İLETİŞİM
Adres : Hoşdere Caddesi, Güzelkent Sokak, Çankaya Evleri, F Blok, No:2 Çankaya PK 06540 ANKARA
Telefon : +90 (312) 442 36 53
Faks : +90 (312) 442 36 54
GSM : +90 533 380 83 01
E-Mail :trd@trd.org.trDernek Beyannamesi 2012

» Duyurularımız
EUROSON 2014

Değerli TRD üyeleri,

26-28 Mayıs 2014 tarihleri arasında Tel-Aviv, İsrail’de gerçekleştirilecek olan EUROSON 2014 (26th Congress of the European Federation of Societies for Ultraound in Medicine and Biology) kongresine ait bilimsel program ve diğer detaylara http://www.euroson2014.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2014-04-24 devamını okumak için tıklayınız...

Diyabetik Ayak: Multidisipliner Yaklaşım ve Endovasküler Tedavi Konulu Toplantı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği ve Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nin ortaklaşa düzenlediği "Diyabetik Ayak: Multidisipliner Yaklaşım ve Endovasküler Tedavi" konulu toplantı 8 Mayıs 2014 tarihinde ANEMON Hotel & Konya’da gerçekleştirilecektir.

Program hakkında detaylı bilgiye ekteki belgeden ulaşabilirsiniz.

Katılımınızı bekler, saygılarımızı sunarız.

TGRD Yönetim Kurulu

 
2014-04-22 devamını okumak için tıklayınız...

2-4 Mayıs 2014 Ulusal Meme Radyolojisi Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

2-4 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara, Ramada Plaza Otel'de gerçekleşecek olan 4. Ulusal Meme Radyolojisi Sempozyumu'na ait bilimsel program ve kayıt ile ilgili detaylar ekte, bilginize sunulmuştur. 

Katılımınızı bekler; saygılarımızı sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-04-16 devamını okumak için tıklayınız...

Türk-Alman-Avusturya Radyoloji Günleri 2014

Değerli Meslektaşlarımız,

2010 yılında başladığımız ve bu sene üçüncüsü yapılacak olan Türk–Alman–Avusturya Radyoloji Günleri toplantısı 9-10 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul’da Kalyon Otel’de düzenlenecektir. Almanya ve Avusturya’dan 20’nin üzerinde ve dünyaca takdir edilen konuşmacıların katılacağı bu toplantıya katılım TRD organizasyonu ile ücretsiz olacaktır. Toplantının amacı konusunda uzman Alman ve Avusturyalı meslektaşlarımızı, kendi ülkemizde, dedike oldukları konularda dinlemek ve onlardan eğitim almak yanı sıra, aynı zamanda bu meslektaşlarımızla sosyal ilişkilerin de kurulacağı rahat bir tanışma ortamı sağlamaktır. Toplantı konuşmacılarına ekteki afişten, bilimsel programa http://www.gast2014.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Katılımınızı bekler, saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu 

Not: Sınırlı sayıda katılımcı kabul edileceğinden katılımınızı önceden canozhan@figur.net adresine iletmenizi rica ederiz.

 
2014-04-16 devamını okumak için tıklayınız...

ESPR 2014

Değerli TRD Üyeleri,

ESPR (European Society of Paediatric Radiology) tarafından 2-6 Haziran 2014 tarihleri arasında Hollanda, Amsterdam Grand Hotel Krasnapolsky’de ESPR 2014 toplantısı düzenlenecektir. 

Toplantı ile ilgili detaylara http://www.espr2014.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-04-14 devamını okumak için tıklayınız...

4-6 Haziran 2014 ESER Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

4-6 Haziran 2014 tarihlerinde Viyana’da gerçekleşecek olan ESER (European Society of Emergency Radiology) Yıllık Toplantısı'na ait kayıt detaylarına ve bilimsel programa ekli dosyadan ve http://www.eser-society.org/meetings/eser-2014/ web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-04-10 devamını okumak için tıklayınız...

İstanbul Uluslararası Meme Kanseri Konferansı

Değerli TRD Üyeleri,

30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında İstanbul Hilton Hotel'de gerçekleşecek olan İstanbul Uluslararası Meme Kanseri Konferansı ile ilgili detaylı bilgiye www.breastanbul.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-04-08 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Radyoloji Derneği'nden Duyuru

Değerli Türk Radyoloji Derneği Üyeleri,

Aşağıdaki yaptığımız çalışmalardan bazıları ile ilgili siz değerli üyelerimizi bilgilendirmek istiyoruz;

TRD İl temsilcileri: Üyelerimize daha yakın olabilmek amacıyla TRD şubesi bulunmayan illerde TRD İl temsilciliği uygulamasını başlatmış bulunuyoruz. Bu yöndeki çalışmalar sonucunda TRD il temsilcilerimiz belirlenmiş bulunmaktadır. TRD il temsilcilerimize görevlerinde başarılar diliyoruz. İl temsilcilerinden beklentimiz, bulundukları illerde üyelerimizin mesleki sorunları ve eğitimi ile ilgilenmeleri şeklindedir. İhtiyaç duyduklarında TRD Yönetim Kurulu olarak il temsilcilerimizin yanında olacağız.

Toplantı Desteği: Üyelerimizin talepleri doğrultusunda bilimsel toplantıların, şube olmayan diğer şehirlerde de düzenlenmesini arzu ediyoruz. İl temsilcilerimizin bulundukları illerde bilimsel toplantı düzenlemesi halinde TRD olarak maddi destekte bulunma kararı aldık. Bu nedenle bilimsel toplantı taleplerinin il temsilcileri tarafından bize bildirilmesi gerekmektedir. Bilimsel toplantıların düzenlenmesinde büyükşehir il temsilciliklerine öncelik verilecektir ve yıllık toplamda 5000 TL’ye kadar destek verilebilecektir...

 
2014-04-07 devamını okumak için tıklayınız...

31 Mayıs-1 Haziran 2014 Meme Ultrasonografi Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

31 Mayıs-1 Haziran 2014 tarihleri arasında konusunda en tanınmış bilim adamlarından birisi olan “Breast Ultrasonography” kitabı yazarı Dr. A. Thomas Stavros’un konuşmacı olduğu Meme Ultrasonografi Kursu İstanbul’da Dr. H. Zafer Akşit tarafından düzenlenecektir.

Kurs tanıtımı ve programı ekte, bilginize sunulmuştur.

Kurs kaydı için iletişim bilgileri:

Dr. H. Zafer Akşit

E-posta: zaferaksit.meme.us@gmail.comzmansn@gmail.com

GSM: 0537 219 69 98

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-04-07 devamını okumak için tıklayınız...

Türk-Alman-Avusturya Radyoloji Günleri 2014

Değerli Meslektaşlarımız,

2010 yılında başladığımız ve bu sene üçüncüsü yapılacak olan Türk–Alman–Avusturya Radyoloji Günleri toplantısı 9-10 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul’da Kalyon Otel’de düzenlenecektir. Almanya ve Avusturya’dan 20’nin üzerinde ve dünyaca takdir edilen konuşmacıların katılacağı bu toplantıya katılım TRD organizasyonu ile ücretsiz olacaktır. Toplantının amacı konusunda uzman Alman ve Avusturyalı meslektaşlarımızı, kendi ülkemizde, dedike oldukları konularda dinlemek ve onlardan eğitim almak yanı sıra, aynı zamanda bu meslektaşlarımızla sosyal ilişkilerin de kurulacağı rahat bir tanışma ortamı sağlamaktır. Toplantı konuşmacılarına ekteki afişten, bilimsel programa http://www.gast2014.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Katılımınızı bekler, saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu 

Not: Sınırlı sayıda katılımcı kabul edileceğinden katılımınızı önceden canozhan@figur.net adresine iletmenizi rica ederiz.

 
2014-04-03 devamını okumak için tıklayınız...

Radyoloji İş Yükü Standartları

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan Radyoloji İş Yükü Standartları ekte, sizlerle paylaşılmıştır. İlerleyen süreçte, bu çalışmanın Sağlık Bakanlığı, SGK ve Kamu Hastaneleri Kurumu yetkililerine iletilmesi planlandığı için çalışma hakkında üyelerimizin görüş ve önerilerini bizlerle paylaşması önem arz etmektedir.

Geri bildirimlerinizi trd@trd.org.tr e-posta adresine iletebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-04-01 devamını okumak için tıklayınız...

Radyoloji Çalışanlarına Yönelik Eğitsel, Yönetsel, Hukuksal Eğitim Semineri

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği tarafından Radyoloji çalışanlarının sorunlarını hep beraber çözüm üretmek amacı ile planlanan eğitim seminerimiz 10-12 Nisan 2014 tarihinde Ankara Üniversitesi Morfoloji Binası Abdülkadir Noyan Konferans Salonu'nda Eğitsel, Yönetsel ve Hukuksal başlıklarında yapılacaktır. Bu başlıklarda akademisyen hocalarımızdan, Sağlık Bakanlığı, Kamu Hastaneleri Birliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye Atom Enerji Kurumu yetkililerinden ve hukukçulardan alınacak bilgiler ışığında nitelikli hizmet sunulabilecek, mesleğimizde yaşanan sorunların çözümünde bir basamak oluşturacaktır. Bu kapsamda düzenlenecek seminerimiz ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Yönetim Kurulu

http://www.tmrt2014.org

 
2014-03-31 devamını okumak için tıklayınız...

24 Mart 2014 "Imaging of Tuberculosis"

Değerli TRD üyeleri,

24 Mart 2014 tarihinde ISR ve ICRE tarafından online olarak düzenlenecek "Imaging of Tuberculosis" konulu eğitim programı ile ilgili detaylara http://www.isradiology.org/goed_tb_project/imaging.php adresinden ulaşabilirsiniz.

Ekteki dosyada detaylar bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-03-22 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Manyetik Rezonans Derneği Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından, 05 Nisan 2014  tarihinde Diyarbakır, Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi’nde Nöroradyoloji MRG Kursu düzenlenecektir.

Ayrıntılar ekteki posterde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TMRD Yönetim Kurulu

 
2014-03-17 devamını okumak için tıklayınız...

14 Mart Tıp Bayramımız Kutlu Olsun

Değerli TRD Üyeleri,

Radyoloji ailesinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı tüm içtenliğimizle kutlar, bu anlamlı günde meslektaşlarımıza ve tüm sağlık çalışanlarına beklentilerimizin karşılandığı, sağlık, huzur, barış ve başarılarla dolu bir yaşam dileriz.

Saygılarımızla,
TRD Yönetim Kurulu

 
2014-03-14 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Ankara Şubesi 22 Mart 2014 Kas İskelet Sempozyumu
Değerli TRD Üyeleri,

TRD Ankara Şubesi tarafından 22 Mart 2014 Cumartesi günü Ankara Rixos Grand Otel'de gerçekleştirilecek olan Kas İskelet Sempozyumu’na ait program ekte, bilginize sunulmuştur. 
Kayıt yaptırmak isteyen üyelerimizin TRD Ankara Şube Sekreterliği (ankara@turkrad.org.tr) ile iletişime geçmelerini rica ederiz.
Katılımınızı bekler; saygılarımızı sunarız.

TRD Ankara Şube Yönetim Kurulu
 
2014-03-08 devamını okumak için tıklayınız...

2-4 Mayıs 2014 Meme Radyolojisi Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

2-4 Mayıs 2014 tarihleri arasında Ankara Ramada Plaza Otel'de gerçekleşecek olan 4. Ulusal Meme Radyolojisi Sempozyumu'na ait bilimsel program ve kayıt ile ilgili detaylar ekte, bilginize sunulmuştur. 

Katılımınızı bekler; saygılarımızı sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-02-26 devamını okumak için tıklayınız...

CIRSE Üyeliği Hk Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği (TGRD) tarafından CIRSE üyeliğine ait bilgiler ve detaylar ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TGRD Yönetim Kurulu

 
2014-02-24 devamını okumak için tıklayınız...

TGRD Yıllık Toplantısı

Değerli TGRD Üyeleri,

9.Girişimsel Radyoloji Yıllık Toplantısı 20-23 Mart 2014 tarihleri arasında Antalya, Belek Titanic Deluxe Kongre Merkezi’nde yapılacaktır.

Toplantıya girişimsel radyolojiye gönül vermiş arkadaşların yanında konuya ilgi duyan asistan, uzman tüm hekimlerimizin katılımlarını bekliyoruz. Bu sene ilk kez yıllık toplantıda özel oturumları olan, ekibimizin büyük bir parçası hemşire ve teknisyen katılımlarını büyük bir hevesle bekliyoruz.

Yıllık toplantıların diğer bir önemi de meslektaşlarımızla sektör temsilcilerinin buluşmasını sağlayarak yoğun bilgi alışverişine olanak tanımasıdır.

Yıllık toplantı web sitesi www.girisimselradyoloji2014.org dan tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Siz değerli meslektaşlarımızı, özenle hazırlanmış yoğun bir bilimsel program ve yanında güzelce vakit geçireceğimiz sosyal etkinliklerin de olacağı 9. Girisimsel Radyoloji Yıllık Toplantısı’na katılımınızı bekler; saygılarımızı sunarız.

TGRD Yönetim Kurulu

 
2014-02-20 devamını okumak için tıklayınız...

ESSR Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

26-28 Haziran 2014 tarihleri arasında Rigada (LETONYA) yapılacak olan ESSR Yıllık Toplantısı’na bildiri gönderme süresi 10 Şubat 2014 tarihine kadar uzatılmıştır. Toplantı ile ilgili detaylara www.essr.org adresinden ulaşabilirsiniz. 

Bildiri göndererek bilimsel destek vermek isteyen üyelerimize hatırlatır, saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 

 
2014-02-04 devamını okumak için tıklayınız...

ESTI 2014 Yıllık Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

12-14 Haziran 2014’te Amsterdam’da yapılacak ESTI 2014 Yıllık Kongresi'ne bildiri gönderim tarihi 7 Şubat 2014'e kadar uzatılmıştır. 

Daha fazla bilgi için lütfen www.myESTI.org bağlantısını ziyaret ediniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-02-03 devamını okumak için tıklayınız...

Tıbbi Ultrasonografi Derneği'nden Duyuru

Sayın Ultrason Derneği Üyeleri ve ultrasona ilgi duyanlar,

2013 yılında birçok etkinliği geride bıraktıktan sonra, 2014 ve 2015 yılları için planladığımız etkinlikleri tekrar özetlemek isterim.

Derneğimizin de üye olduğu EFSUMB’un yayın organı haline dönüşen ve "impakt faktörü" anlamında, son yıllarda ciddi bir atılım yapan "Ultraschall in der Medizin"="European Journal of Ultrasound" dergisine, özel indirimli abonelik için bir organizasyon yaptık. Sonuçta, şu ana kadar, 51 üyemiz, 2014 yılı için, bu indirimli abonelik hakkına kavuştu. Ultrasonla ilgili araştırma veya diğer türlerde yayın yapmayı düşünenler için bu derginin iyi bir seçenek olduğunu hatırlatmak isteriz...

 
2014-02-03 devamını okumak için tıklayınız...

Girişimsel Radyoloji Pratik Eğitim Programı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği (TGRD), Girişimsel Radyoloji pratiğini artırmak amacıyla bir eşgüdüm programı hazırlamıştır. Programın amacı Girişimsel Radyoloji ile uğraşmak isteyen ancak kurumunda girişimsel radyoloji eğitimi olmayan, kısıtlı olan ya da farklı kurumlardaki farklı işlemler hakkında bilgi sahibi olmak isteyen radyoloji uzman ya da asistanlarının pratik eğitimini artırmak ve Girişimsel Radyoloji uygulamalarını ülkeye yaymaktır.

Eğitim ile ilgili detaylı bilgi ekteki dosyada bildirilmiştir.

Saygılarımızla,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2014-01-30 devamını okumak için tıklayınız...

Dr. Muhteşem Ağıldere'yi Tebrik Ediyoruz

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz üyesi Prof. Dr. A.Muhteşem Ağıldere MR alanında yaptığı çalışmalar ve katkılar nedeni ile "European Society of Magnetic Resonance in Medicine and Biology" (ESMRMB) derneği tarafından "Clinical Certificate of MR Excellence" ile ödüllendirilmiştir.

Kendisini tebrik ediyor; mesleki başarılarının devamını diliyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-01-29 devamını okumak için tıklayınız...

TNRD Nisan Kursu Hk.

Değerli TRD Üyeleri,

25-27 Nisan 2014 tarihinde İstanbul'da düzenlecenek olan Nöroradyoloji Diploma Programı Kursu için sınırlı sayıda olan başvurular tamamlanmıştır. Bir haftalık sürede yapılan başvuru sayısı mevcut kontenjanı aşmış olduğundan başvurular öncelik sırasına göre kabul edilecektir. Bundan sonra yapılacak başvuruların dikkate alınamayacağı ancak halihazırda başvuru yaptığı halde kayıt aşamasında vazgeçenler olması durumunda bazı başvuruların yedek olarak elde tutulacağını duyurmak isteriz.

Saygılarımızla,

Türk Nöroradyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2014-01-29 devamını okumak için tıklayınız...

Dr.Nevzat Karabulut'u Tebrik Ediyoruz

Değerli TRD Üyeleri,

Dergimiz DIR Journal Baş Editörü Prof. Dr. Nevzat Karabulut American Roentgen Ray Society (ARRS) tarafından Lee F. Rogers Fellowship ödülüne layık görülmüştür.  

Konu ile ilgili habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.arrsinpractice-digital.org/inpractice/winter_2014/m2/Page.action?pg=10

Kendisini tebrik ediyor; mesleki başarılarının devamını diliyoruz.

Saygılarımızla,
TRD Yönetim Kurulu

 
2014-01-28 devamını okumak için tıklayınız...

10-11 Mayıs 2014 Doppler Ultrasonografi Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Tıbbi Ultrasonografi Derneği tarafından 10-11 Mayıs 2014 tarihleri arasında Hilton Otel Ankara’da gerçekleştirilecek olan "Doppler Ultrasonografi Uygulamaları Kursu"na ait program ve kayıt ile ilgili detaylar ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla, bilginize sunarız. 

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-01-27 devamını okumak için tıklayınız...

27-29 Mart 2014 2. Fetal Hayattan Çocukluğa

Değerli TRD Üyeleri,

Yükseliş İktisadi ve Stratejik Araştırmalar Vakfı (YİSAV) tarafından 27-29 Mart 2014 tarihleri arasında Ankara, JW Marriott Hotel'de 2. Fetal Hayattan Çocukluğa "ilk 1000 gün" Gebe ve Çocuk Beslenmesi Kongresi düzenlenecektir. Kongre ile ilgili detaylara www.annecocukbeslenmesi.org adresinden ulaşılabilir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2014-01-22 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Nöroradyoloji Derneği Kurs Programı

Değerli TRD Üyeleri,

25-27 Nisan tarihlerinde Türk Nöroradyoloji Derneği tarafından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde "Türk Nöroradyoloji Diploması" programının ilk kategorik kursu düzenlenecektir. Standart eğitim ve çalışma koşulları ile eğitimi uygun olan radyoloji uzmanları için (ESNR ile koordineli olarak) diploma programı başlatılmış olup, diploma kursları Avrupa Nöroradyoloji Diploması için benzer eğitim ve koşullarda düzenlenerek sınavlarda başarılı olanlara verilecektir. Dört kurstan oluşan diploma programı için bu kurslar hafta sonu ve yılda iki kez düzenlenerek 2 yılda tamamlanacaktır.Kurs konuları şu şekildedir...

 
2014-01-21 devamını okumak için tıklayınız...

Vasküler Girişimsel Çalıştayı

Değerli Üyelerimiz,

20 Ocak 2014–19 Nisan 2014 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Girişimsel Radyoloji Bölümü'nde radyoloji uzmanlarının katılabileceği “Vasküler Girişimler Çalıştayı” adı altında pratik uygulamaya dayalı eğitim programı yapılacaktır. Çalıştay her bir katılımcı için bir hafta sürecektir. Çalıştay programına 3 Mart 2014 tarihine kadar her hafta bir, ondan sonraki haftalarda her hafta iki radyoloji uzmanı katılabilecektir.

Her eğitim programı Pazartesi günü 08:00'de başlayacak ve Cumartesi günü 12:00'de bitecektir.

Çalıştaya katılım ücretsizdir. 

Detaylı bilgi ekli dosyada bildirilmiştir.

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2014-01-17 devamını okumak için tıklayınız...

