...

Radyoloji Uzmanı Olmayan Hekimlerce Tıbbi Görüntüleme Cihazlarının Kullanımı

Değerli TRD Üyeleri,

Özellikle ultrasonografi cihazı olmak üzere Radyoloji uzmanı olmayan hekimler tarafından tıbbi görüntüleme cihazlarının kullanımı ile ilgili üyelerimiz tarafından derneğimize sıkça başvuru yapılmaktadır. Derneğimize yapılan başvurulardan biriyle ilgili hukuk büromuzca yapılan değerlendirmenin bu yönde sıkıntı yaşayan diğer üyelerimize de yol gösterici ve ve faydalı olabileceği düşünülmüş ve ekte bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-06-07 devamını okumak için tıklayınız...

İcap Nöbeti

Değerli TRD Üyeleri,

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 11.05.2010 gün ve 19160 sayılı Karabük Devlet Hastanesi'ne yazdığı yazı ile hız kazanacak şekilde hastanelerde radyologlara yönelik icap nöbeti uygulamasına gidildiğini belirten ve nöbet uygulamasındaki sıkıntılara yönelik çok sayıda başvuru derneğe ulaşmaktadır. Bu nedenle alanla ilgili mevzuat çerçevesinde anılan yazının içeriği ve yazı ile ilgili ulaşılan sonuca ilişkin ekteki açıklamanın derneğimiz üyeleri ile paylaşması gereği duyulmuştur. Ekte ayrıca bugün Sağlık Bakanlığı'na ulaştırılacak olan, nöbet uygulamarı ile ilgili çalışanların haklarını gözeten ve ihlal etmeyen çalışma düzeni konusunda sağlık kuruluşlarına genel bilgilendirme yazısı gönderilmesi ile ilgili yazımız da bulunmaktadır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-05-31 devamını okumak için tıklayınız...


   
 
 

WEBCAST
 
34. Ulusal Radyoloji Kongresi

33. Ulusal Radyoloji Kongresi

Abdomen Radyolojisi Sempozyumu

Karaciğer MR Görüntülemede Güncel Yaklaşımlar
 

Kongre Fotoğrafları
 
 

KONGRE VE TOPLANTILAR
 

Diğer Toplantılar
 

E-POSTER
  TÜRKRAD 2013
TÜRKRAD 2012
TÜRKRAD 2011
TÜRKRAD 2010
TÜRKRAD 2009
TÜRKRAD 2008
TÜRKRAD 2007
TÜRKRAD 2006
 

YAYINLAR
 

 

Opakim Ulrich


Ana Sayfa  |   Dernek Hakkında  |   Üyelik Koşulları ve Üyelik  |   Eğitim ve Yeterlilik Kurulu  |   Çalışma Grupları  |   Yönergeler  |   Bize Yazın