Yaklaşan Etkinlikler

36. Ulusal Radyoloji Kongresi

Bu yılki Kongremiz sizlerin de beğeneceğinizi umduğumuz birçokönemli yenilikle birlikte gelecek. İlk defa bu yıl -daha sonra devamını arzu ettiğimiz- uluslararası eşzamanlı ortak bir kongre birlikteliğimiz olacak.

21 - 25 Ekim Kaya Plazzo Golf Resort, ANTALYA

Devamı
Bu etkinlik için kalan zaman
 • Ay
 • Gün
 • Saat
 • Dak.
 • San.

Dernekten Haberler

Sosyal Medya’da Paylaş!

TRD Hakkında

Türk Radyoloji Derneği Cumhuriyetimizin ilanını takip eden 1924 yılında, “TÜRK ELEKTROFİZYOLOJİ CEMİYETİ” adı ile İstanbul'da kuruldu. Kurucu üyeleri İstanbul Tıp Fakültesi Fizik Profesörü ve Röntgen Muallimi Dr. Mehmet Şevki Bey, Haseki Hastanesi radyoloji uzmanı Dr. Suphi Neşet (BEKEN) Bey, Dr. Burhanettin (TOKER) Bey, Dr. Demetrius CHİLADİTİ, Dr. Zakar (TARVER), Gülhane Hastanesi Radyoloji uzmanı Dr.Şükrü Emin (CANGÖR) Bey, Tıp Fakültesi Radyoloji Uzmanı Dr. Selahattin Mehmet (ERK) Bey'dir.

Kuruluş amacı cemiyet tüzüğünün 2. Maddesinde 'Radyoloji'nin tıbbi tatbikatına ait ilerleme ve tekamülü takip ve yurdumuzdaki inkişafına ve radyoloji müntesipleri arasındaki şahsi, mesleki ve ilmi tesanütün ve bağlılıkların kuvvetlenmesine müşterek ihtiyaçların karşılanmasını sağlamaya hizmet ve yardım' olarak belirlenmiştir. Bu ana esaslar bugün için de Türk Radyoloji Derneği'nin genel amaçlarını oluşturmaktadır.

Türk Radyoloji Cemiyeti'nin 1954-1955 döneminde görev yapan yönetim kurulu, Prof. Dr. Muhterem GÖKMEN başkanlığında genel sekreter Doç. Dr. Adnan BUDARAS, Sayman Dr. İsmail CEBESOY ve üyeler Dr. Rüştü EGUN, Dr. Hayri AYBERK ile atak yaparak, 1955 yılı Ekim ayında yazı işleri müdürlüğünü Dr. Saim AYKIN'ın yaptığı TÜRK RADYOLOJİ MECMUASI'nı yayınlamıştır.

devamı
E-POSTERLER
E-POSTERLER
RADYOLOJİ DERSLERİ
RADYOLOJİ DERSLERİ
FAYDALI LİNKLER
FAYDALI LİNKLER
BİZE YAZIN
BİZE YAZIN
BASINDA TRD
BASINDA TRD
TERMİNOLOJİ
TERMİNOLOJİ

Duyurular

İletişim Bilgileri

 • Hoşdere Caddesi, Güzelkent Sokak,
  Çankaya Evleri, F Blok, No:2 Çankaya
  PK 06540 ANKARA
  Telefon: +90 (312) 442 36 53
  Faks: +90 (312) 442 36 54
  E-Posta : trd@trd.org.tr