Dr. Muzaffer Başak TTB-UDEK Yürütme Kurulu Üyeliğine Seçilmiştir

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Tabipleri Birliği-Uzmanlık Dernekleri Eşgüdüm Kurulu (TTB-UDEK) tarafından 21.12.2013 tarihinde gerçekleştirilen seçimli Olağan Genel Kurul'unda Yürütme Kurulu üyeliğine, Türk Radyoloji Derneği eski Yönetim Kurulu Başkanlarından Dr. Muzaffer Başak seçilmiştir.

Kendisini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2014-01-02 devamını okumak için tıklayınız...

Radyasyon Güvenliği ve Hastanın Radyasyondan Korunması Anketi

Değerli TRD Üyeleri,

Bu anket TRD Radyasyon Fiziği ve Moleküler Görüntüleme Çalışma Grubu tarafından sahadaki radyasyon çalışanlarının "Radyasyon Güvenliği ve Hastanın Radyasyondan Korunması" konularındaki bilgi düzeyi ve farkındalığını değerlendirilmeye yönelik olarak hazırlanmıştır. Anket hazırlanırken katılımcının kimliğine yönelik bilgi sorulmamış, sadece basit sınıflama amaçlı demografik verilerin elde edilmesi hedeflenmiştir.

Anket sonuçları Türk Radyoloji Derneği'nin resmi internet sitesinde yayınlanacak ve Radyasyon Fiziği eğitiminin geliştirilmesi için veri olarak kullanılacaktır.

Aşağıdaki bağlantı üzerine tıklayarak veya bağlantıyı kopyalayıp adres satırına yapıştırarak ankete katılabilirsiniz

https://tr.surveymonkey.com/s/RADYASYON_FARKINDALIGI

 
2013-12-25 devamını okumak için tıklayınız...

Euroson School Toplantısı 15-16 Şubat 2014

Değerli TRD Üyeleri,

Helenik Ultrason Derneği’nin (HSUMB), Türk Tıbbi Ultrason Derneği (TUD) işbirliği ile organize ettiği Euroson School toplantısı, 15-16 Şubat 2014 tarihlerinde, Atina’da Crown Plaza Otel’de yapılacaktır. Toplantının ana konusu Elastografi ve Girişimsel US’dir. Tüm organlardaki elastografi uygulamalarının kapsamlı şekilde tartışılacağı kursta ayrıca pratik uygulama imkanları da sunulacaktır.

Avrupa Ultrason Federasyonu (EFSUMB) tarafından akredite edilen bu toplantıya, Türkiye, Balkanlar ve Orta Doğu ülkelerinden geniş katılım beklenmektedir. Bir önceki benzer toplantıya 350 üstünde katılım olmuştur.

Türk katılımcılar için, 260 Euro bedelli, indirimli katılım paketi hazırlanmıştır. Elastografi ve girişimsel konusunda son gelişmeleri izlemek isteyen meslektaşlarımızı bu toplantıya davet ediyoruz.

Detaylara hsumb.org.gr, efsumb.org veya tud.org.tr adreslerinden ulaşabilir veya direkt kayıt için http://www.eraonline.gr/eurosonschool2014/register.php. adresine girebilirsiniz.

HSUMB adına                             TUD adına

Başkan Dr. Pavlos Zoumpoulis Başkan Prof. Dr. Adnan Kabaalioğlu

 
2013-12-24 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Radyoloji Derneği Başkanı Dr. Abdulhakim Coşkun'dan Mesaj

Değerli Meslektaşlarım,

Hepinizi saygıyla selamlarım. Hem delege seçimlerinde, hem de yönetim kurulu seçimlerinde demokratik hakkını kullanan tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimi sunarım. Bu büyük camianın birer ferdi olarak Aralık 2013 itibarıyla bizlere yüklediğiniz görevi elimizden geldiğince en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız.

Şüphesiz ki derneğimiz yüz yıla yaklaşan tarihiyle büyük kazanımlar elde etti. Tek bir çatı derneğe sahibiz ve en önemli güç kaynağımız da bu birliğimiz. Bu vesile ile Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar görev alan ve başarılı bir şekilde bu güne getiren büyüklerimize en derin şükranlarımızı sunarız. Bu camiaya hizmet verip aramızdan ayrılan değerli meslektaşlarımızı da rahmet ve şükranla yâd ederiz.

 
2013-12-23 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Radyoloji Derneği Genel Merkez Yönetim Kurulu Görev Dağılımı

Değerli TRD Üyeleri,

20 Aralık 2013 tarihinde Türk Radyoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu Toplantısı yapılmış ve görev dağılımı aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Dernek Başkanı: Dr. Abdulhakim Coşkun

Başkan Vekili: Dr. Halil Arslan

Genel Sekreter: Dr. Ercan Kocakoç

Mali Sekreter: Dr. Zeynep Yazıcı

Üyeler: Adem Kırış, Mehmet Emin Sakarya, Dr. Polat Koşucu, Dr. Şükrü Mehmet Ertürk, Dr. Tuncay Hazırolan

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu, Dernek Yönetim Kurulu seçimlerinin Ulusal Radyoloji Kongresi'nde yapılması kararının yanında, delege sisteminin değiştirilerek en demokratik katılımı sağlayacak bir sistem için komisyon kurulması, tüzükle ilgili kapsamlı çalışma yapılması ve 2014 yılı içerisinde Olağanüstü Genel Kurul yapılarak tüzük değişikliğinin oylanmasına prensip olarak karar vermiştir.

Saygılarımızla bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu


 
2013-12-20 devamını okumak için tıklayınız...

Duyuru

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz üyeleri Doç. Dr. Ahmet Tuncay Turgut ve Doç. Dr. Mehmet Ruhi Onur’un editörlüğünü yaptığı ve ülkemizden 20 meslektaşımızın yazar olarak katkıda bulunduğu "Genitourinary Radiology: Male Genital Tract, Adrenal and Retroperitoneum-The Pathologic Basis" ve "Genitourinary Radiology: Kidney, Bladder and Urethra- The Pathologic Basis" isimli eserler Springer Yayınevi tarafından yayınlanmış bulunmaktadır.

Ülkemiz radyologları tarafından uluslararası ölçekte bu düzeyde hazırlanmış ilk ve tek referans kitap olma özelliği taşıyan eserler içeriği ve niteliği bakımından da alanında yazılmış ilk kitap olma özelliğini taşımaktadır.

Meslektaşlarımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Türk Radyoloji Derneği

 
2013-12-19 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Radyoloji Derneği Olağan Genel Kurul Sonuçları

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği'nin 15 Aralık 2013 Pazar günü JW Marriott Otel'de gerçekleşen Olağan Genel Kurul sonuçlarına göre yeni dönem Merkez Yönetim Kurulu, Merkez Denetleme Kurulu ve Onur Kurulu asil ve yedek üyeleri ekte, bilginize sunulmuştur.

Görev alan tüm meslektaşlarımızı kutlar; başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-12-15 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Olağan Genel Kurul Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 15 Aralık 2013 tarihinde saat 10.00’da Ankara, JW Marriott Otel’de gerçekleştirilecektir.

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ekte, bilginize sunulmuştur

Genel Kurul delegelerimizin toplantıya teşrifleri rica olunur.

Saygılarımızla,

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2013-12-13 devamını okumak için tıklayınız...

Dr. Adil Doğan'a Geçmiş Olsun Dileklerimizi İletiyoruz

Değerli TRD Üyeleri,

Kahramanmaraş, Elbistan Devlet Hastanesi’nde görev yapmakta olan Türk Radyoloji Derneği üyesi Dr. Adil Doğan, 10 Aralık Salı günü bir hasta yakını tarafından darp edilmiştir. Türk Radyoloji Derneği Başkanı Dr. Nevra Elmas, başhekim ve dernek üyemiz ile iletişime geçerek, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilmiştir.

Meslektaşımıza geçmiş olsun diler; bu tip üzücü olayların bir daha yaşanmamasını ümit ederiz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-12-12 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Radyoloji Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 15 Aralık 2013 tarihinde saat 10.00’da Ankara, JW Marriott Otel’de gerçekleştirilecektir.

Gündem maddeleri ekte, bilginize sunulmuştur

Genel Kurul delegelerimizin toplantıya teşrifleri rica olunur.

Saygılarımızla,

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2013-12-10 devamını okumak için tıklayınız...

İptal Kararı Hakkında Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

Bir devlet hastanesinde, görüntüleme hizmet alım ihalesine ilişkin teknik şartname gerekçe gösterilerek hastanede çalışan Radyoloji uzman hekimleri tarafından düzenlenecek film ve tetkik raporlarının hekim girişimsel işlemler puanına yansıtılmayacağı karşılığında döner sermayeden ek ödeme yapılamayacağı bildirilmiştir. Üyelerimiz Derneğimize bu sorunla ilgili başvurup yardım istemiştir.

Kamu kurumu hastanelerinde görev yapan Radyoloji uzmanlarının yaptıkları tetkiklere rapor düzenlemesinin ve karşılığında ek ödeme almasının Radyoloji uzmanının mesleki haklarının özünü oluşturduğu belirtilerek Derneğimizin Hukuk Bürosu tarafından üyelerimiz adına iptal davası açılmıştır.

Mersin 2. İdare Mahkemesi 27.9.2013 günlü kararlarıyla dava konusu işlemlerin iptaline karar vermiştir. Kararların gerekçesinde, kadrolu radyoloji uzman hekimlerinin hizmet satın alma yoluna başvurulsa bile raporlama işlemlerini yapabileceği,  her bir raporlama için de girişimsel işlem puanı hesaplanarak döner sermaye ek ödemesinin yapılması gerektiği belirtilmiştir. Böylece yaptıkları tetkiklere ilişkin rapor düzenlemelerinin radyoloji uzman hekimlerinin mesleki faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçasını oluşturduğu, hizmet alımı yoluna başvurulmasına ilişkin işlemler ile meslek icrasının engellenemeyeceği ve raporlama karşısında döner sermaye ek ödemesinin yapılması gerektiği ortaya konmuştur.

Bilgilerinize sunulur, saygılarımızla.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-11-28 devamını okumak için tıklayınız...

İntraoperatif MR ve İleri MR Görüntüleme

Değerli TRD Üyeleri,

Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi Nörolojik Bilimler Akademisi tarafından düzenlenecek olan "İntraoperatif MR ve İleri MR Görüntüleme" konulu toplantı 30 Kasım 2013 tarihinde gerçekleşecektir. Toplantı programı ekte, yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-11-26 devamını okumak için tıklayınız...

TGRD Temel Girişimsel Radyoloji Kursu

Değerli Üyelerimiz,

Daha önceden duyurulan Temel Girişimsel Radyoloji Kursu için planlanan kontenjanımız kısa sürede dolmuştur. Bundan sonra yeni başvuruları kabul edemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isteriz.  

Bu sene ilkini düzenlediğimiz bu kursun her yıl  tekrarlanarak yapılması planlanmaktadır. Ancak bu kursa başvurusunu yetiştiremeyen meslektaşlarımızın sayısına göre daha erken kurs planlaması yapılabilir. Bu nedenle bu taleplerinizi tgrd@tgrd.org.tr e-posta adresine iletmenizi rica ederiz.

Temel Girişimsel Radyoloji Kursu’na gösterdiğiniz ilginiz için teşekkür ederiz.

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2013-11-25 devamını okumak için tıklayınız...

3. Bezmialem Radyoloji Günleri

Değerli TRD Üyeleri,

23 Kasım 2013 tarihinde, Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nde düzenlenecek olan 3. Bezmialem Radyoloji Günleri'nin ana konusu Pediatrik Radyoloji'dir. Program ve diğer detaylar ekte, bilginize sunulmuştur. Katılım ücretsizdir. Kayıt yaptırmak isteyenlerin aysearalasmak@hotmail.com e-posta adresine bilgi vermeleri gerekmektedir.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-11-20 devamını okumak için tıklayınız...

TGRD Temel Girişimsel Radyoloji Kursu

Değerli Üyelerimiz,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği (TGRD), sürekli eğitim amacıyla "kış okulları" tarzında bir eğitim programı başlatmaya karar vermiştir. Bu programın ana hedefi sürekli eğitim ve ikincil hedefi uzun dönemde yeterlilik için bir standart oluşturulmasıdır. Bu amaçla “Temel Girişimsel Radyoloji Kursu” başlıklı ilk kursumuzu 9 Ocak -12 Ocak 2014 tarihleri arasında Antalya Belek Voyage Otel’de düzenliyoruz.

Kursun hedef kitlesi Girişimsel Radyolojiye ilgi duyan uzman ve asistan arkadaşlarımızdır. Kurs programı ekte belirtilmiştir. Konu anlatımları teorik olmakla birlikte her bir oturumun soru-cevaplarla interaktif olması planlanmıştır. Katılımcı sayısı 50 ile sınırlandırılmıştır.

Yoğun iş temposunda zaman ayıran kursa katkı verecek değerli hocalarımıza teşekkür ediyor ve sizleri kursumuza katılmaya davet ediyoruz.

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2013-11-19 devamını okumak için tıklayınız...

12-14 Haziran 2014 ESTI Yıllık Toplantısı

Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 12-14 Haziran 2014’te Amsterdam’da yapılacak ESTI 2014 Yıllık Kongresi'ne davet etmekten mutluluk duyuyorum. Bildiri özetleri ve erken kayıt ile ilgili bilgiler ektedir. 

Prof. Dr. Nevzat Karabulut

Vice President, ESTI

 

 
2013-11-15 devamını okumak için tıklayınız...

Tıbbi Ultrasonografi Derneği'nden Duyuru

Tıbbi Ultrasonografi Derneği'nden Duyuru

Eski adı "Ultraschall in der Medizin" olan, yeni adıyla "European Journal of Ultrasound" dergisine avantajlı bir şekilde üye olabilmek için, Derneğimiz üyelerine indirimli abonelik imkanı sunulmaktadır. Derginin "hard copy" şeklindeki basılı halinin, 1 yıl içindeki 6 sayısının, posta ile adresinize ulaşması için yıllık toplam ödeme 36.50 Euro olacaktır (27 Euro+9.50 posta ücreti).

Ayrıca, her üye, ek ücret ödemeden, online olarak mevcut dergiye ve derginin 1980 yılına kadar uzanan eski sayılarına ulaşma şansı olacaktır.

European Journal of Ultrasound dergisi, derneğimizin de üye olduğu Avrupa Ultrason Federasyonu-EFSUMB'un resmi yayın organıdır. Derginin 2012 impakt faktörü 4.116 olup, son yıllarda ciddi bir artış göstermiş ve impakt faktörü en yüksek ultrason dergisi haline gelmiştir. Eğer, bu özel indirimli aboneliği kabul eden 50 üyemiz olursa, dergi, derneğimizin de resmi yayın organı hüviyetine kavuşacaktır. Bu teklife cevabınızı lütfen bize bildiriniz. (tud@tud.org.tr)

Tıbbi Ultrasonografi Derneği Yönetimi

 
2013-11-14 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Olağan Genel Kurul Duyurusu

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 8 Aralık 2013 tarihinde saat 10.00’da Ankara, JW Marriott Otel’de gerçekleştirilecektir. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde Genel Kurul toplantısı 15 Aralık 2013 Pazar günü aynı yer ve saatte yeterli çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır. Gündem maddeleri ekte, bilginize sunulmuştur

Genel Kurul delegelerimizin toplantıya teşrifleri rica olunur.

Saygılarımızla,

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2013-11-13 devamını okumak için tıklayınız...

Varis Tedavisi Çalıştayı

Değerli Meslektaşlarımız,

11 Kasım 2013-1 Mart 2014 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Girişimsel Radyoloji Bölümünde radyoloji uzmanlarının katılabileceği “Varis Tedavisi Çalıştayı” adı altında uygulamalı eğitim programı yapılacaktır. Bu süreler içinde eğitim programına her hafta sadece bir radyoloji uzmanı alınacaktır. Her eğitim programı Pazartesi günü 08:00'de başlayacak ve Cumartesi günü 12:00'de bitecektir.

Çalıştay eğitimi ücretsizdir. Detaylı bilgi ek dosyada bildirilmiştir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-11-08 devamını okumak için tıklayınız...

Girişimsel İşlemler Listesi Hk Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

Bildiğiniz üzere 3.6.2013 tarihinde Girişimsel İşlemler Yönergesi'nin ekinde yer alan Girişimsel İşlemler Listesi'nde değişiklik yapılmış ve radyoloji uzman hekimlerinin gerçekleştirdiği kimi tıbbi işlemlerin puanları azaltılmış, BT/MR gibi işlemler için tek puan uygulaması sürdürülmüştür.

Derneğimizce radyolojiye ilişkin işlem puanlarında uzun süredir düzenleme gereksinimi olduğu ancak hukuksal düzenlemelerde yapılan değişikliklerin ihtiyaçları karşılamadığı, özellikle hekimin yoğun emek harcadığı bazı işlemlerin karşılığında daha az puan verildiği belirtilerek listede Radyoloji alanında yapılan ve işlem puanının düşüren değişikliklerin geri alınması ve Radyoloji alanındaki işlemlerin puanlarının bilimsel gereklilikler, hasta yararı, hekim emeği gözetilerek yeniden belirlenmesi istemiyle Sağlık Bakanlığı'na başvuruda bulunulmuştur...

 
2013-10-07 devamını okumak için tıklayınız...

TMRD Kas-İskelet MRG Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği (TMRD) tarafından 28 Eylül 2013 tarihinde Mersin, HiltonSA Otel’de “Kas-İskelet MRG Kursu” gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir. Toplantı programı ekte yer almaktadır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-09-25 devamını okumak için tıklayınız...

19-22 Eylül 2013 ESUR 20.Yıllık Toplantısı

Değerli TRD üyeleri,

19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek Avrupa Ürogenital Radyoloji Derneği 20. Yıllık Toplantısı'nın (ESUR 2013) ve ESUR 2013 öncesinde 18-19 Eylül 2013 tarihlerinde gerçekleşecek olan "ESUR Prostate MRI  Course" ve "Prostate US and Biopsy Course" kurslarına ait bilimsel programlar ekte bilginize sunulmuştur.

Söz konusu toplantıya ilişkin ayrıntılı bilgiye www.esur2013.org web adresinden de ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-09-04 devamını okumak için tıklayınız...

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Değerli TRD Üyeleri,

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutar; birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlar dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-08-30 devamını okumak için tıklayınız...

3-6 Ekim 2013 Balkan Radyoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

3 - 6 Ekim 2013 tarihleri arasında Makedonya'nın Ohri kentinde gerçekleşecek olan 11. Balkan Radyoloji Kongresi'ne ait detaylı bilgiye http://www.radiologija.org.mk/balkancongress.html linkinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-08-21 devamını okumak için tıklayınız...

ESMRMB Congress 2013
Değerli TRD Üyeleri,
ESMRMB 30. Yıllık Toplantısı 3-5 Ekim 2013 tarihlerinde Toulouse, Fransa'da gerçekleştirilecek olup söz konusu toplantıya ait duyuruyu ekte bulabilirsiniz. 
Saygılarımızla
TRD Yönetim Kurulu
 
2013-08-15 devamını okumak için tıklayınız...

TRD-Siemens Radyoloji Ödülü

Değerli TRD Üyeleri,

Her yıl düzenlenen "TRD-Siemens Radyoloji Ödülü" ile ilgili başvuru koşulları ekteki dosyada bilginize sunulmuştur. Son başvuru tarihi 30 Eylül 2013'tür. Ödülü kazanan dernek üyemizin Aralık ayında gerçekleşecek olan RSNA kongresine katılımı sağlanacaktır.

Başarılar diler; saygılarımızı sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-08-12 devamını okumak için tıklayınız...

34. Ulusal Radyoloji Kongresi Fotoğraf Yarışması

Değerli TRD Üyeleri,

34. Ulusal Radyoloji Kongresi bünyesinde gerçekleştirilecek olan Fotoğraf Yarışması'na "Radyolojik Görüntüleme" ve "Serbest" olmak üzere iki dalda, renkli veya siyah-beyaz dijital eserlerinizi 16 Eylül 2013 tarihine kadar CD ile dernek adresine gönderebilirsiniz. Başvurular ile ilgili tüm detaylar ekte, bilginize sunulmuştur. Lütfen CD ile birlikte başvuru formunu da göndermeyi unutmayınız. 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-07-23 devamını okumak için tıklayınız...

ESUR 2013 Obstetrik Ultrason Kursu

Değerli TRD üyeleri,

19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek Avrupa Ürogenital Radyoloji Derneği 20. Yıllık Toplantısı (ESUR 2013) öncesinde 18-19 Eylül 2013 tarihlerinde düzenlenen Obstetrik Ultrason Kursu'na ait bilimsel program taslağı ekte bilginize sunulmuştur. Söz konusu kurs ve ESUR 2013 toplantısına ilişkin ayrıntılı bilgiye www.esur2013.org web adresinden ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 

 
2013-07-09 devamını okumak için tıklayınız...

Diagnostic and Interventional Radiology Dergimizin Temmuz-Ağustos Sayısı Yayınlanmıştır

Değerli Meslektaşlarım,

Diagnostic and Interventional Radiology dergimizin Temmuz-Ağustos sayısı yayınlanmıştır. Aşağıda başlıkları verilen makaleleri sizlerin dikkat ve beğenisine sunarken dergimize hakem, yazar ve okur olarak verdiğiniz kesintisiz katkı için, Editörler Kurulu adına hepinize içten teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Nevzat KARABULUT

Başeditör

 
2013-07-02 devamını okumak için tıklayınız...

TÜBİTAK Yurt Dışı Burs Programı

Değerli TRD Üyeleri,

TÜBİTAK tarafından doktora programında kayıtlı doktora öğrencilerine verilen yurt dışı burs programının başvuruları 27 Ağustos 2013 tarihinde alınmaya başlayacaktır. Başvuru süreci 27 Eylül 2013 tarihinde sona erecektir. Burs programı ile ilgili detaylara ve koşullara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.tubitak.gov.tr/bideb/2219

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-07-01 devamını okumak için tıklayınız...

TURKRAD 2013 Bildiri Gönderimi 15 Temmuz 2013 Tarihine Kadar Uzatılmıştır!

Değerli TRD Üyeleri,

6-10 Kasım 2013 tarihleri arasında Antalya, Maritim Pine Beach Otel'de gerçekleşecek olan 34. Ulusal Radyoloji Kongresi bildirimi gönderimi üyelerimizden gelen yoğun talep üzerine 15 Temmuz Pazartesi gününe kadar uzatılmıştır. www.turkrad2013.org adresinden bildiri gönderimi ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-06-27 devamını okumak için tıklayınız...

Girişimsel İşlemler Yönergesi hakkında

Değerli TRD Üyeleri,

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 3 Haziran 2013 tarihinde bazı klinik dallar ile birlikte Radyolojiyi ilgilendiren ‘Girişimsel İşlemler Yönergesi’ başlığı altında yayınlanan ve özellikle ultrason işlem puanlarının azaltılmasına ilişkin olumsuz düzenlemeler konusunda ilgili resmi kurumlar düzeyindeki girişimlerimiz sürmektedir. Konu ile ilgili olarak derneğimizden herhangi bir görüş alınmamıştır.  Konunun gerekçeleri ve olumsuz yönleri ile ilgili üst mercilerden görüşme talebinde bulunulmuş ve yazılı görüş istenmiştir. Gelişmelerin seyrine bağlı olarak her türlü hukuksal girişimin tarafımızca değerlendirileceğini ve konunun derneğimizin ilgili kurulları tarafından dikkatle takip edildiğini bilgilerinize sunarız. 

Saygılarımızla,

TRD Merkez Yönetim Kurulu

 
2013-06-27

Doç. Dr. Tuba Sanal'ı Tebrik Ediyoruz

Değerli TRD Üyeleri,

13-15 Haziran 2013 tarihlerinde İspanya'da Marbella'da yapılan ESSR (European Society of Musculoskeletal Radiology) Kongresi'nin Quiz oturumunda meslektaşımız Gülhane Askeri Tıp Akademisi öğretim üyesi Doç. Dr. Tuba Sanal birinci olmuştur. Meslektaşımıza ödül sertifikası oturum sırasında verilmiştir. Mesleki başarılarının devamını diliyor, kendisini tebrik ediyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2013-06-19 devamını okumak için tıklayınız...

Girişimsel Performans Puanları ile ilgili Açıklama

Değerli TRD Üyeleri,

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından 1 Mayıs 2013 tarihinden geçerli olan Girişimsel İşlemler Yönergesi 3 Haziran 2013'de yayımlanmıştır. Bu konu ile ilgili sizlerle şu bilgileri paylaşmak istiyoruz:

Bu yönergedeki performans puanları ile SGK’nın yayınladığı SUT’taki performans puan ve ücretleri farklı durumlara karşılık gelmektedir. SUT’taki puan ve ücretler o işlemler için kurumların SGK’dan alacağı ücreti göstermekte iken, Kamu Hastaneleri Kurumu’nun Girişimsel İşlemler Yönergesi’ndeki puanlar hekimlerin performans ödemelerine esas teşkil etmektedir. Mart 2013’de SGK tarafından yayınlanan en son SUT’ta alanımızla ilgili herhangi bir olumsuz ücret değişikliği mevcut değildir. Ancak 3 Haziran 2013'de Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından yayınlanan Girişimsel İşlemler Yönergesi’nde bazı US işlem puanlarında olumsuz değişiklikler mevcuttur. Diğer yandan kurum bu değişiklikleri yaparken derneğimize herhangi bir şekilde görüş sormamıştır.

Bu konu ile ilgili, bir yandan yapılabilecek hukuki işlem seçenekleri araştırılırken, diğer yandan ilgililerden konu ile ilgili görüşmek için randevu talep edilmektedir. Branşımızı ileride daha zor durumlara sokmayacak güçlü hukuk yaptırımları arayışı içinde olduğumuzu ve kurumlardan yapılan bu tip duyuruların derneğimiz tarafından dikkatle takip edildiğini bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2013-06-17 devamını okumak için tıklayınız...

ESUR 2013

Değerli TRD üyeleri,

19-22 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek Avrupa Ürogenital Radyoloji Derneği 20.Yıllık Toplantısı (ESUR 2013) ve 18-19 Eylül 2013 tarihlerindeki kurslara ait bilimsel program taslakları ekte bilginize sunulmuştur. Söz konusu toplantıya ilişkin ayrıntılı bilgiye www.esur2013.org web adresinden ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-06-14 devamını okumak için tıklayınız...

Avrupa Radyoloji Yeterlik Sınavı Türkiye'de Gerçekleştirilecek

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği (TRD), TRD Yeterlik Kurulu ve Avrupa Radyoloji Yeterlik Kurulu (“European Board of Radiology, EBR”) işbirliği ile ilk kez bu yıl Avrupa Radyoloji Yeterlik Sınavı (“European Diploma in Radiology, EDiR”) 34. Ulusal Radyoloji Kongresi sırasında ülkemizde gerçekleştirilecektir.

Yazılı (İngilizce) ve sözlü (aday tercihine göre Türkçe veya İngilizce) aşamalardan oluşacak sınav 7-8 Kasım 2013 tarihlerinde Antalya’da yapılacaktır. EDiR sınavının yapısı, sınava girebilme koşulları, gerekli belgeler ve sınav ücreti gibi konulardaki her türlü ayrıntı EBR sitesinden (www.myebr.org) öğrenilebilir. Sınırlı sayıdaki sınav katılım kontenjanı için başvurular EBR internet sitesinden bizzat ve elektronik posta ile gerçekleştirilebilir (diploma@myebr.org ).

Dernek üyelerimiz bu sınavla hem radyoloji bilgilerinin objektif şekilde değerlendirilmesi, hem de uluslararası düzeyde onaylanması olanağına sahip olacaklardır. Sınavda başarılı olanlar, EDiR belgesi hakkının yanında, TRD Yeterlik Sınavının kuramsal aşamasından da başarılı olmuş kabul edilerek, aynı sınavın beceri aşamasına girmeye hak kazanacaklardır.

Konu değerli meslektaşlarımızın dikkatine sunulur.

Türk Radyoloji Derneği Yeterlik Kurulu

 
2013-06-05 devamını okumak için tıklayınız...

TURKRAD 2013 Bildiri Gönderim Son Tarihi 30 Haziran 2013

Değerli TRD Üyeleri,

6-10 Kasım 2013 tarihleri arasında Antalya, Maritim Pine Beach Hotel'de gerçekleşecek olan 34. Ulusal Radyoloji Kongresi bildiri gönderimi için sistem açılmıştır. Bildiri gönderimi için son tarih 30 Haziran 2013 olarak belirlenmiştir.

Erken rezervasyon yaptırmak isteyenler için son tarih 14 Haziran 2013tür.

Konu başlıklarını içeren bilimsel programa ulaşmak için www.turkrad2013.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-06-04 devamını okumak için tıklayınız...

9-12 Ekim 2013 Kore Radyoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

9-12 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 69. Kore Radyoloji Kongresi'ne bildiri gönderimi için son tarih 17 Haziran 2013 olarak belirlenmiştir. Bildirileri kabul edilip, kongrede sunum yapacak olan meslektaşlarımıza Kore Radyoloji Derneği tarafından katılımlarını teşvik etmek amacı ile 500 Dolar ödül verilecektir. 

Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

www.kcr4u.org/index.htm

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-05-31 devamını okumak için tıklayınız...

TÜBİTAK Öncelikli Alanlar AR-GE Projeleri Destekleme Programı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği (TRD) üyelerinden, TGRD Yönetim Kurulu üyesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Girişimsel Radyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Oran’ın, "TÜBİTAK 1003-Öncelikli Alanlar AR-GE Projeleri Destekleme Programı" dahilindeki "Tanı, Tedavi ve Destek Amaçlı Yenilikçi Tıbbi Cihazlar" çağrısında "Transkateter Nörostimulasyon" konusundaki projesi kabul edilmiştir. Bu çağrıda ülke sathında toplam 16 adet proje desteklenecektir. Ayrıntılar aşağıdaki linklerdedir.

http://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tibbi-cihazlar-cagrisi-2-asama-sonuclari

http://www.tubitak.gov.tr/sites/default/files/tc0101_2.asama_sonuc.pdf

Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

TRD Yönetim kurulu

 
2013-05-29 devamını okumak için tıklayınız...

34. Ulusal Radyoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

6-10 Kasım 2013 tarihleri arasında Antalya, Maritim Pine Beach Hotel'de gerçekleşecek olan 34. Ulusal Radyoloji Kongresi bildiri gönderimi için sistem açılmıştır.

Konu başlıklarını ve oturum planını içeren bilimsel programa ulaşmak için www.turkrad2013.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlerleyen süreçte bilimsel programın son halini ve kongre ile ilgili diğer detayları bu adresten takip edebilir ve güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-05-14 devamını okumak için tıklayınız...

1-2 Haziran 2013 Meme Radyolojisi Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

1-2 Haziran 2013 tarihlerinde Gaziantep Üniversitesi'nde düzenlenecek olan Meme Radyolojisi Sempozyumu'na ait program ve diğer detaylar ekte, bilginize sunulmuştur.  

Sempozyum katılımcılarından kayıt ücreti alınmayacaktır. 

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-05-14 devamını okumak için tıklayınız...

3-5 Ekim ESHNR 2013

Değerli TRD Üyeleri,

3-5 Ekim 2013 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleşecek olan 26. ESHNR (European Society of Head and Neck Radiology) Kongresi ile ilgili detaylı bilgiye www.eshnr.eu adresinden ulaşabilirsiniz.

Bildiri gönderimi için son başvuru tarihi 15 Mayıs 2013'tür.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-05-10 devamını okumak için tıklayınız...

24-25.05 2013 ESIR Biopsies & Drainage Procedures Course

Değerli TRD Üyeleri,

24-25 Mayıs 2013 tarihleri arasında CIRSE-European School of Interventional Radiology tarafından Ankara, Hacettepe Üniversitesi'nde düzenlenecek olan "ESIR Course-Biopsies and Drainage Procedures" ile ilgili detaylara ve kurs programına ekteki dosyadan veya www.cirse.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-05-09 devamını okumak için tıklayınız...

ESUR 2013 Obstetric Ultrasound Course

Değerli TRD Üyeleri,

18-19 Eylül 2013 tarihlerinde Istanbul'da gerçekleştirilecek European Symposium on Urogenital Radiology (ESUR) 2013 Obstetric Ultrasound Course'a ait bilimsel program ekte sunulmuştur. Söz konusu kursa ait ayrıntılı bilgiye http://www.esur2013.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-05-01 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Ankara Şubesi 11 Mayıs 2013 Obstetrik Görüntüleme Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

TRD Ankara Şubesi'nin 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Obstetrik Görüntüleme Sempozyumu Ankara, Congresium'da gerçekleşecektir. Sempozyum programı ekte, bilginize sunulmuştur. Sempozyum kayıtları için TRD Ankara Şube Sekreterliği (ankara@turkrad.org.tr) ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

TRD Ankara Şube Yönetim Kurulu

 
2013-04-30 devamını okumak için tıklayınız...

Üyelerimizin Çalışma Sürelerinin Arttırılması, Sağlık İzni ve Fiili Hizmet Süresinin Ortadan Kaldırılması Uygulamalarına yönelik TRD Tarafından Yapılan Girişimler Hakkında Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

Bilindiği üzere son dönemde iyonizan radyasyona maruz kalan radyoloji uzmanlarının çalışma sürelerinin uzatılması ve sağlık izni ve fiili hizmet süresi zammı haklarından mahrum bırakılması yönünde adımlar atılmaktadır. Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nun Kamu Hastane Birlikleri'ne 17.01.2013 tarihinde 400/415 sayı ile gönderdiği Radyoloji Uzmanları konulu genel bir yazı bu kapsamdadır.

Sorunun çözümü için öncelikle Derneğimiz tarafından Kurum ve Bakanlık yetkilileriyle görüşülmüştür. Üyelerimize yönelik bilgilendirme metinleri ve başvuru dilekçe örnekleri hazırlanarak iletilmiştir. Yetkililer tarafından sorunun çözüleceği yönünde bilgi verilmesine rağmen somut bir adım atılmamıştır. Aksine bazı radyoloji uzmanlarının denetimli alanlarda fiilen radyasyon kaynakları ile çalışmadıkları gerekçesi ile fazla çalışma uygulamaları ve şua izni, fiili hizmet zammı gibi hakları ortadan kaldırılmaya yönelik işlemler başlatılmıştır...

 
2013-04-26 devamını okumak için tıklayınız...

TUKMOS Radyoloji Çekirdek Model Müfredat Programı

Değerli TRD üyeleri,

18 Temmuz 2009 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Tıpta ve Diş Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği’nin 7 inci maddesi ve geçici 8 inci maddesi gereği uzmanlık alanlarının standartları, çekirdek müfredatları ve rotasyonlarını belirlemek üzere Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan TUKMOS (Tıpta Uzmanlık Kurulu Müfredat Oluşturma ve Standart Belirleme Sistemi) komisyonlarının Uzmanlık Eğitimi Müfredatları ve Standartları Değerlendirme ve Revizyon Çalıştayları’ndan alanımızı ilgilendiren toplantı 11.04.2013-12.04.2013 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Sağlık Bakanlığı ve derneğimizin görevlendirmeleri sonucu aşağıdaki üyelerimiz katılmıştır.

1.Prof.Dr. Çetin Çelenk, Samsun, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi

2.Prof.Dr. Halil Arslan, Ankara, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

3.Prof.Dr. M. Halil Öztürk, Trabzon, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi

4.Doç.Dr. Kemal Arda, Ankara, Dr. Abdurrahman Yurtarslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi

5.Prof. Dr. Emin Sakarya, Konya, Konya Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi

6.Prof.Dr. Mehmet Masum Şimşek, İstanbul, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi

7.Doç.Dr. Muzaffer Başak, İstanbul, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi

8.Prof.Dr. Nevzat Karabulut, Denizli, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi

9.Prof.Dr. Oğuz Dicle, İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi

Bakanlık temsilcilerinin de desteği ile yapılan çalışma sonucu ekli dosyadaki müfredat taslağı oluşturulmuştur. Taslak onaylanmak üzere bakanlık temsilcilerine teslim edilmiştir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-04-26 devamını okumak için tıklayınız...

TGRD Olağan Genel Kurul Sonuçları

Değerli Üyelerimiz,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği (TGRD) yeni dönem Yönetim Kurulu üyeleri belirlenmiştir. Yönetim Kurulu'nda görev alan tüm meslektaşlarımızı kutlar; başarılarının devamını dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 

TGRD YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Başkan: Dr.Mehmet Halil ÖZTÜRK

Genel Sekreter: Dr.Akif ŞİRİKÇİ

Sayman: Dr.Ahmet Baran ÖNAL

Üyeler: Dr.Hüseyin AKAN, Dr.Fatih GÜLŞEN, Dr.Levent OĞUZKURT, Dr.İsmail ORAN

 
2013-04-26 devamını okumak için tıklayınız...

WLNC Eğitim Bursu

Değerli TRD Üyeleri,

Şimdiye kadar ülkemiz girişimsel nöroradyologları tarafından “ANATOLIAN COURSE OF INTERVENTIONAL NEURORADIOLOGY’’ adı ile gerçekleştirilen uluslararası canlı girişimsel nöroradyoloji eğitim toplantıları, Latin Amerika ve ABD’den de grupların katılımı ile daha global bir pozisyon almış ve toplantının adı ‘’WORLD LIVE NEUROVASCULAR CONFERENCE’’ olarak değiştirilmiştir. İlki 29-31 Mayıs 2013’de İstanbul’da yapılacak olan bu toplantı, 2014’te Buenos Aires, 2015’de de Chicago’da düzenlenecektir.

Amacı tüm dünya nörogirişimcilerinin canlı endovasküler kursla eğitimi olan WLNC, Türk Nöroradyoloji Derneği’nin sponsorluğunda düzenlenmektedir.  Bu toplantıda Türk Nöroradyoloji Derneği tüm dünya nörogirişimcilerinin faydalanabileceği eğitim bursu (WLNC EDUCATIONAL GRANT) verecektir. Türk radyologlarına da açık olan WLNC bursunu alanların otel ve kongre kayıtları karşılanacaktır.

Burs başvuru bilgileri www.wlnc.org adresinde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-04-18 devamını okumak için tıklayınız...

MRG, BT, MG Görüntüleme Hizmetlerinin Denetimi Hk.

Sayın TRD Üyeleri,

Suboptimal tetkik nedeni ile tekrarlanan incelemelerin hastaya, radyoloji çalışma koşullarına,  ülkesel ekonomiye olumsuz yansımalarını görmekteyiz. Son yıllarda gittikçe artan sayılara ulaşan BT, MR ve mamografi uygulamaları sonucu verilen hizmetin yeterliliği konusunda Sağlık Bakanlığınca yürütülmekte olan değerlendirme ve denetim projesi ile toplumun radyolojiden gerekli endikasyonlarda maksimum yararlanması, radyolojik hizmet kalitesinin arttırılması ve radyasyon çalışma koşullarının düzenlenmesi amaçlanmaktadır...

 
2013-04-18 devamını okumak için tıklayınız...

20-21 Haziran 2013 ESER Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

20-21 Haziran 2013 tarihlerinde İtalya Milano'da gerçekleşecek olan ESER (European Society of Emergency Radiology) Yıllık Toplantısı kayıt detayları ve bilimsel program için www.eser-society.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-04-17 devamını okumak için tıklayınız...

BU ŞİDDET SONA ERSİN

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Tabipleri Birliği’nin 16 Nisan tarihli Hürriyet Gazetesi ilanında, yaşadığımız elektronik iletişimdeki sorun nedeni ile derneğimizin adı yer alamamıştır.

Türk Radyoloji Derneği olarak, Türk Tabipler Birliği’nin Dr. Ersin Arslan’ın anısına üstlendiği eylem ve etkinlikler ile ilgili ortak duyguları paylaştığımızı belirtmek isteriz. Bugün Hürriyet Gazetesi'nin Türkiye baskısında Türk Radyoloji Derneği'nin ilanı (ekte) yer alacaktır. 

Saygılarımızla,

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2013-04-16 devamını okumak için tıklayınız...

1. Uluslararası Üroanatomi Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

14-16 Haziran 2013 tarihleri arasında 1. Uluslararası Üroanatomi Kongresi İzmir'de gerçekleşecektir.

Detaylı bilgi için www.uroanatomy.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-04-09 devamını okumak için tıklayınız...

13. Avrupa Connectathon/1.IHE Dünya Zirvesi

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimizin 2009 yılında kuruluşuna katkıda bulunduğu IHE Türkiye, Haliç Kongre Merkezi’nde 15-19 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirmek üzere 13. Avrupa Connectathon’unun organizasyonunu üstlenmiştir (http://www.cat2013.org/). 

Ayrıca IHE International tarafından kabul edilmiş 21 üye ülkenin katılımı ile 1. IHE Dünya Zirvesi de aynı yerde yapılacaktır. Çok sayıda paralel etkinlikten biri 17-18 Nisan tarihlerinde TURKMIA “İnteroperabilite Sempozyumu” olup öğleden sonra PACS ve Teleradyoloji panelleri ile Connectathon turu mevcuttur.

Söz konusu sempozyumun programına http://turkmia.org/semp2013/index.php/tr/sempozyum-programi linkinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-04-08 devamını okumak için tıklayınız...

ESOR GALEN Foundation Course (Neuroradiology)

Değerli TRD Üyeleri,

ESOR (European School of Radiology) bünyesinde 9-11 Mayıs 2013 tarihlerinde İzmir, Ege Üniversitesi Muhiddin Erel Amfisi'nde gerçekleşecek olan Nöroradyoloji konulu "GALEN Foundation Course" ile ilgili tüm detaylara ve kurs programına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

www.esor.org/cms/website.php?id=/en/programmes/galen_foundation_courses/neuroradiology.htm

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-04-05 devamını okumak için tıklayınız...

ESNR

Değerli TRD Üyeleri,

3-7 Kasım 2013 tarihleri arasında ESNR bünyesinde Antalya, WOW Kremlin Palaca'da gerçekleşecek olan "European Course of Diagnostic and Interventional Neuroradiology" etkinliği ile ilgili detaylara ve bilimsel programa ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-04-03 devamını okumak için tıklayınız...

ESIR 2013 Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

ESIR 2013 bünyesinde 24-25 Mayıs 2013 tarihlerinde Ankara, Hacettepe Üniversitesi'nde "Biopsies and Drainage Procedures" başlıklı kursa online kayıt yaptırmak için www.cirse.org/esir2013 adresinini ziyaret edebilirsiniz. Kurs ile ilgili detaylı bilgiler ekte, yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-04-03 devamını okumak için tıklayınız...

ESOR (European School of Radiology)

Değerli TRD üyeleri,

ESR bünyesinde yer alan Avrupa Radyoloji Okulu (European School of Radiology, ESOR) ve yürütmekte olduğu programlara ilişkin ayrıntılı bilgiye ekli dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-03-29 devamını okumak için tıklayınız...

Prof. Dr. Oğuz Dicle'yi Kutluyoruz

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz üyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Oğuz DİCLE, Avrupa Radyoloji Derneği (ESR) tarafından "Education Commitee Board" üyeliğine seçilmiştir.

Derneğimize katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunar; mesleki başarılarının devamını dileriz. 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-03-20 devamını okumak için tıklayınız...

Çukurova Üniversitesi MR, BT, US ve Doppler US Rotasyonu

Değerli meslektaşlarımız,

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı 3-6 ay veya daha uzun süreli MR, BT, US, ve Doppler US rotasyonu yapmak isteyen araştırma görevlilerini ve uzmanlarını kabul edecektir. 

İlgilenenlerin aşağıdaki iletişim adresi ile temasa geçmeleri rica olunur.

İletişim:

Prof. Dr. Kenan Bıçakcı

Cep: 0505 8254256

E-posta: kenanb@cu.edu.tr

 
2013-03-19 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Radyoloji Derneği Uzmanlık Eğitimi Standartları Taslağı

Değerli TRD Üyeleri,

Bilim alanımızdaki uzmanlık eğitimine temel oluşturmak, ulaşılacak hedefleri ortaya koymak ve tüm uzmanlık eğitim merkezlerimize somut ve standart bir yol haritası sunabilmek amacı ile Yeterlik Kurulumuz tarafından hazırlanan “Türk Radyoloji Derneği Uzmanlık Eğitimi Standartları” taslağı ekte sunulmuştur. Söz konusu standartlar, eğitim kurumlarına kendi eğitim standartlarını ve yazılı müfredatlarını oluşturabilme konusunda yol gösterecek, bu yolla radyoloji uzmanlık eğitimi konusunda ülke çapında homojenizasyon sağlanmasına büyük katkıda bulunacaktır.

Söz konusu standartlar 15 Nisan 2013 tarihine kadar derneğimiz web sayfasında askıda tutulacak olup,  taslak ile  ilgili yol gösterici ve değerli katkılarınızı iletmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-03-16 devamını okumak için tıklayınız...

TUD 27-28 Nisan 2013 Girişimsel Ultrason Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Tıbbi Ultrasonografi Derneği (TUD) tarafında, 27-28 Nisan 2013 tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek olan Girişimsel Ultrason kursu, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Eğitim Merkezi'nde yapılacaktır.

Kurs, EFSUMB (Avrupa Ultrason Federasyonu) tarafından akreditedir ve İngilizce simultane çeviri yapılacaktır. Kurs sırasında kadavra ve fantom üzerinde, US eşliğinde "hands-on" biopsi uygulaması yapılacaktır.

Programla ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki sitelerden ulaşılabilir.

http://www.tud.org.tr/

http://www.ultrasoundist.com/

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-03-14 devamını okumak için tıklayınız...

14 Mart Tıp Bayramınız Kutlu Olsun

Değerli TRD Üyeleri,

Radyoloji ailesinin Tıp Bayramını tüm içtenliğimizle kutlar, bu anlamlı günde meslektaşlarımıza ve tüm sağlık çalışanlarına beklentilerimizin karşılandığı, sağlık, huzur, barış ve başarılarla dolu bir yaşam dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-03-14 devamını okumak için tıklayınız...

3-5 Ekim 2013 ESHNR Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

3-5 Ekim 2013 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleşecek olan 26. ESHNR (European Society of Head and Neck Radiology) Kongresi ile ilgili detaylı bilgiye www.eshnr.eu adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-03-01 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Manyetik Rezonans Derneği Toplantıları

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından, 16 Mart 2013 tarihinde Erzurum Renaissance Polat Otel'de Nöroradyoloji Kursu, 6 Nisan 2013 tarihinde İstanbul Grand Cevahir Otel'de TMRD Kardiyovasküler MRG Kursu düzenlenecektir.

Ayrıntılar ekteki posterde yer almaktadır.

Saygılarımızla

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-02-27 devamını okumak için tıklayınız...

Çukurova Üniversitesi Anjiografi ve Girişimsel Radyoloji Rotasyonu

Değerli TRD Üyeleri,

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Girişimsel Radyoloji Birimi 3-6 ay veya daha uzun süreli Anjiografi ve Girişimsel radyoloji rotasyonu yapmak isteyen araştırma görevlilerini kabul edecektir. İlgilenenlerin aşağıdaki iletişim adresi ile temasa geçmeleri durumunda gerekli bilgi ve şartlara ulaşabileceklerdir.

Birimimizde, 1 adet C kollu DSA, 1 adet floroskopi ve 3 adet ultrasonografi cihazı mevcut olup tüm girişimsel tedaviler (nörovasküler, periferik vasküler, nonvasküler ve endovenöz lazer tedavisi) 4 öğretim üyesi tarafından yapılmaktadır.

Prof. Dr. Erol Akgül

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı, Adana

Cep: 0505 271 59 56

E-posta: akgulerol@gmail.com

 
2013-02-26 devamını okumak için tıklayınız...

8 Mart 2013 Türk Radyoloji Derneği Resepsiyonu

Değerli Üyemiz,

7-11 Mart 2013 tarihleri arasında Austria Center, Viyana’da yapılacak olan ECR 2013 kongresi sırasında, 8 Mart Cuma günü saat 18:00 – 20:00 arasında Wolke 19 Ares Tower 19. Kat’da “TRD Resepsiyonu” etkinliği gerçekleştirilecektir. Bu organizasyonda yanımızda olmanız bizi mutlu edecektir.

Söz konusu organizasyon ile ilgili katılımınızı (tek/eşli) en geç 1 Mart Cuma gününe kadar sezinerginay@trd.org.tr adresine e-posta yoluyla bildirmenizi rica ederiz. Katılımınız durumunda resmi davetiye tarafınıza en kısa sürede gönderilecektir.

Saygılarımla,

Dr. Nevra ELMAS

Türk Radyoloji Derneği Başkanı

 
2013-02-26 devamını okumak için tıklayınız...

Avrupa Radyoloji Derneği Ulusal Dernekler Komite Başkanlığı Hk

Değerli Üyemiz,

Derneğimiz üyesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Deniz Akata Avrupa Radyoloji Derneği Yürütme Kurulu (ESR Executive Council) pozisyonlarından biri olan Avrupa Radyoloji Derneği Ulusal Dernekler Komitesi Başkanlığı’na (ESR National Societies Committee Chairperson) seçilmiştir. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Siz değerli üyelerimize de seçim sürecinde gösterdiğiniz duyarlılık ve destek nedeniyle teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2013-02-26 devamını okumak için tıklayınız...

Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı ile Görüşme

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevra Elmas, Yönetim Kurulu üyeleri Doç. Dr. Ahmet Tuncay Turgut ve Prof. Dr. Halil Arslan’dan oluşan heyet 21 Şubat 2013 günü Kamu Hastaneleri Kurumu Dr. Hasan Çağıl ile görüşmüştür. 

Yapılan görüşmede;

1-Hizmet satın alınan hastanelerde, kadrolu radyoloji uzmanlarının BT ve MR raporlarını düzenlemeye devam etmeleri için sözleşmelere açık hüküm konulması,

2-Bulunduğu kurumda tek olan radyoloji uzmanlarının icap nöbetinden muaf tutulması,

3-Hem gözetimli hem de denetimli alanlarda çalışan radyoloji uzmanlarının ve çalışanlarının, şua izinlerini kullanmaları, fiili hizmet süresi zammından yararlanmaları ve haftalık 35 saatlik azami çalışma süresine uygun olarak çalıştırılmalarının sağlanması, aksi yöndeki uygulamaların önlenmesi konularında mutabık kalınmıştır. Önümüzdeki günlerde ilgili konularda gerekli idari düzenlemelerin yapılması beklenmektedir

4-Zaman yetersizliği nedeniyle vardiya ve nöbet uygulamaları konusunda müzakere yapılamamıştır. Bu alandaki sorunların çözümü için girişimlerimiz devam ettirilecektir.

Üyelerimize saygıyla duyurulur.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-02-25 devamını okumak için tıklayınız...

Avrupa Radyoloji Derneği Ulusal Dernekler Komite Başkanlığı Hk.

Değerli Üyemiz,

Derneğimiz üyesi, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Dr. Deniz Akata Avrupa Radyoloji Derneği Ulusal Dernekler Komite Başkanlığı’na (ESR National Societies Committee Chairperson) aday gösterilmiştir. 11 Şubat 2013 Pazartesi günü başlayıp, 24 Şubat 2013 Pazar günü bitecek olan oy verme işlemi, aynı zamanda ESR üyesi de olan üyelerimize ESR tarafından doğrudan gönderilecek elektronik posta iletisinde belirtilen basamaklar izlenerek gerçekleştirilebilecektir.

Bu ve benzeri süreçlerde meslektaşlarımızın göstereceği başarıların Türk Radyolojisinin uluslararası etkinliğinin artmasına yönelik olarak büyük katkı sağlayacağı gerçeğini göz önünde bulundurarak sizleri oy verme işlemine katılmaya ve meslektaşımızı desteklemeye davet ediyoruz.   

Saygılarımızla,

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2013-02-18 devamını okumak için tıklayınız...

Dernek Görüşü Hakkında Duyuru

Değerli TRD Üyeleri,

Bazı medya kuruluşlarında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Girişimsel Nöroradyoloji bölümünde çalışan 4 öğretim üyesi için bazı iddiaları içeren haberler yapılmıştır. Bu iddialara yönelik devam eden soruşturma olduğunu, ancak henüz sonuçlanmadığını yine aynı haberlerde görmekteyiz. Kendileri uluslararası büyük başarılara sahip bu meslektaşlarımız hakkında henüz ispatlanmamış iddialarla ve soruşturma devam ederken itibar kırıcı bu tarz haberlerin yapılmasını uygun bulmamaktayız.

Bilgilerinize saygılarımızla arz ederiz.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-02-14 devamını okumak için tıklayınız...

19-22 Eylül 2013 ESUR 20.Yıllık Toplantısı

Değerli Üyelerimiz,

19-22 Eylül 2013 tarihlerinde İstanbul, Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde düzenlenecek Avrupa Ürogenital Radyoloji Derneği (ESUR) 20. Yıllık Toplantısı ve Kongre Öncesi Kursları için online kayıt ve bildiri kabul sistemi bugün itibari ile açılmıştır.

Konferans hakkında tüm detaylı bilgilere www.esur2013.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 

 
2013-02-08 devamını okumak için tıklayınız...

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Fellowship Programı

Değerli  Üyelerimiz,

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Girişimsel Radyoloji Bölümüne, 1 ya da 2 yıl boyunca Girişimsel Radyolojide “fellow” eğitimi almak ve çalışmak üzere bir radyoloji uzmanı alıncaktır.

Gereken bilgiler ekteki dosyada verilmiştir. İlgilenen radyoloji uzmanları, Dr. Levent Oğuzkurt ile irtibata geçebilir.

Saygılarımızla, bilginize sunarız

TRD Yönetim kurulu 

 
2013-02-06 devamını okumak için tıklayınız...

20-24 Şubat 2013 Uzman Kış Okulu//Kas-İskelet Radyolojisi Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Bu sene derneğimize gelen geri bildirimler paralelinde, bir yenilik olarak özgün bir konuda Şubat ayında uzmanlara yönelik bir eğitim serisi başlatılmasına karar verilmiştir. Dört günlük bu yeni program paketi bu yıl Kas-İskelet Radyolojisi’ni içerecektir.

20-24 Şubat 2013 tarihleri arasında Antalya, Maritim Pine Beach Otel’de gerçekleşecek Kas-İskelet Radyolojisi Kursu için başvurularınızı turkrad2013@figur.net e-posta adresine en geç 11 Şubat 2013 saat 17.00’ye kadar yazılı olarak göndermenizi rica ederiz. Kurs kayıtları 80 kişi ile sınırlıdır. Kurs programı ekte, bilginize sunulmuştur.

4 Günlük Toplantı Paketi: 240 Euro + KDV’dir. Bu ücrete kayıt, konaklama, yaka kartı, cep programı, sabah kahvaltısı, akşam ve öğlen yemekleri ve kahve molaları dahildir.

20 Şubat 2013 tarihinde otele giriş yapılacaktır. 21 Şubat 2013 derslerin başlama tarihidir. 24 Şubat 2013 yarım gün olarak planlanmıştır. Aynı gün dersler bitecek ve otelden çıkış yapılacaktır.

Kurs programı süresince bizlere değerli zamanlarını vererek, sizlerle bilgi ve deneyimlerini paylaşacak meslektaşlarımıza ve bu eğitsel programı hazırlayarak bizlere sunan TRD Kış Okulu Komisyonu üyelerine teşekkürlerimizi sunarız.

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu adına,
Dr. Nevra ELMAS
Türk Radyoloji Derneği Başkanı

 
2013-01-31 devamını okumak için tıklayınız...

11 Şubat 2013 Karaciğer Lezyonlarının MR Görüntülemesi ve Kontrast Madde Kullanımı, Multidisipliner Yaklaşım Webcast Yayını

Değerli TRD Üyeleri,

11 Şubat 2013 Pazartesi günü, 20.00-21.30 arasında Türk Radyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Nevra ELMAS moderatörlüğünde "Karaciğer Lezyonlarının MR Görüntülemesi ve Kontrast Madde Kullanımı; Multidisipliner Yaklaşım" konulu webcast yayınına kayıt yaptırmak için www.zboxmedia.com/bayer adresine giriş yapabilirsiniz. Webcast yayını ile ilgili detaylar ekteki dosyada bilginize sunulmuştur

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-01-30 devamını okumak için tıklayınız...

14-17 Mayıs 2013 29. İran Radyoloji Derneği Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

14-17 Mayıs 2013 tarihleri arasında Tahran, İran'da gerçekleştirilecek 29. İran Radyoloji Kongresi için, Türk Radyoloji Derneği ve İran Radyoloji Derneği arasında var olan işbirliği protokolü çerçevesinde Türk Radyoloji Derneği üyesi katılımcılardan kayıt ücreti alınmayacaktır. Kongreye ilişkin ayrıntılı bilgi (http://29.icrad.ir/) sitesinde yer almaktadır.

Ayrıca Derneğimiz üyesi olup söz konusu toplantı için sözlü bildirisi kabul edilen 1. isim yazarlara İran Radyoloji Derneği tarafından 2 gecelik ücretsiz konaklama sağlanacaktır. Bildiri özeti gönderimi (http://29.icrad.ir/Submission.aspx) sitesi aracılığıyla yapılmakta olup bildiri gönderilmesi için son tarih 13 şubat 2013'tür.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2013-01-24 devamını okumak için tıklayınız...

Toplantılar ile İlgili Duyuru

Değerli TRD Üyeleri,

Son günlerde Radyoloji alanında Türk Radyoloji Derneği'nin ve yan dal derneklerimizin bilgisi dışında ulusal ve uluslararası düzeyde toplantılar düzenlendiği görülmektedir. Duyurusunda Türk Radyoloji Derneği'nin ve yan dal derneklerimizin logosu bulunmayan ve ayrıca Türk Radyoloji Derneği'nin web sayfasında duyurusu yapılmayan toplantılarla derneğimizin ilişkisi bulunmamaktadır.

Üyelerimizin bilgisine saygıyla duyurulur.

Türk Radyoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu

 
2013-01-18 devamını okumak için tıklayınız...

Meme Görüntüleme Kursu

Değerli Meslektaşlarımız,

Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar eğitim toplantısı kapsamında iki günlük bir meme görüntüleme kursu düzenliyoruz. Kursumuz; ağırlıklı olarak workshoplardan ve olgu tartışmalarından oluşuyor. Tüm katılımcılar deneyimli meslektaşlarımızın ilginç olgulardaki yaklaşımını görme ve birlikte tartışma fırsatı bulacak; workshoplarda tomosentez ve diğer yeni görüntüleme yöntemlerini workstationlar üzerinde birçok olguyu inceleyerek öğrenebilecekler. Ayrıca fantom üzerinde hem tru-cut hem de vakum biyopsi yapmayı öğrenebilecekler. Kursumuz ile eşzamanlı olarak Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar eğitim toplantısı da devam edecektir. Dileyen katılımcılar meme kanseri ile ilgili diğer gelişmeleri baz alan ve ilgili tüm branşlara ait konuları içeren multidispliner toplantılara da katılabileceklerdir.

Pratiğe dayalı bu kursumuzun meme radyolojisi ile ilgilenen tüm meslektaşlarımız için faydalı olacağını umuyor ve sizleri ülkemiz için bir ilk olan bu çok kapsamlı kursa davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Prof. Dr. Gül Esen İçten      Prof. Dr Levent Çelik

 
2013-01-09 devamını okumak için tıklayınız...

MRG, BT, MG Görüntüleme Hizmetlerinin Denetimi Hk. Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sağlık kurum ve kuruluşlarına tebligat yapılmak üzere İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilmiş bulunan MRG, BT ve MG hizmetlerinin denetimi konulu yazı ekte sunulmuştur. Söz konusu çalışmanın bilimsel altyapısı, önemi hepinizce malum olan ve Derneğimiz tarafından her platformda dile getirilen radyoloji kalite standartlarının hayata geçirilmesi konusunda Sağlık Bakanlığı ile gerçekleştirilen ortak çalışma sayesinde oluşturulmuş olup elde edilecek sonuçların çalışma alanımızı ilgilendiren yapısal sorunların çözümüne önemli ölçüde katkı sağlayacağı inancındayız.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-12-27 devamını okumak için tıklayınız...

12 Aralık 2012 Tarihli Linc Course Toplantısı Hk.

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Hastaneleri Girişimsel Nöroradyoloji ekibi, 12 Aralık 2012 tarihinde ABD’nin Houston şehrindeki, Baylor Tıp Fakültesi Hastanesi tarafından düzenlenen “LINC COURSE’’ adlı toplantıya canlı olarak uydu üzerinden bağlanarak, kompleks serebrovasküler hastalıkların ileri rekonstrüktif ve küratif nöroradyolojik endovasküler cerrahi tedavilerinde geliştirdikleri teknikleri, toplantı merkezinde toplanan meslektaşlarına göstermişlerdir.

Houston’daki toplantı merkezine yapılan canlı vaka yayınına Hacettepe ekibi ile birlikte ABD, Japonya, Almanya ve Fransa’dan dört merkez daha bu tip vakaların endovasküler tedavi tekniklerinin gösterimi ile katılmışlardır.

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu olarak kendilerini bu başarılarından dolayı kutluyor; başarılarının devamını diliyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2012-12-25 devamını okumak için tıklayınız...

TUD Olağan Genel Kurul Sonuçları

Değerli TRD Üyeleri,

Tıbbi Ultrasonografi Derneği Olağan Genel Kurulu 08.12.2012 tarihinde gerçekleşmiştir. Yönetim ve Denetleme Kurulu asil üyelerini ve görev dağılımını bilginize sunarız. Görev alan tüm meslektaşlarımıza başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

TIBBİ ULTRASONOGRAFİ DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

1) Adnan KABAALİOĞLU (Başkan)

2) Mustafa SEÇİL (Genel Sekreter)

3) Gülgün KAVUKÇU (Sayman)

4) Cem YÜCEL (Üye)

5) Suna ÖZHAN OKTAR (Üye)

6) İsmail MİHMANLI (Üye)

7) Alper ÖZEL (Üye)

 

TIBBİ ULTRASONOGRAFİ DERNEĞİ DENETLEME KURULU

1) Remide ARKUN

2) Süha Süreyya ÖZBEK

3) Enis İĞCİ

 

 
2012-12-24 devamını okumak için tıklayınız...

KSR Fellowship Program

Değerli TRD Üyeleri,

Kore Radyoloji Derneği tarafından düzenlenen ve Türk Radyoloji Derneği ve Kore Radyoloji Derneği arasında yapılmış olan işbirliği protokolü çerçevesinde derneğimiz üyelerinin yararlanabileceği "KSR Fellowship Program" ile ilgili başvuru koşulları ve gerekli belgeler ekte, yer almaktadır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-12-17 devamını okumak için tıklayınız...

Şua İzni ve Fiili Hizmet Zammı Konulu Genelge Hakkında Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

Geçtiğimiz günlerde T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Kamu Hastaneleri Birlikleri Genel Sekreterliklerine gönderilmiş olan şua izinleri ve fiili hizmet süresi zammı konulu genelge nedeniyle meslektaşlarımızın özlük haklarıyla ilgili yaşanabilecek olumsuzlukların giderilmesine ve önlenmesine yönelik gerekli çalışmalar tarafımızca yapılmakta olup Derneğimiz Hukuk Bürosu tarafından konuya ilişkin hukuki süreç başlatılmıştır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-12-10 devamını okumak için tıklayınız...

2. Bezmialem Üniversitesi Radyoloji Günleri

Değerli TRD Üyeleri,

10 Aralık 2012 Pazartesi günü 13.30-17.00 arasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık Konferans Salonu'nda Brakial Pleksopati ve Torasik Outlet Sendromunda Görüntüleme Sempozyumu gerçekleştirilecektir. Sempozyum katılımı ücretsizdir. Bilimsel program ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-12-06 devamını okumak için tıklayınız...

Safra Yolu Patolojilerinin MR Görüntülemesi ve Kontrast Madde Kullanımı Konulu Webcast Yayını

Değerli TRD Üyeleri,

Prof. Dr. Nevra Elmas’ın oturum başkanlığında ve Prof. Dr. Mecit Kantarcı’nın konuşmacı olarak katılacağı ikinci online toplantı 20 Kasım 2012, Salı günü saat 20.00’de internetten canlı olarak yayınlanacaktır. Safra Yolu Patolojilerinin MR Görüntülemesi ve Kontrast Madde Kullanımı konulu canlı yayını takip edebilmeniz için www.zboxmedia.com  adresine girerek kayıt yaptırmanız yeterli olacaktır.

Kayıt sırasında bildirdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonunuza yayını izleyebilmeniz için gerekli olan bilgiler iletilecektir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-11-19 devamını okumak için tıklayınız...

Hürriyet Gazetesi Yazarı Yalçın Bayer'in Ankara Onkoloji'de Skandal Başlıklı Yazısı Hk.

Değerli TRD Üyeleri,

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer’in 29 Ekim 2012 tarihli “Ankara Onkoloji’de Radyoloji Skandalı” başlıklı yazısına cevaben Türk Radyoloji Derneği tarafından hazırlanan “Radyoloji’nin Açıklaması” başlıklı düzeltme 3 Kasım 2012 tarihinde yayınlanmıştır. İlgili yazılara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21798628.asp

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21838362.asp

Saygılarımızla, bilginize sunarız

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-11-16 devamını okumak için tıklayınız...

Radyoteknolojide Güncel Yenilikler Eğitim Seminerleri

Değerli TRD Üyeleri,

Radyoloji tekniker ve teknisyenlerine yönelik Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği'nin düzenlediği ve derneğimiz tarafından desteklenen "Radyoteknolojide Güncel Yenilikler Eğitim Seminerleri"  17 Kasım 2012 Cumartesi günü ÇUKUROVA  ÜNİVERSİTESİ  TIP FAKÜLTESİ BALCALI HASTANESİ  HİPOKRAT KONFERANS SALONU’nda gerçekleşecektir.

Toplantı saat 9.00'da başlayıp, 16.00'da bitecektir. Toplantı programını ekte, bilginize sunarız. Katılım ücretsizdir.  

Katılımınızı bekler, saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-11-14 devamını okumak için tıklayınız...

Prof. Dr. Ayşenur Cila Emeklilik Töreni

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ayşenur CİLA'nın emeklilik töreni 13 Kasım 2012 Salı günü saat 15.30-17.00 arasında Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi Yunus Müftü Konferans Salonu'nda yapılacaktır. Tüm Radyoloji çalışanları törene davetlidir.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu 

 
2012-11-09 devamını okumak için tıklayınız...

8 Kasım 2012 Uluslararası Radyoloji Günü-Onkolojik Görüntüleme Kitapçığı

Değerli Üyelerimiz,

8 Kasım 2012 Uluslararası Radyoloji Günü kutlama etkinlikleri çerçevesinde Avrupa Radyoloji Derneği (ESR) tarafından yayınlanan, ülkemizdeki mevcut durumun da ele alındığı "Onkolojik Görüntüleme" başlıklı kitapçığı ekte, bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-11-07 devamını okumak için tıklayınız...

10. Balkan Radyoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

1-4 Kasım 2012 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Sandanski şehrinde gerçekleşecek olan 10. Balkan Radyoloji Kongresi'ne ait detaylı bilgiye ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-10-12 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Radyoteknolojide Güncel Yenilikler Eğitim Seminerleri

Değerli TRD Üyeleri,

Radyoloji tekniker ve teknisyenlerine yönelik Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği'nin düzenlediği ve derneğimiz tarafından desteklenen "Radyoteknolojide Güncel Yenilikler Eğitim Seminerleri" 29 Eylül 2012 Cumartesi günü ve 30 Eylül 2012 Pazar günü gerçekleşecektir. Toplantılar saat 9.00'da başlayıp, 16.00'da bitecektir. Toplantı salonları bilginize sunulmuştur. Katılım ücretsizdir.  

29 Eylül 2012 Cumartesi-Samsun Gazi Devlet Hastanesi Konferans Salonu

30 Eylül 2012 Pazar-Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi 

Katılımınızı bekler, saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-09-25 devamını okumak için tıklayınız...

ESUR 2012 Bilimsel Programı

Değerli TRD üyeleri,

13-16 Eylül 2012 tarihleri arasında Edinburgh, İskoçya’da gerçekleştirilecek olan European Society of Urogenital Radiology (ESUR) 19. yıllık toplantısının bilimsel programı ekte sunulmuştur. Söz konusu toplantıya ilişkin detaylara www.esur2012.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,
TRD Merkez Yönetim Kurulu

 
2012-08-26

AOSPR 2012

Değerli TRD Üyeleri,

Asian and Oceanic Society for Paediatric Radiology (AOSPR) derneğinin 12. yıllık kongresi 4-6 Ekim 2012 tarihleri arasında Manila, Filipinler'de gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgiye derneğin web sitesinden ulaşabilirsiniz: http://www.aospr.com/

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-08-26

Türk Radyoloji Derneği ve Türk Radyolojisi Tarihçesi

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz tarafından Türkiye'de Radyoloji alanının ve Türk Radyoloji Derneği'nin tarihi konusunda bilgi ve belge birikiminin belirlenmesi ve bu konuda araştırmaların koordine edilmesine yönelik bir çalışma yapılması planlanmaktadır. Konu ile ilgilenen meslektaşlarımızın derneğimizin merkez ofisi ile iletişime geçmelerini (trd@trd.org.tr) rica ederiz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-07-30 devamını okumak için tıklayınız...

Başsağlığı

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz Yönetim Kurulu üyesi Dr. Halil ARSLAN'ın babası vefat etmiştir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-07-29 devamını okumak için tıklayınız...

Sports Imaging Conference 2012

Değerli TRD Üyeleri,

4-6 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul, Harbiye Askeri Müzesi ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan "Sports Imaging Conference 2012" etkinliği ile ilgili detaylara www.sportsimaging2012.com adresinden veya ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-07-26 devamını okumak için tıklayınız...

Erciyes Tıbbi Görüntüleme Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETGAM)

Değerli TRD Üyeleri,

Erciyes Üniversitesi bünyesinde "Erciyes Tıbbi Görüntüleme Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi (ETGAM)" kurulmuş olup, merkez müdürlüğüne derneğimiz üyelerinden Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun getirilmiştir. Merkez tıbbi görüntüleme ile ilgili tüm konularda bilimsel ve teknolojik araştırmalar yapmak için altyapı ve ortak bir çalışma platformu oluşturmayı amaçlamaktadır. Konu ile ilgilenen meslektaşlarımız coskunah@yahoo.com e-posta adresinden Dr. Abdulhakim Coskun ile iletişime geçebilirler.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-07-25 devamını okumak için tıklayınız...

ESHNR 2012

Değerli TRD Üyeleri,

ESHNR 2012 (European Society of Head and Neck Radiology) 13-15 Eylül 2012 tarihleri arasında Almanya, Leipzig'de yapılacaktır. Kongre internet sitesinden https://eshnr2012.org detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2012-07-24 devamını okumak için tıklayınız...

19-20 Mayıs 2012 TUD Temel ve İleri Düzey Obstetrik Ultrasonografi Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Tıbbi Ultrasonografi Derneği (TUD) tarafından 19-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında Ankara Limak Ambassadore Hotel'de gerçekleşecek olan Temel ve İleri Düzey Obstetrik Ultrasonografi Kursu'na ait program ve diğer detaylar ekteki dosyada bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-05-14 devamını okumak için tıklayınız...

ESMRMB 2012

Değerli TRD Üyeleri,

4-6 Ekim 2012 tarihleri arasında ESMRMB 29. Yıllık Toplantısı Portekiz, Lizbon'da gerçekleşecektir. Toplantı ile ilgili detaylara ekteki dosyadan veya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.esmrmb.org/index.php?id=/en/index/esmrmb_2012_congress.htm 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-05-11 devamını okumak için tıklayınız...

12 Mayıs 2012 Periferik Arter Hastalıkları Toplantısı

Değerli Meslektaşlarımız,

Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde 12 Mayıs 2012 tarihinde bir günlük "Periferik Arter Hastalıkları Toplantısı" yapılacaktır. Toplantı sunumlarla birlikte yuvarlak masa toplantısı şeklinde ve ağırlıklı olarak pratik bilgi aktarımına yönelik olacaktır. Toplantıya katılım 20 kişi ile sınırlıdır. Hedef kitle girişimsel radyoloji ile uğraşan ve şu anda anjiyografi cihazına erişebilen ve aktif olarak anjiyografi yapan radyoloji uzmanlarıdır.

Toplantıya katılım ücretsizdir. Toplantı ile ilgili detaylı bilgi Türk Girişimsel Radyoloji Derneği'nin www.tgrd.org.tr sitesinde yer almaktadır.

İletişim: Türk Girişimsel Radyoloji Derneği

Yetkili: Begüm Babur

Tel: 0312 442 36 53

E-posta: tgrd@tgrd.org.tr

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-05-02 devamını okumak için tıklayınız...

ISS 2012

Değerli TRD Üyeleri,

ISS (International Skeletal Society) tarafından 12-15 Eylül 2012 tarihleri arasında İtalya, Roma Cavalieri Hotel'de gerçekleşecek olan ISS 2012 kongresi ile ilgili detaylar için www.iss2012.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2012-04-30 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Radyoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu'nun Sağlık Bakanlığı Ziyareti

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu Dr. Nevra Elmas başkanlığında Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. İrfan Şencan'ı makamında ziyaret etmiştir. Radyoloji camiasını ilgilendiren temel sorunların ayrıntılı olarak gündeme geldiği görüşme sırasında radyoloji camiasının çeşitli konulardaki somut talepleri Yönetim Kurulu'muz tarafından dile getirilmiştir. Radyolojik incelemelerin standardize edilmesine yönelik olarak Derneğimiz bünyesinde Dr. Utku Şenol başkanlığında Standartlar ve Rehberler komisyonu tarafından hazırlanan rehber, görüşme sırasında Sağlık Bakanlığı yetkililerine iletilmiştir. Bu çerçevede radyolojik görüntüleme yapılan merkezlerin ve bu merkezlerde gerçekleştirilen incelemelerin kalite kontrol ve denetimi ile Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastanelerdeki görüntüleme cihazı alım planlaması ile ilgili olarak Türk Radyoloji Derneği'nin aktif rol alması konusunda Sağlık Bakanlığı'nın işbirliği talebi doğrultusunda görüş birliğine varılmış ve bununla ilgili sürecin başlatılmasına karar verilmiştir.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu 

 
2012-04-22 devamını okumak için tıklayınız...

19-20 Mayıs 2012 TUD Temel ve İleri Düzey Obstetrik Ultrasonografi Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Tıbbi Ultrasonografi Derneği (TUD) tarafından 19-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında Ankara Limak Ambassadore Hotel'de gerçekleşecek olan Temel ve İleri Düzey Obstetrik Ultrasonografi Kursu'na ait program ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-04-19 devamını okumak için tıklayınız...

Pierre LasJaunias ESNR 2012 European Course of Diagnostic and Interventional Neuroradiology

Değerli TRD Üyeleri,

"Pierre LasJaunias ESNR 2012 European Course of Diagnostic and Interventional Neuroradiology" toplantısı 1-6 Kasım 2012 tarihleri arasında Antalya Limak Atlantis Resort Hotel'de gerçekleşecektir. Toplantı ile ilgili detaylara ekteki dosyalardan veya www.esnr-ecnrcourse.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2012-04-18 devamını okumak için tıklayınız...

12 Mayıs 2012 Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Periferik Arter Hastalıkları Toplantısı

Değerli Meslektaşlarımız,

12 Mayıs 2012 tarihinde sizleri Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde düzenleyeceğimiz bir günlük Periferik Arter Hastalıkları Toplantısı'na davet etmekten mutluluk duyuyorum. Toplantı sunumlarla birlikte yuvarlak masa toplantısı şeklinde ve ağırlıklı olarak pratik bilgi aktarımına yönelik olacaktır. Toplantıya katılım 20 kişi ile sınırlıdır.

Hedef kitle girişimsel radyoloji ile uğraşan ve şu anda anjiyografi cihazına erişebilen ve aktif olarak anjiyografi yapan radyoloji uzmanlarıdır. Toplantıya katılım ücretsizdir. Konuşmacılar Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi Girşimsel Radyoloji doktorlarıdır. Bilimsel program ve davet mektubu ekte yer almaktadır. Toplantıya katılmak isteyenler tgrd@tgrd.org.tr e-posta adresine iletişim bilgileri ile başvuruda bulunabilirler.

Prof. Dr. Levent Oğuzkurt

 
2012-04-13 devamını okumak için tıklayınız...

European School of Interventional Radiology (ESIR) Basic Vascular Course

Değerli TRD Üyeleri,

11-12 Mayıs 2012 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Sofya kentinde European School of Interventional Radiology (ESIR) tarafından gerçekleşecek olan "Basic Vascular Course"  ile ilgili detaylar ekteki dosyalarda bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-04-04 devamını okumak için tıklayınız...

7-8 Nisan 2012 Elastografi ve Ultrasonografide Yeni Gelişmeler Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

Tıbbi Ultrasonografi Derneği tarafından 7-8 Nisan 2012 tarihleri arasında İstanbul, Nippon Otel'de gerçekleşecek olan "Elastografi ve Ultrasonografide Yeni Gelişmeler Sempozyumu"na ait program ekte, bilginize sunulmuştur. Ayrıntılar için www.tud.org.tr adresinden de bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-03-27 devamını okumak için tıklayınız...

3. Ercan Tuncel Uludağ Radyoloji Günleri 24-25 Mart 2012

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenecek olan 3. Ercan Tuncel Uludağ Radyoloji Günleri 24-25 Mart 2012 tarihleri arasında Bursa, Çelik Palas Hotel'de gerçekleşecektir. Sempozyumun bu seneki konusu Pediatrik Radyoloji olarak belirlenmiştir. Bilimsel program ve kayıt işlemleri için www.uludagradyoloji2012.org internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2012-03-19 devamını okumak için tıklayınız...

49. Avrupa Pediatrik Radyoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

28 Mayıs-1 Haziran 2012 tarihleri arasında Yunanistan, Atina'da 49. Avrupa Pediatrik Radyoloji Kongresi (ESPR 2012) gerçekleşecektir. Kongre ile ilgili detaylı bilgiye www.espr2012.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu  

 
2012-03-15 devamını okumak için tıklayınız...

20.Zürih Girişimsel Nöroradyoloji Kursu 20-23 Ağustos 2012

Değerli TRD Üyeleri,

20. Zürih Girişimsel Nöroradyoloji Kursu 20-23 Ağustos 2012 tarihleri arasında Zürih Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleşecektir. Kurs ile ilgili detaylı bilgiye www.cinr-zurich.ch adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-03-14 devamını okumak için tıklayınız...

14 MART TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Değerli TRD Üyeleri,

Dernek üyelerimizin ve tüm meslektaşlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını en içten dileklerimizle kutlar; başarılarla dolu bir meslek hayatı geçirmenizi dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2012-03-14 devamını okumak için tıklayınız...

6. Çok Kesitli BT Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

1-2 Haziran 2012 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampüsü'ndeki Kültür Merkezi'nde Hacettepe Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından gerçekleştirilecek olan "ÇKBT'SİZ OLMAZ" başlıklı 6. Çok Kesitli BT Kursu ile ilgili kayıt ve diğer detaylara www.hacetteperad.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-03-09 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği 7. Yıllık Toplantısı Daveti

Değerli Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanları,

Değerli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Klinik Şefleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği (TGRD)'nin 7. Yıllık Toplantısı 15-18 Mart 2012 tarihlerinde Sheraton, İzmir Çeşme'de düzenlenecektir. Her kurumdan (vakıf üniversitesi, devlet üniversitesi, devlet ve eğitim-araştırma hastaneleri) girişimsel radyoloji ile ilgili bir uzmanlık öğrencisinin toplantı kayıt ve konaklama masraflarının TGRD tarafından karşılanması kararı alınmıştır. Yol masrafları katılımcıların kendilerine aittir. 

Katılımcı listesinin TRD asistan temsilcisi Dr. Umut Perçem Orhan aracılığı ile Türk Girişimsel Radyoloji Derneği'ne (tgrd@tgrd.org.tr veya tgr2012@figur.net ) ulaştırılmasını ivedilikle rica ederiz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2012-03-02 devamını okumak için tıklayınız...

15-18 Mart 2012 Girişimsel Radyoloji Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

7. Girişimsel Radyoloji Yıllık Toplantısı 15-18 Mart 2012 tarihleri arasında İzmir, Çeşme Sheraton Otel'de yapılacaktır. Detaylar için www.girisimselradyoloji2012.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Toplantıya ait bilimsel program ekte, bilginize sunulmuştur.

Katılımınızı bekler; saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-02-28 devamını okumak için tıklayınız...

10. Balkan Radyoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

1-4 Kasım 2012 tarihleri arasında Bulgaristan'ın Sandanski şehrinde düzenlenecek olan 10. Balkan Radyoloji Kongresi'ne ait detaylar ekteki dosyada yer almaktadır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-02-17 devamını okumak için tıklayınız...

Tebrik Ederiz

Değerli TRD Üyeleri,

European Society for Magnetic Resonance in Medicine and Biology'nin resmi dergisi olan Magnetic Resonance Materials in Physics, Biology and Medicine (MAGMA)'nın Editörler Kurulu üyeliğine derneğimiz üyesi Prof. Dr. Muhteşem Ağıldere seçilmiştir. Kendisini kutluyor; mesleki başarılarının devamını diliyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-02-16 devamını okumak için tıklayınız...

8. Türkiye Nanobilim-Nanoteknoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

25-29 Haziran 2012 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Sıhhıye Kampüsü Kongre Merkezi'nde 8. Türkiye Nanobilim-Nanoteknoloji Kongresi-Nano TR8 düzenlenecektir. Kongre hakkında detaylı bilgiye www.nanotr8.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-02-01 devamını okumak için tıklayınız...

7. Girişimsel Radyoloji Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

7. Girişimsel Radyoloji Yıllık Toplantısı 15-18 Mart 2012 tarihleri arasında İzmir, Çeşme Sheraton Otel'de yapılacaktır. Detaylar için www.girisimselradyoloji2012.org adresini ziyaret edebilirsiniz. Siteye Türk Girişimsel Radyoloji Derneği'nin resmi internet sitesindeki (www.tgrd.org.tr) ana sayfada yer alan linkten de ulaşabilirsiniz.

Kongreye katılımınızı bekler; saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-01-29 devamını okumak için tıklayınız...

Erasmus MRI Course in Female Pelvis and Breast MRI

Değerli TRD Üyeleri,

"Erasmus MRI Course in Female Pelvis and Breast MRI" başlıklı 31 Mayıs-3 Haziran 2012 tarihleri arasında Zagreb, Hırvatistan'da gerçekleşecek toplantı ile ilgili detaylar aşağıdaki linkte yer almaktadır.

www.tiptours.hr/emri2012

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-01-30 devamını okumak için tıklayınız...

IDKD 2012 Kurs Programları

Değerli TRD Üyeleri,

IDKD 2012 kurslarına ait detaylar ve eğitim programları ekteki dosyalarda bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-01-26 devamını okumak için tıklayınız...

IDKD 2012 Kurs Programları

Değerli TRD Üyeleri,

IDKD 2012 kurslarına ait detaylar ve eğitim programları ekteki dosyalarda bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 

 
2012-01-26 devamını okumak için tıklayınız...

Nöroradyolojide İleri MR Uygulamaları Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından düzenlenecek olan 14 Ocak 2012 Cumartesi günü Nöroradyolojide İleri MR Uygulamaları Kursu İstanbul, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu'nda düzenlenecektir. Bilimsel programa aşağıdaki linkten ualaşabilirsiniz

http://yeni.mrder.org.tr/index/default.aspx?id=654  

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-01-11 devamını okumak için tıklayınız...

TTB-UDEK Yürütme Kurulu'ndan Duyuru

Sayın meslektaşlarımız,

Sizlere mesleğimiz açısından güncel bazı haberleri iletmek istiyoruz.

1. 11.10.2011 tarihli ve 663 sayılı "Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"nin Anayasa'ya aykırılığı hakkında TTB Hukuk Bürosu tarafından bir rapor hazırlanmıştır.

http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/hukuk-2947.html

2. 663 sayılı "Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK'nın iptali için 30.12.2011 tarihinde Anayasa Mahkemesi'ne muhalefet partisi tarafından başvuru yapıldı.

http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/663khk-2958.html

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2012-01-10 devamını okumak için tıklayınız...

Prof. Dr. Mustafa Güleç Emeklilik Töreni

Değerli TRD Üyeleri,

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa GÜLEÇ için 19 Ocak 2012 Perşembe günü saat 10.30-16.30 arasında Kayseri Hilton Oteli'nde emeklilik töreni yapılacaktır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2012-01-09 devamını okumak için tıklayınız...

TRD İzmir Şubesi Karaciğer Görüntüleme Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

TRD İzmir Şubesi TABRAD işbirliği ile 7 Ocak 2012 Cumartesi günü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin Erel 20 Mayıs amfisinde "Karaciğer Görüntüleme Kursu" düzenleyecektir. Ekte, kurs programı bulunmaktadır. Kurs aidat borcu olmayan üyelerimize ücretsizdir. Katılımınızı bekler; saygılar sunarız.

TRD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu

 
2012-01-06 devamını okumak için tıklayınız...

3. Ercan Tuncel Uludağ Radyoloji Günleri

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radoloji Derneği Bursa Şubesi tarafından düzenlenecek olan 3. Ercan Tuncel Uludağ Radyoloji Günleri 24-25 Mart 2012 tarihleri arasında Bursa, Çelik Palas Hotel'de gerçekleşecektir. Sempozyumun bu seneki konusu Pediatrik Radyoloji olarak belirlenmiştir. Bilimsel program ve kayıt işlemleri için www.uludagradyoloji2012.org internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2012-01-04 devamını okumak için tıklayınız...

Prof. Dr. Emine Osma Emeklilik Töreni ve Akciğer Patolojilerine Multidisipliner Yaklaşım Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Emine Osma için 17 Şubat 2012 tarihinde İzmir, Crowne Plaza Oteli'nde emeklilik töreni ve Akciğer Patolojilerine Multidisipliner Yaklaşım konulu sempozyum gerçekleştirilecektir. Sempozyum programına ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz. 

TRD Yönetim Kurulu  

 
2012-01-03 devamını okumak için tıklayınız...

Diagnostic and Interventional Radiology Dergisi İki Ayda Bir Yayınlanmaya Başladı

Değerli TRD Üyeleri,

 

Türk Radyoloji Derneği'nin bilimsel yayın organı olan Diagnostic and Interventional Radiology dergisi 2 ayda bir yayınlanmaya başladı. Sizleri dergimizin Ocak-Şubat sayısında yayınlanan 20 makaleyi (14 orijinal makale, 3 derleme, 1 resimlerle bir konu ve 2 olgu sunumu) okumaya davet eder, dergimize olan katkınızın yeni yılda da devamını dilerim.

 

Saygılarımla,

Dr. Nevzat Karabulut

Diagnostic and Interventional Radiology Dergisi

Baş Editör

 
2011-12-30 devamını okumak için tıklayınız...

MUTLU YILLAR DİLERİZ

2012 YILININ TÜM TRD AİLESİNE SAĞLIK, BAŞARI, MUTLULUK GETİRMESİ DİLEKLERİMİZLE...

YÖNETİM KURULU

 
2011-12-30 devamını okumak için tıklayınız...

TEBRİK

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz üyesi Dr. Ali Yıkılmaz 2012 yılı için AOSPR (Asian and Oceanic Society of Paediatric Radiology) Derneği Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmiştir. Kendisini kutlar; başarılarının devamını dileriz.

İlgili dernek hakkında bilgi almak isteyenler http://aospr.com/index.html adresinden ulaşabilirler.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-12-29 devamını okumak için tıklayınız...

Adana Başkent Üniversitesi Varis Eğitim Programı

Değerli TRD Üyeleri,

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Ocak-Mayıs ayları arasında tekrarlayan bir haftalık (8 Ocak 2012 ile 11 Mayıs 2012 Pazartesi-Cuma) varis eğitim programları yapılacaktır. Programa katılmak isteyenler hangi hafta katılmak istediklerini, iletişim bilgilerini, hangi merkezde çalıştıklarını Dr. Levent Oğuzkurt'a veya TGRD yetkilisi Begüm Babur'a (tercihen) e-posta veya telefon ile ulaştırabilirler. Detaylara ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-12-28 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Yönetim Kurulu Görev Dağılımı

Değerli TRD Üyeleri,

18 Aralık 2011 tarihinde TRD Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda seçilen Yönetim Kurulu ilk toplantısını 21 Aralık 2011 tarihinde tüm üyelerin katılımı ile gerçekleştirmiştir. Yönetim Kurulu'na ait görev dağılımını bilginize sunarız.

Yönetim Kurulu Başkanı: Dr. Nevra Elmas

Başkan Vekili: Dr. M. Halil Öztürk

Genel Sekreter: Dr. Ahmet Tuncay Turgut

Mali Sekreter: Dr. Tuncay Hazırolan

Üyeler: Dr. Halil Arslan, Dr. İlhan Erden, Dr. Ş. Mehmet Ertürk, Dr. Fatih Kantarcı, Dr. Adem Kırış

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-12-21 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Radyoloji Derneği Olağan Genel Kurul Sonuçları

Değerli TRD Üyeleri,

18 Aralık 2011 Pazar günü Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleşen Türk Radyoloji Derneği Olağan Genel Kurul sonuçları alınan oy sırasına göre ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-12-19 devamını okumak için tıklayınız...

26. CARS Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

26. CARS Kongresi (Computer Assisted Radiology and Surgery) 27-30 Haziran 2012 tarihleri arasında Pisa-İtalya'da yapılacak olup, bildiriler için son başvuru tarihi 10 Ocak 2012'dir. Kongrede "30 th International EuroPACS Meeting" toplantısı da dahil olmak üzere çok sayıda asosiye topluluğun aktiviteleri eşzamanlı olarak yer almaktadır. Kongre duyurusu ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-12-08 devamını okumak için tıklayınız...

Tıbbi Ultrasonografi Derneği Doppler Ultrasonografi Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

10-11 Aralık 2011 tarihleri arasında Tıbbi Ultrasonografi Derneği tarafından Hilton  Otel, Ankara'da "Doppler Ultrasonografi Kursu" gerçekleştirilecektir.

Kursa ait bilimsel program ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-12-05 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Radyoloji Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 Aralık 2011 tarihinde saat 10.00'da Ankara, JW Marriott Otel'de gerçekleştirilecektir. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde Genel Kurul Toplantısı 18 Aralık 2011 Pazar günü aynı yer ve saatte çoğunluk aranmaksızın yapılacaktır. Toplantı gündemi ekte, bilginize sunulmuştur.

JW Marriott Otel'e ulaşım ile ilgili detaylar ekteki dosyada bilginize sunulmuştur. Adres: Kızılırmak Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:1 Söğütözü/Ankara

Toplantıya teşrifleriniz rica olunur.

Saygılarımızla,

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu

 
2011-12-01 devamını okumak için tıklayınız...

Tıbbi Ultrasonografi Derneği Doppler Ultrasonografi Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

10-11 Aralık 2011 tarihleri arasında Tıbbi Ultrasonografi Derneği tarafından Hilton  Otel, Ankara'da "Doppler Ultrasonografi Kursu" gerçekleştirilecektir.

Kursa ait bilimsel program ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-12-01 devamını okumak için tıklayınız...

TMRD 17. Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından 2012 yılının ilk yarısında düzenlenecek toplantılar şöyledir:

14 Ocak 2012: Nöroradyolojide İleri MR Uygulamaları Kursu, İstanbul

7 Nisan 2012: Hepatobilier MR Kursu, Malatya

24-26 Mayıs 2012: TMRD 17. Yıllık Toplantısı, Ankara

Bu toplantıların bilimsel programları ve diğer ayrıntılar en kısa zamanda duyurulacaktır. TMRD 17. Yıllık Toplantısı'nın bilgilerine ekteki PDF dosyasından veya www.mr2012.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-11-23 devamını okumak için tıklayınız...

Bezmialem Vakıf Üniversitesi 1. Radyoloji Günleri

Değerli TRD Üyeleri,

Bezmialem Vakıf Üniversitesi 1. Radyoloji Günleri 22 Kasım 2011 tarihinde Bezmialem Vakıf Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı'nda gerçekleşecektir. "Görüntüleme Eşliğinde Tümör Tedavisi" konulu toplantıya ait program ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-11-17 devamını okumak için tıklayınız...

MR Tetkikleri ile İlgili Basın Duyurusu

Değerli TRD Üyeleri,

15 Kasım 2011 tarihinde Medimagazin'de "MR çektiren ameliyata gider" başlığı ile bir haber yayınlanmıştır. Bu haberde belirtilen ana fikirde "New York Times Gazetesi'ndeki habere göre Dr. Andrews ve bir grup meslektaşı, çoğu doktorun kendi MR cihazına sahip olduğu için her fırsatta hastalarının MR'ını çekerek, para kazandığına dikkat çekti. MR çektirmek, doktora bu beklentiyle gelen sporcuları psikolojik olarak rahatlatıyor. Ancak MR'ın yanlış okunmasıyla yanlış teşhisler konulabiliyor ve bunun sonunda sporcuya yararından çok zararı olan tedaviler uygulanabiliyor" olarak ifade edilmiştir.

Bu haberde çok önemli olan iki noktayı kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı duyuyoruz. ABD'de birçok ortopedistin kendi MR cihazı vardır. Hastalara kendi cihazları ile MR yapmakta ve kendileri görüntüleri yorumlamaktadırlar. Dolayısıyla endikasyonsuz tetkik oranları artmaktadır. Ayrıca yeterli radyolojik bilgileri olmadığı için yanlış yorumlama oranları yükselmektedir. Bu şekilde bir uygulama hastaların aleyhine birçok sonuç doğurmaktadır. Yukarıdaki haberin ana fikri bu çerçevededir. Zaten bu iki temel sakıncayı ortadan kaldırmak ve hastaları korumak için MR tetkiklerini Radyologlar yapmalı ve yorumlamalıdır. Hastayı muayene eden ve hastanın tetkikini yapan hekimler ayrı olmalı ve tartışarak hastanın tedavisine karar vermelidir. Bizim ülkemizde Sağlık Bakanlığı bu sakıncaları nedeniyle bu tür yanlış uygulamalara izin vermemektedir.

Türk Radyoloji Derneği

Yönetim Kurulu

 
2011-11-16 devamını okumak için tıklayınız...

Mecburi Hizmet Zirvesi

Değerli TRD Üyeleri,

12-13 Kasım 2011 tarihlerinde TTB-UDEK Asistan ve Genç Uzman Hekimler Çalışma Grubu tarafından Van'da "Mecburi Hizmet Zirvesi" düzenlenecektir. Etkinliğin afişi ekte, yer almaktadır. Etkinlik programı kısa süre içerisinde sizlerle paylaşılacaktır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2011-10-17 devamını okumak için tıklayınız...

TURKRAD 2011 Atölye Çalışmaları

Değerli TRD Üyeleri,

32. Ulusal Radyoloji Kongresi sırasında düzenlenecek olan "Karotis Vertebral Arter Doppler US" ve "Renal Arter Doppler US" atölye çalışmalarına kayıt yaptırmak için www.turkrad2011.org adresinde yer alan kayıt formunu doldurmanızı rica ederiz. Her bir kursa 25 kişi asil, 25 kişi yedek olmak üzere toplam 50 katılımcı kayıt yaptırabilecektir. Kayıtlar elektronik ortamda alınan öncelik sırasına göre yapılacaktır. Kayıt olma önceliğini elde eden üyelerimize e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Bilgilerinize sunar; sizler için verimli bir kongre dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-10-17 devamını okumak için tıklayınız...

TURKRAD 2011 Atölye Çalışmaları

Değerli TRD Üyeleri,

32. Ulusal Radyoloji Kongresi sırasında düzenlenecek olan "Karotis Vertebral Arter Doppler US" ve "Renal Arter Doppler US" atölye çalışmalarına kayıt yaptırmak için www.turkrad2011.org adresinden 15 Ekim 2011 tarihinde saat 09.00 itibari ile aktif olacak kayıt formunu doldurmanız gerekmektedir. Her bir kursa 25 kişi asil, 25 kişi yedek olmak üzere toplam 50 katılımcı kayıt yaptırabilecektir. Kayıtlar elektronik ortamda alınan öncelik sırasına göre yapılacaktır. Kayıt olma önceliğini elde eden üyelerimize e-posta ile bilgilendirme yapılacaktır.

Bilgilerinize sunar; sizler için verimli bir kongre dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-10-10 devamını okumak için tıklayınız...

Journal of Clinical Imaging Science PubMed’de

Değerli TRD üyeleri,

Radyolojinin tüm alt disiplinlerini kapsayan, açık erişimli, uluslararası, hakemli bir dergi olan Journal of Clinical Imaging Science global radyoloji topluluğundan gördüğü yoğun ilginin bir sonucu olarak, henüz bir yıldan daha kısa süredir yayınlanıyor olmasına rağmen PubMed veri tabanına kabul edilmiştir. Orijinal araştırma makalesi, derleme, radyolojik-patolojik korelasyon çalışması, resimlerle bir konu, olgu sunumu, editöre mektup ve teknik yenilik formatında yazıların yayınlanmakta olduğu dergimize göstermiş olduğunuz ilgiden ötürü teşekkür ederiz.

Dergi ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve makale gönderme koşullarına http://www.clinicalimagingscience.org/ web adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Doç. Dr. Ahmet Tuncay Turgut

Journal of Clinical Imaging Science

Associate Editor

 

 
2011-09-19 devamını okumak için tıklayınız...

"Acquiring and Interpreting Prostate MRI" Konulu Internet Destekli Eğitim Sunumu

Değerli TRD Üyeleri,

27 Eylül 2011 Salı günü, Dr. Peter L. Choyke ile Dr. Barış Türkbey'in ortaklaşa düzenleyeceği "Acquiring and Interpreting Prostate MRI" konulu internet desteki eğitim sunumu gerçekleştirilecektir. Türkiye saati ile 19.00'da başlayacak olan etkinlik bir saat sürecektir. Sunum sırasında sorularınızı iletebilirsiniz. Ücretsiz kayıt yaptırmak için aşağıdaki linkten ve ekteki dosyadan detaylara ulaşabilirsiniz.

https://events.r20.constantcontact.com/register/eventReg?llr=qscnp5cab&oeidk=a07e4onbv3d4b830c63&oseq=

 

Saygılarımızla

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-09-14 devamını okumak için tıklayınız...

Başsağlığı

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz üyesi, emekli tabip Tuğgeneral Prof. Dr. Şevket SANLIDİLEK 11.09.2011 tarihinde vefat etmiştir. Cenazesi 12.09.2011 Pazartesi günü İzmir, Foca'daki Fatih Camii'nde kılınacak ikindi namazını müteakip defnedilecektir. Merhuma Tanrı'dan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-09-11 devamını okumak için tıklayınız...

TRD-Siemens Radyoloji Ödülleri

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz ve Siemens firması tarafından bu sene beşincisi düzenlenecek olan 'TRD-Siemens Radyoloji Ödülleri' için gerekli olan başvuru koşulları ve detaylar ekteki dosyada bilginize sunulmuştur. Son başvuru tarihi 15 Eylül 2011 olarak belirlenmiştir. Katılımcılara başarılar diler; saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-09-10 devamını okumak için tıklayınız...

DHY'deki Radyoloji Uzmanları İçin Kongreye Davet Başvuruları Sona Ermiştir

Değerli TRD Üyeleri,
 
Devlet Hizmeti Yükümlülüğündeki 75 radyoloji uzmanını 32. Ulusal Radyoloji Kongre'mize davet etme projemize başvurular sona ermiştir. Büyük bir ilgiyle karşılanan projede başvuru formunda yer alan sorulara verilen cevaplar DHY’de uzmanlarımızın sorunlarını ortaya koymakta olup Derneğimiz için yol gösterici olacaktır.

 

Bilgiler incelendikten sonra Kongremize davet edeceğimiz üyelerimize bir hafta içinde bilgi verilecek ve takiben davet mektupları gönderilecektir.


Saygılarımızla
 
TRD Merkez Yönetim Kurulu

 
2011-09-08 devamını okumak için tıklayınız...

Devlet Hizmeti Yükümlülüğündeki Radyoloji Uzmanları İçin Kongreye Davet

Değerli TRD Üyeleri,
 
Devlet Hizmeti Yükümlülüğündeki 75 radyoloji uzmanını 28 Ekim - 2 Kasım 2011 tarihleri arasında Antalya WOW Otelleri'nde gerçekleşecek 32. Ulusal Radyoloji Kongre'mize davet ediyoruz. Kongre katılım ve konaklama ücretinin Türk Radyoloji Derneği tarafından karşılanacağı programa başvurular bu duyuru ile başlayıp 8 Eylül 2011 günü saat 18.00’de sonlanacaktır.  Halen Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü yerine getirmekte olan ve aidat borcu bulunmayan TRD üyesi radyoloji uzmanları aşağıdaki üç sorunun cevabı ile ekte bulunan formu doldurarak 
trd@trd.org.tr adresine başvurabileceklerdir. Doğru cevap verenler arasından ilk 75 kişi kongreye davet edilecektir. Geçen yıl bu projeyle kongreye katılmış üyelerimizin başvuruları, 75 kişilik kontenjan doldurulamazsa değerlendirilmeye alınacaktır.


Saygılarımızla
 
TRD Merkez Yönetim Kurulu

Soru 1.  Wilhelm Conrad Röntgen'in Nobel ödülünü kazandığı alan, yıl ve ödül gerekçesi

Soru 2.  Godfrey Newbold Hounsfield'in Nöbel ödülü kazandığı alan, yıl ve ödül gerekçesi

Soru 3.  Türk Radyoloji Derneği'nin Eylül 2011 tarihi itibarıyla üye sayısı 

 

 
2011-09-06 devamını okumak için tıklayınız...

EMRI Erasmus Course Musculoskeletal MRI II

Değerli TRD Üyeleri,

12-16 Eylül 2011 tarihlerinde İzmir'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilecek olan "EMRI Erasmus Course Musculoskeletal MRI II" ile ilgili detaylı bilgi, www.emricourseizmir2011.org internet adresinde bulunmaktadır. Ekteki dosyadan kurs programına ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-09-05 devamını okumak için tıklayınız...

Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü Yerine Getirmekte Olan Radyoloji Uzmanları İçin Kongreye Davet Önduyurusu

Değerli TRD Üyeleri,

Devlet hizmeti yükümlülüğündeki 75 radyoloji uzmanını 28 Ekim-2 Kasım 2011 tarihleri arasında Antalya WOW Otelleri'nde gerçekleşecek 32. Ulusal Radyoloji Kongre'mize davet ediyoruz.

Kongre katılım ve konaklama ücretinin Türk Radyoloji Derneği tarafından karşılanacağı bu programa başvurular, 6 Eylül 2011 günü saat 11.00'de yayınlanacak duyuru ile başlayacak ve 8 Eylül 2011 günü saat 18.00'de sonlanacaktır. Halen devlet hizmeti yükümlülüğünü yerine getirmekte olan ve aidat borcu bulunmayan TRD üyesi radyoloji uzmanları, duyuruda bildirilecek üç sorunun cevabı ile duyuru ekinde yayınlanacak formu doldurarak trd@trd.org.tr adresine başvurabileceklerdir. Bilgileri incelendikten sonra sorulara doğru cevap veren ilk 75 kişi kongreye davet edilecektir. Geçen yıl bu program ile kongreye katılmış üyelerimizin başvuruları 75 kişilik kontenjan doldurulamazsa değerlendirilmeye alınacaktır.

Saygılarımızla,

TRD Merkez Yönetim Kurulu

 
2011-09-05 devamını okumak için tıklayınız...

Bayramınız Kutlu Olsun

Değerli TRD Üyeleri,

Bayramınızı kutlar; sevdiklerinizle birlikte mutlu ve sağlıklı bir bayram geçirmenizi dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-08-29 devamını okumak için tıklayınız...

Devlet Hizmeti Yükümlülüğündeki Radyoloji Uzmanları İçin Kongreye Davet Önduyurusu

Değerli TRD Üyeleri,

Devlet hizmeti yükümlülüğündeki 75 radyoloji uzmanını 28 Ekim-2 Kasım 2011 tarihleri arasında Antalya WOW Otelleri'nde gerçekleşecek 32. Ulusal Radyoloji Kongre'mize davet ediyoruz.

Kongre katılım ve konaklama ücretinin Türk Radyoloji Derneği tarafından karşılanacağı bu programa başvurular, 6 Eylül 2011 günü saat 11.00'de yayınlanacak duyuru ile başlayacak ve 8 Eylül 2011 günü saat 18.00'de sonlanacaktır. Halen devlet hizmeti yükümlülüğünü yerine getirmekte olan ve aidat borcu bulunmayan TRD üyesi radyoloji uzmanları, duyuruda bildirilecek üç sorunun cevabı ile duyuru ekinde yayınlanacak formu doldurarak trd@trd.org.tr adresine başvurabileceklerdir. Bilgileri incelendikten sonra sorulara doğru cevap veren ilk 75 kişi kongreye davet edilecektir. Geçen yıl bu program ile kongreye katılmış üyelerimizin başvuruları 75 kişilik kontenjan doldurulamazsa değerlendirilmeye alınacaktır.

Saygılarımızla,

TRD Merkez Yönetim Kurulu

 
2011-08-25 devamını okumak için tıklayınız...

Diagnostic and Interventional Radiology Dergisi

Değerli TRD Üyeleri,

TRD yayın organı olan Diagnostic and Interventional Radiology dergisi Uluslararası Radyoloji Derneği (ISR) tarafından az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde radyoloji eğitimini desteklemek amacıyla geliştirilen küresel sosyal yardım programı olan GORAD platformunda listelenmektedir. Sitede anlaşmalı olan Radyoloji dergilerindeki seçilmiş makalelere ücretsiz erişim imkanı sağlanmış olup, TRD internet sitesinden bağlantı verilmiştir.

GORAD'ın son sayısı ile ilgili duyuru ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-08-22 devamını okumak için tıklayınız...

AFIP (Armed Forces Institute of Pathology) Eğitim Programı

Değerli TRD Üyeleri,

AFIP (Armed Forces Institute of Pathology)'nin eğitim programlarından Nöroradyoloji bölümü 31 Mart-2 Nisan 2012 tarihlerinde Türk Nöroradyoloji Derneği tarafından Prof. Dr. Naci KOÇER ve Prof. Dr. Turgut TALI başkanlığında İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cem'i Demiroğlu Oditoryumunda yapılacaktır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-08-03 devamını okumak için tıklayınız...

9. Ulusal Radyoteknoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği tarafından 7-9 Ekim 2011 tarihleri arasında İzmir, Çeşme Ilıca Otel'de düzenlenecek olan 9. Ulusal Radyoteknoloji Kongresi ile ilgili detaylara www.tmrt2011.org adresinden ulaşabilirsiniz. Kongre afişi ekteki dosyada yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-22 devamını okumak için tıklayınız...

EMRI Erasmus Course Central Nervous System II

Değerli TRD Üyeleri,

"EMRI Erasmus Course Central Nervous System II" 19-24 Ağustos 2011 tarihleri arasında İstanbul, Harbiye Kültür Merkezi'nde yapılacaktır. Kursa ait program ekte, bilginize sunulmuştur. Detaylı bilgi için www.emricourseistanbul2011.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-21 devamını okumak için tıklayınız...

ESR MIR 2011 Yıllık Bilimsel Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

ESR MIR (Management in Radiology) yıllık bilimsel toplantısı 29-30 Eylül 2011 tarihleri arasında Fransa, Nice'de gerçekleştirilecektir. Detaylara www.mir-online.org adresinden ulaşabilirsiniz. Ekteki dosyada bilimsel program yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-21 devamını okumak için tıklayınız...

IDKD 2011

Değerli TRD Üyeleri,

4. IDKD Kursu, 29 Eylül-2 Ekim 2011 tarihleri arasında Yunanistan'da Royal Myconian Hotel, Mykonos'ta gerçekleştirilecektir. Kurs programı ile ilgili detaylar ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-19 devamını okumak için tıklayınız...

4.PET-BT Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

Türkiye Nükleer Tıp Derneği tarafından düzenlenecek olan 4. PET-BT Sempozyumu 18-20 Kasım 2011 tarihleri arasında Konya Dedeman Otel'de gerçekleşecektir. Sempozyum ve bilimsel programla ilgili detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.tsnm.org/dosyalar/pet-bt-logosuz.pdf

 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-18 devamını okumak için tıklayınız...

TRD-Siemens Radyoloji Ödülleri

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz ve Siemens firması tarafından bu sene beşincisi düzenlenecek olan 'TRD-Siemens Radyoloji Ödülleri' için gerekli olan başvuru koşulları ve detaylar ekteki dosyada bilginize sunulmuştur. Son başvuru tarihi 15 Eylül 2011 olarak belirlenmiştir. Katılımcılara başarılar diler; saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-14 devamını okumak için tıklayınız...

Advanced Breast & Female Pelvis MR Imaging

Değerli TRD Üyeleri,

"Advanced Breast & Female Pelvis MR Imaging" Kursu, ESMRMB MR Okulları 2011 çerçevesinde, 20-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul'da yapılacaktır.

Kurs organizatürü Rahel Kubik, Baden/CH, lokal organizatörler Ahmet Muhteşem Ağıldere (Ankara/TR), Şükrü Mehmet Ertürk (İstanbul,TR)'tür.

Kurs dili İngilizce'dir.

Katılım 60 kişi ile sınırlı olup, program interaktif eğitim yolu ile yapılacaktır. Kurs Perşembe sabah (20 Ekim 2011) başlayıp, Cumartesi öğleden sonra (22 Ekim 2011) sona erecektir. Kursun yarısı küçük gruplar halinde vaka-tartışma şeklinde yapılacaktır. Kurs başvurularının www.esmrmb.org adresine yapılması gerekmektedir.

Kursun Konu Başlıkları

-MR Imaging Techniques (Breast&Female Pelvis)

-Female Pelvis: Protocol Optimisation, Benign Disease of the Uterus

-MR Imaging of the Cervix and the Uteru: Malignant Lesions

-MR Imaging of the Ovaries

-MR Imaging of the Pelvic Floor

-MRI in the Obstetric Patient/Fetal MRI

-Technical Aspects of the Breast

-MR Imaging of the Breast: Screening the High Risk Population

-MRI: Lymph Node Staging

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-12 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Tabipleri Birliği'nden Duyuru

Değerli TRD Üyeleri,

3 Ağustos 2010 tarihinde Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı muayenehaneler ile ilgili yönetmelik ve 6 Ocak 2011 tarihinde yayınlanan laboratuarlar ve müesseseler ile ilgili yönetmelik hakkında Türk Tabipleri Birliği tarafından hazırlanan duyuruyu ekte, bilginize sunarız.

25 Temmuz 2011 tarihinde Ankara'da Sağlık Bakanlığı önünde toplanılacaktır. Katılımınızı bekler; saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-11 devamını okumak için tıklayınız...

Radiology in Istanbul

Değerli TRD Üyeleri,

Radiology International tarafından 17-24 Eylül 2011 tarihleri arasında "Radiology in Istanbul" Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilecektir. Bilimsel programa ve kayıt, konaklama detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Radiology in Istanbul için kayıt formuna ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

www.radiologyintl.com

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-11 devamını okumak için tıklayınız...

ESPR 2012

Değerli TRD Üyeleri,

ESPR (European Society of Paediatric Radiology) tarafından 28 Mayıs-1 Haziran 2012 tarihleri arasında Yunanistan, Atina Hilton Hotel'de ESPR 2012 toplantısı düzenlenecektir. Toplantı ile ilgili detaylara www.espr2012.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-11 devamını okumak için tıklayınız...

Asistan Hekim Tutum Anketi

Değerli TRD Üyeleri,

TTB Asistan Hekimler Eşgüdüm Kurulu-UDEK Asistan ve Genç Uzman Hekimler Çalışma Grubu tarafından tıpta uzmanlık öğrencilerinin eğitim ve çalışma koşulları ile ilgili mesleki kaygıların saptanması amacıyla "Asistan Hekim Tutum Anketi" hazırlığı TTB internet sayfasına yerleştirilmiştir.

http://www.istabip.org.tr/anketito/index.php?sid=75843&lang=tr

Uzmanlık öğrecilerinin bu anketi doldurmaları ülkemizdeki profilin ortaya çıkmasına katkı sağlayacaktır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2011-07-11 devamını okumak için tıklayınız...

Advanced Breast & Female Pelvis MR Imaging

Değerli TRD Üyeleri,

"Advanced Breast & Female Pelvis MR Imaging" Kursu, ESMRMB MR Okulları 2011 çerçevesinde, 20-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul'da yapılacaktır.

Kurs organizatürü Rahel Kubik, Baden/CH, lokal organizatörler Ahmet Muhteşem Ağıldere (Ankara/TR), Şükrü Mehmet Ertürk (İstanbul,TR)'tür.

Kurs dili İngilizce'dir.

Katılım 60 kişi ile sınırlı olup, program interaktif eğitim yolu ile yapılacaktır. Kurs Perşembe sabah (20 Ekim 2011) başlayıp, Cumartesi öğleden sonra (22 Ekim 2011) sona erecektir. Kursun yarısı küçük gruplar halinde vaka-tartışma şeklinde yapılacaktır. Kurs başvurularının www.esmrmb.org adresine yapılması gerekmektedir.

Kursun Konu Başlıkları

-MR Imaging Techniques (Breast&Female Pelvis)

-Female Pelvis: Protocol Optimisation, Benign Disease of the Uterus

-MR Imaging of the Cervix and the Uteru: Malignant Lesions

-MR Imaging of the Ovaries

-MR Imaging of the Pelvic Floor

-MRI in the Obstetric Patient/Fetal MRI

-Technical Aspects of the Breast

-MR Imaging of the Breast: Screening the High Risk Population

-MRI: Lymph Node Staging

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-09 devamını okumak için tıklayınız...

ESMRMB Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

6-8 Ekim 2011 tarihlerinde Almanya, Leipzig'de ESMRMB (European Society for Magnetic Resonance in Medicine and Biology) tarafından 28. Yıllık Toplantı gerçekleştirilecektir. Bilimsel programa ve diğer detaylara www.esmrmb.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2011-07-08 devamını okumak için tıklayınız...

Radiology in Istanbul

Değerli TRD Üyeleri,

Radiology International tarafından 17-24 Eylül 2011 tarihleri arasında "Radiology in Istanbul" Ceylan Intercontinental Otel'de gerçekleştirilecektir. Bilimsel programa ve kayıt, konaklama detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

www.radiologyintl.com

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-08 devamını okumak için tıklayınız...

4.IDKD Intensive Course

Değerli TRD Üyeleri,

29 Eylül-02 Ekim 2011 tarihleri arasında Yunanistan'da gerçekleşecek olan "4.IDKD Intensive Course" kayıtları ile ilgili detayları ve bilimsel programı ekte, bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-07-05 devamını okumak için tıklayınız...

EMRI Erasmus Course Musculoskeletal MRI II

Değerli TRD Üyeleri,

12-16 Eylül 2011 tarihlerinde İzmir'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilecek olan "EMRI Erasmus Course Musculoskeletal MRI II" ile ilgili detaylı bilgi, www.emricourseizmir2011.org internet adresinde bulunmaktadır. Ekteki dosyadan kurs programına ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-06-30 devamını okumak için tıklayınız...

Sözlü Bildiri Teşvik Ödülü

Değerli TRD Üyeleri,

Meslektaşlarımızın sunduğu sözlü bildirilerin, bilimsel gelişmelerine katkıda bulunacağı düşünülerek ödüllendirilmesi kararı ECR 2011 kongresindeki sözlü bildiri sunan veya birinci isim olarak yer alanlar için gerçerliliğini sürdürmektedir. Sözlü bildiri teşvik ödülü başvuru koşullarını ekteki dosyada bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2011-06-29 devamını okumak için tıklayınız...

Sözlü Bildiri Teşvik Ödülü

Değerli TRD Üyeleri,

RSNA ve ECR kongrelerinde meslektaşlarımızın sunduğu sözlü bildirilerin, bilimsel gelişmelerine katkıda bulunulacağı düşünülerek ödüllendirilmesine daha önceki yıllarda karar verilmişti. Bu uygulamanın devam ettiğini sizlere hatırlatmak isteriz. RSNA ve ECR kongrelerinde sözlü bildiri sunan veya birinci isim olarak yer alan meslektaşlarımıza 750 TL sözlü bildiri teşvik ödülü verilmektedir. Başvuru koşullarını ekte, bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-06-28 devamını okumak için tıklayınız...

TTB Etkinlikleri Hakkında Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

TTB tarafından muayenehanelerin kapatılması için çıkarılan yönetmelik ve düzenlemelerle ilgili mücadele kapsamında hazırlanan etkinliklerin detayları aşağıdabi bilginize sunulmuştur.  

 26 Haziran 2011 Pazar günü İstanbul Taksim Hill Otel'de saat 09.30-12.00 arası yapılacak olan panel-forum ardından saat 13.00'te Tünel-Taksim yürüyüşü,

1 Ağustos 2011 Ankara'da saat 11.00'de TTB önünden Sağlık Bakanlığı'na yürüyüş ve 12.00'de basın açıklaması,

Bu etkinliklere ait duyuru ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2011-06-25 devamını okumak için tıklayınız...

TURKRAD 2011 Bildiri Gönderimi

Değerli TRD Üyeleri,

32. Ulusal Radyoloji Kongresi'ne 1470 bildiri gönderilmiştir. Meslektaşlarımızın ilgisinin en yüksek sevide olduğu bu seneki başvurular için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. Bilimsel yönü zengin, verimli bir kongre geçirmeniz dileği ile saygılarımızı sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-06-23 devamını okumak için tıklayınız...

Dünya Ultrasonografi Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

Bu yıl Ağustos ayında Viyana'da 26-29 Ağustos 2011 tarihlerinde Dünya Ultrasonografi Kongresi gerçekleştirilecektir. Ultrasonografi ile ilgili tüm uygulama, güncel gelişme ve yeniliklerin ele alınacağı dört günlük toplantı, bu konudaki uzmanları bir araya getirip, bilgi ve deneyim paylaşımını amaçlamaktadır. Çok sayıda kurs, çalıştay ve kategorik kurs bilimsel programda yer almaktadır. Detaylara ve çalıştay programına ekteki dosyalardan ve http://www.wfumb2011.org/index.php?pid=3 adresinden ulaşabilirsiniz.

İndirimli kayıt için son tarih 15 Haziran 2011'dir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-06-08 devamını okumak için tıklayınız...

TRD-TNTD Bilimsel Faaliyetleri

Türk Radyoloji Derneği ve Türkiye Nükleer Tıp Derneği'nin Değerli Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği ve Türkiye Nükleer Tıp Derneği Yönetim Kurulu temsilcileri 30.05.2011 tarihinde yaptıkları ortak toplantıda aşağıdaki kararları almışlardır.

Her iki dernek bilimsel faaliyetlerde işbirliği yapacak ve kendi üyelerine uyguladıkları indirimli kongre ve sempozyum kayıt ücretlerini karşılıklı olarak kardeş derneğin üyelerine de uygulayacaklardır.

Her iki dernek üyelerinden oluşacak komite aracılığıyla iki camia arasında bilimsel işbirliğinin geliştirilmesi için bir çalışma yürütülecektir.

Bilgilerinize saygılarımızla sunarız.

TRD Yönetim Kurulu Adına        TNTD Yönetim Kurulu Adına

Başkan, Prof. Dr. Okan AKHAN  Başkan, Prof. Dr. Ömer UĞUR

 
2011-06-03 devamını okumak için tıklayınız...

TURKRAD 2011

Değerli TRD Üyeleri,

28 Ekim-2 Kasım 2011 tarihlerinde Antalya, WOW Otellerinde gerçekleşecek olan 32. Ulusal Radyoloji Kongresi için bildirim son gönderim tarihi 15 Haziran 2011 olarak belirlenmiştir. Bildiri gönderimi ve diğer detaylar için kongre sitesini http://www.turkrad2011.org/ adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2011-06-01 devamını okumak için tıklayınız...

17-18 Haziran 2011 Çok Kesitli BT Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından düzenlenecek olan "Çok Kesitli BT Kursu 2011/Semptomdan Tanıya ÇKBT" 17-18 Haziran 2011 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi M Salonu'nda gerçekleşecektir. Detaylı bilgi www.hacettepe.com.tr/ckbtkursu2011 sitesinde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-05-26 devamını okumak için tıklayınız...

TURKRAD 2011

Değerli TRD Üyeleri,

28 Ekim-2 Kasım 2011 tarihlerinde Antalya, WOW Otellerinde gerçekleşecek olan 32. Ulusal Radyoloji Kongresi için bildirim son gönderim tarihi 15 Haziran 2011 olarak belirlenmiştir. Bildiri gönderimi ve diğer detaylar için kongre sitesini http://www.turkrad2011.org/ adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2011-05-26 devamını okumak için tıklayınız...

17-18 Haziran 2011 Çok Kesitli BT Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından düzenlenecek olan "Çok Kesitli BT Kursu 2011/Semptomdan Tanıya ÇKBT" 17-18 Haziran 2011 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi M Salonu'nda gerçekleşecektir. Detaylı bilgi www.hacettepe.com.tr/ckbtkursu2011 sitesinde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-05-13 devamını okumak için tıklayınız...

ESMRMB 2011

Değerli TRD Üyeleri,

6-8 Ekim 2011 tarihlerinde Almanya, Leipzig'de ESMRMB (European Society for Magnetic Resonance in Medicine and Biology) tarafından 28. Yıllık Toplantı gerçekleştirilecektir. Bilimsel program ve diğer detaylar ekteki dosyalarda bilginize sunulmuştur. Toplantı internet sitesine www.esmrmb.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2011-05-13 devamını okumak için tıklayınız...

17-19 Kasım 2011 Medikal Fizik Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Medikal Fizik Anabilim Dalı, Radyoloji, Nükleer Tıp ve Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dallarının Fizik ve Fizik Mühendisliği bölümlerinin buluştuğu 17-19 Kasım 2011 tarihleri arasında Çeşme, Ilıca Otel'de Medikal Fizik Kongresi düzenleyecektir.

Kongre ile ilgili detaylı bilgi almak için http://medikalfizik2011.org/cesme.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-05-10 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Manyetik Rezonans Derneği 16. Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından 19-21 Mayıs 2011 tarihlerinde İstanbul, Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde düzenlenecek olan 'TMRD 16. Yıllık Toplantısı' yaklaşıyor. Üç salonda yapılacak paralel oturumlarda yurtiçi ve yurtdışından deneyimli konuşmacılar temel bilgiler yanı sıra güncel konuları sunacaklardır. Ayrıntılar için lütfen TMRD'nin yenilenmiş web sitesini www.tmrd.org.tr ziyaret ediniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-05-10 devamını okumak için tıklayınız...

28-29 Mayıs 2011 Ölçme-Değerlendirme Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

TRD Yeterlilik Kurulu tarafından eğitici konumunda olan üyelerimize yönelik, 28-29 Mayıs 2011 tarihlerinde İzmir'de Ölçme-Değerlendirme Kursu yapılacaktır. Kursa katılım sınırlı olup, son başvuru tarihi 15 Mayıs 2011 tarihine kadar uzatılmıştır. Detayları ekteki dosyadan edinebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-05-09 devamını okumak için tıklayınız...

Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

Anayasa Mahkemesi'nin YÖK'ün geçici görevlendirme yetkisini Anayasa'ya aykırı bulması ile ilgili TTB internet sitesinde yayınlanan haber metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.  

http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/hukuk-2626.html 

Sağlık Bakanlığı'nın çalışma izni ve ruhsat iptallerine yürütmeyi durdurma kararı ile ilgili TTB internet sitesinde yayınlanan haber metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.ttb.org.tr/index.php/Haberler/hukuk-2628.html

Saygılarımızla.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-05-09 devamını okumak için tıklayınız...

Advanced Breast & Female Pelvis MR Imaging

Değerli TRD Üyeleri,

"Advanced Breast & Female Pelvis MR Imaging" Kursu, ESMRMB MR Okulları 2011 çerçevesinde, 20-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul'da yapılacaktır.

Kurs organizatürü Rahel Kubik, Baden/CH, lokal organizatörler Ahmet Muhteşem Ağıldere (Ankara/TR), Şükrü Mehmet Ertürk (İstanbul,TR)'tür.

Kurs dili İngilizce'dir.

Katılım 60 kişi ile sınırlı olup, program interaktif eğitim yolu ile yapılacaktır. Kurs Perşembe sabah (20 Ekim 2011) başlayıp, Cumartesi öğleden sonra (22 Ekim 2011) sona erecektir. Kursun yarısı küçük gruplar halinde vaka-tartışma şeklinde yapılacaktır. Kurs başvurularının www.esmrmb.org adresine yapılması gerekmektedir.

Kursun Konu Başlıkları

-MR Imaging Techniques (Breast&Female Pelvis)

-Female Pelvis: Protocol Optimisation, Benign Disease of the Uterus

-MR Imaging of the Cervix and the Uteru: Malignant Lesions

-MR Imaging of the Ovaries

-MR Imaging of the Pelvic Floor

-MRI in the Obstetric Patient/Fetal MRI

-Technical Aspects of the Breast

-MR Imaging of the Breast: Screening the high Risk Population

-MRI: Lymph node Staging

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-05-06 devamını okumak için tıklayınız...

RADYOLOJİ HİZMET ALIMI ÇALIŞMA GRUPLARI VE TRD TEMSİLCİLERİ

Değerli TRD Üyeleri,

Geçen ay Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü, ihale yöntemi ile hizmet veren birimlerin sorunlarını tartışmak amacıyla Türk Radyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Okan AKHAN ve bu alanda hizmet verenlerin oluşturduğu TRD yetkililerinin davet edildiği bir toplantı düzenlemiştir. Bir süredir Türk Radyoloji Derneği'nin sorunlara işaret eden ve öneriler geliştiren yaklaşımının, Bakanlık yetkilileri tarafından anlaşıldığı vurgulanmıştır.

Türk Radyoloji Derneği, görüşlerini ve bu alanda bugüne kadar çözüm için yaptığı önerileri yetkililere iletmiştir. Ayrıca, Radyoloji alanında konunun tartışılması ve çözüm önerilerinin geliştirilmesi için beş adet çalışma grubu kurulmasına karar verilmiştir. Çalışma gruplarının başlıkları, çalışma alanları ve derneğimizi bu gruplarda temsil edecek üyelerimiz aşağıda bilginize sunulmuştur.

RADYOLOJİ HİZMET ALIMI ÇALIŞMA GRUPLARI VE TRD TEMSİLCİLERİ

Radyoloji Çekim Protokollerinin Belirlenmesi Çalışma Grubu

TRD Temsilcisi: Prof. Dr. Utku ŞENOL

Cihaz Planlama Grubu

TRD Temsilcisi: Doç. Dr. Ş. Mehmet ERTÜRK

Hizmet Alımlarında Yapılacak Düzenlemeler Grubu

TRD Temsilcisi: Prof. Dr. Cem ÇALLI

Yaklaşık Maliyet Tespit Grubu

TRD Temsilcisi: Doç. Dr. A. Baran ÖNAL

Girişimsel Radyoloji Grubu

TRD Temsilcisi:Prof. Dr. Okan AKHAN

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 

 
2011-05-05 devamını okumak için tıklayınız...

Tıpta Radyasyon Konusunda Ne Kadar Bilgiliyiz? Konulu Basın Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

4 Mayıs 2011 tarihinde TRD Genel Merkezi'nde gerçekleşen 'Tıpta Radyasyon Konusunda Ne Kadar Bilgiliyiz?' konulu basın toplantısına ait basın bültenini ekte, bilginize sunarız.

 Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-05-04 devamını okumak için tıklayınız...

Diagnostic and Interventional Radiology Dergisi'nden Duyuru

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği'nin yayın organı olan ve ABD ve Batı Avrupa dışında kalan bölgelerde Radyoloji alanında yayınlanan dergiler içinde en üst sırada yer alan Diagnostic and Interventional Radiology Dergisi'nin (www.dirjournal.org) konumunu daha da yukarıya taşımak, sizlerin yazar ve hakem olarak katkılarınızla mümkün olacaktır. Dergimizin uluslararası bilinirliğini artırmak ve dışarıdan da yazar-hakem kazanmak için sizlerin de yurt dışındaki meslektaşlarınızla bağlantıya geçmeniz önem arz etmektedir.

Hakemlik başvurusu için http://www.dirjournal.org/anket/reviewer.php adresinden başvuru yapabilirsiniz. Ön şartlar:

1. İnglizce yazılı iletişim kurabilmeli,

2. Hakem olacağınız alanda SCI-Expanded kapsamındaki dergilerde en az 1 adet 1. isim orijinal araştırma makalesi olmalı,

Ayrıca dergimizle ilgili okur/yazar/hakem gözüyle karşılaştığınız zorlukları ve değişiklik önerilerinizi tgrd@turkrad.org.tr adresine gönderebilirsiniz.

Dergimize verdiğiniz ve vereceğiniz destek için içten teşekkürlerimi sunarım.

*Kaynak: http://www.scimagojr.com/journalrank.php

Dr. Nevzat KARABULUT

Baş Editör

Diagnostic and Interventional Radiology Dergisi

 
2011-05-04 devamını okumak için tıklayınız...

Yüzeyel Femoral Arterde Endovasküler Tedavi Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği'nin katkıları ile düzenlenecek olan "Yüzeyel Femoral Arterde Endovasküler Tedavi" sempozyumu 14 Mayıs 2011 Cumartesi günü Ankara, Crowne Plaza Otel'de gerçekleştirilecektir.

Sempozyuma ait bilimsel program ve davet mektubu ektedir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-04-26 devamını okumak için tıklayınız...

23. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

23. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi 27 Nisan-01 Mayıs 2011 tarihlerinde Swissotel, İzmir'de gerçekleşecektir. Kongreye ait bilimsel program ve TRD üyeleri için kayıt ücretleri ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-04-19 devamını okumak için tıklayınız...

19-20 Nisan G(Ö)REV Etkinliği

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Tabipleri Birliği ve Tabip Odaları'nın çağrısı ile Türkiye genelinde gerçekleşecek olan 19-20 Nisan G(Ö)REV Etkinliği'ne ilişkin olarak TTB tarafından gönderilen mektup örneğini ekte, bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2011-04-15 devamını okumak için tıklayınız...

TMRD 16 Nisan 2011 Kranyospinal MRG Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından düzenlenen Nilgün Yünten İzmir Toplantıları kapsamında 16 Nisan 2011 tarihinde Ege Üniversitesi Muhittin Erel Amfisi'nde "Kranyospinal MRG Sempozyumu" gerçekleştirilecektir. Interaktif olarak planlanan bu toplantıya katılım, aidat borcu olmayan TMRD ve TRD üyeleri için ücretsizdir. Bilimsel programa ekteki dosyadan veya www.tmrd.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-04-14 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Burs Programı 2011 Başvuru Tarihleri

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği'nin genç meslektaşlarımızın eğitim alması amacıyla başlattığı burs programına yeni başvuruların kabul edilmesi için Burs Komisyonu tarafından başvuru tarihleri belirlenmiştir. Başvuru tarihleri her yıl iki dönem olarak belirlenmiştir. 1 Mayıs 2011 (burs komisyonu Mayıs ayının ilk yarısında toplanacaktır) ve 1 Kasım 2011 (burs komisyonu Kasım ayının ilk yarısında toplanacaktır) tarihleri 2011 yılına ait başvuru tarihleridir. Yurtiçi ve yurtdışı başvuru koşulları ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-04-12 devamını okumak için tıklayınız...

17-18 Haziran 2011 Çok Kesitli BT Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı öğretim üyeleri tarafından düzenlenecek olan "Çok Kesitli BT Kursu 2011/Semptomdan Tanıya ÇKBT" 17-18 Haziran 2011 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi M Salonu'nda gerçekleşecektir. Detaylı bilgi www.hacettepe.com.tr/ckbtkursu2011 sitesinde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2011-03-24 devamını okumak için tıklayınız...

Advanced Breast & Female Pelvis MR Imaging Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

"Advanced Breast & Female Pelvis MR Imaging" Kursu, ESMRMB MR Okulları 2011 çerçevesinde, 20-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul'da yapılacaktır.

Kurs organizatürü Rahel Kubik, Baden/CH, lokal organizatörler Ahmet Muhteşem Ağıldere (Ankara/TR), Şükrü Mehmet Ertürk (İstanbul,TR)'tür. Kurs dili İngilizce'dir.

Katılım 60 kişi ile sınırlı olup, program interaktif eğitim yolu ile yapılacaktır. Kurs Perşembe sabah (20 Ekim 2011) başlayıp, Cumartesi öğleden sonra (22 Ekim 2011) sona erecektir. Kursun yarısı küçük gruplar halinde vaka-tartışma şeklinde yapılacaktır. Kurs başvurularının www.esmrmb.org adresine yapılması gerekmektedir

Kursun konu başlıkları haberin devamında bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-03-18 devamını okumak için tıklayınız...

Sağlıkta Özelleştirmeye Karşı Çok Ses Tek Yürek Mitingi

Değerli TRD Üyeleri,

13 Mart 2011 tarihinde Ankara'da düzenlenecek olan "Sağlıkta Özelleştirmeye Karşı Çok Ses Tek Yürek Mitingi" için Ankara Valiliği ile ilgili gerekli yazışmalar TTB tarafından yapılmıştır. Valilik makamından gerekli izinler alınmıştır. Mitingin afiş ve broşürüne http://www.ttb.org.tr/images/stories/file/13martelilani.pdf adresinden ulaşabilirsiniz.

Toplanma yeri Ankara Garı önü olup, yürüyüş saat 11:00'de başlayacaktır. Saat 13:00'de Sıhhıye Meydanı'nda konuşmalar ve Ezginin Günlüğü konseri gerçekleştirilecektir.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-03-11 devamını okumak için tıklayınız...

EMRI Erasmus Course Central Nervous System II

Değerli TRD Üyeleri,

"EMRI Erasmus Course Central Nervous System II" 19-24 Ağustos 2011 tarihleri arasında İstanbul, Harbiye Kültür Merkezi'nde yapılacaktır. Kursa ait program ekte, bilginize sunulmuştur. Detaylı bilgi için www.emricourseistanbul2011.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-03-11 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Manyetik Rezonans Derneği Hatay Fizik Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından 2 Nisan 2011 tarihinde Hatay, Mustafa Kemal Üniversitesi'nde MR Fizik Kursu düzenlenecektir. Toplantıyı izleyen gün dileyenler Hatay şehir gezisine katılabilirler. Ayrıntılara www.tmrd.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu  

 
2011-03-10 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği 6. Yıllık Toplantısı Daveti

Değerli Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Başkanları,

Değerli Eğitim-Araştırma Hastaneleri Radyoloji Klinik Şefleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği'nin (TGRD) 6. Yıllık Toplantısı 16-19 Mart 2011 tarihlerinde Papillion Ayscha Otel, Antalya'da düzenlenecektir. Her kurumdan (üniversite, devlet ve eğitim-araştırma hastaneleri) girişimsel radyoloji ile ilgili bir uzmanlık öğrencisinin toplantı kayıt ve konaklama masraflarının TGRD tarafından karşılanması kararı alınmıştır. Yol masrafları katılımcılarının kendilerine aittir.

Gerekli isim listesinin Türk Girişimsel Radyoloji Derneği'ne girisimselradyolojidernegi@gmail.com ya da tgrd2011@topkon.com e-posta adreslerine ivedilikle bildirilmesi gerekmektedir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2011-02-28 devamını okumak için tıklayınız...

13 Mart 2011 Ankara Mitingi

Değerli TRD Üyeleri,

TTB-UDEK Yürütme Kurulu tarafından TRD Yönetim Kurulu Başkanlığı'na iletilen 13 Mart 2011 Ankara mitingi ile ilgili duyuruya ekten ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

Sayın Başkan,

Sizlere daha önce TTB Merkez Konseyi Genel Sekreteri aracılığı ile TTB’nin organize ettiği 13 Mart 2011 tarihinde yapılacak olan ÇOK SES TEK YÜREK mitingi ile ilgili bir çağrı iletilmişti.

13 Mart mitingine uzmanlık derneklerinin katılımının; hekimlik mesleğinin geçirdiği bu zor günlerde mesleğimiz ve geleceğimiz ile ilgili hep birlikte davranmamız gerektiğini düşünerek daha da önem kazandığının bilinci ile sizlere bu mesajı iletiyoruz.

 Bu büyük toplantıda, uzmanlık derneğinizin hazırlayacağı bir pankart ile yer alması ya da olumlu baktığınız takdirde TTB tarafından derneğinizin isminin yer aldığı bir pankartın hazırlanması için olurunuzu 4 Mart 2011 tarihine kadar yonetim@ttb.org.tr adresine iletebilmenizi diler saygılar sunarız.

 

Saygılarımızla,

TTB-UDEK Yürütme Kurulu

 
2011-02-28 devamını okumak için tıklayınız...

13 Mart 2011 Ankara Mitingi

Değerli TRD Üyeleri,

17 Aralık 2010 tarihinde Türk Tabipleri Birliği tarafından başlatılan "Sağlıkta Özelleştirmeye Karşı İyi Hekimlik-Nitelikli Sağlık Hizmeti Mücadele Kampanyası" kapsamında başta hekimler olmak üzere, sağlık alanında örgütlü kamu çalışanları ve işçiler olmak üzere tüm sağlık emekçilerinin, sağlık hakları savunucularının ortak katılımı ile 13 Mart 2011 tarihinde Ankara'da miting düzenlenecektir.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-02-17 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Nöroradyoloji Derneği Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Nöroradyoloji Derneği'nin düzenlemiş olduğu "Nöroradyoloji Sempozyumu" 17-20 Nisan 2011 tarihleri arasında Limak Atlantis Resort Hotel, Belek-Antalya'da gerçekleşecektir. Sempozyum bilimsel programı ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-02-15 devamını okumak için tıklayınız...

1. Avrupa Radyoloji Günü

Değerli TRD Üyeleri,

1. Avrupa Radyoloji Günü kutlamaları kapsamında 10 Şubat 2011 Perşembe günü dernek merkezinde bir basın toplantısı düzenlenmesi kararı alınmıştır. Canlı yayınlacak olan basın toplantısının detaylarını bugün saat 10:30'da HaberTurk kanalından takip edebilirsiniz. Basın bülteni ekteki dosyada bilginize sunulmuştur.

Ayrıca sitemizde EDOR (European Day of Radiology) başlıklı bir link açılmıştır. İlgili dökümanlara buradan da ulaşabilirsiniz.

http://www.turkrad.org.tr/news.php?id=1805

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-02-10 devamını okumak için tıklayınız...

23.Ulusal Nükleer Tıp Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

Türkiye Nükleer Tıp Derneği tarafından 27 Nisan-1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Swissotel, İzmir'de gerçekleşecek olan 23. Ulusal Nükleer Tıp Kongresi'nin bilimsel programına ve kayıt detaylarına ekteki duyurudan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-02-07 devamını okumak için tıklayınız...

TMRD Nilgün Yünten İzmir Toplantıları-Abdomen MR Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından düzenlenen Nilgün Yünten İzmir Toplantıları kapsamında 12 Şubat 2011 Ege Üniversitesi Muhittin Erel Amfisi'nde "Abdomen MR Sempozyumu" gerçekleştirilecektir. İnteraktif olarak planlanan bu toplantıya katılım, aidat borcu olmayan TMRD ya da TRD üyeleri için ücretsizdir. Bilimsel programa ekteki dosyadan ya da www.tmrd.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-02-01 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği 6. Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği tarafından 16-19 Mart 2011 tarihlerinde Antalya, Papillon Ayscha Otel'de düzenlenecek olan "TGRD 6. Yıllık Toplantısı" kayıt detayları için www.girisimselradyoloji2011.org internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-01-26 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Manyetik Rezonans Derneği 16. Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Manyetik Rezonans Derneği tarafından 19-21 Mayıs 2011 tarihlerinde İstanbul, Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi'nde düzenlenecek olan 'TMRD 16. Yıllık Toplantısı'na ait kayıt bilgileri ve diğer detaylar için www.mr2011.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-01-26 devamını okumak için tıklayınız...

ECR 2011 PET/CT Workshop

Değerli TRD Üyeleri,

2 Mart 2011 Çarşamba günü Viyana'da tüm gün sürecek olan "1st Pre-congress Workshop on PET/CT" başlıklı sempozyum Avrupa Radyoloji Derneği (ESR) ve Avrupa Nükleer Tıp Derneği (EANM) tarafından uluslararası PET/CT uzmanlarının katılımı ile gerçekleşecektir.

Sempozyum programına, online kayıt işlemlerine ve diğer detaylara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.myesr.org/Pre-congress_Workshop_on_PET-CT

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-01-19 devamını okumak için tıklayınız...

Toraks Radyolojisi Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

TRD İzmir Şubesi ve Toraks Radyolojisi Derneği'nin katkıları ile 29-30 Ocak 2011 tarihlerinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde "Toraks Radyolojisi Kursu" düzenlenecektir. Kurs programı ekte, bulunmaktadır. Katılımınızı bekler; saygıarımızı sunarız.

TRD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu

 
2011-01-11 devamını okumak için tıklayınız...

Radyoloji Kış Okulları

Değerli TRD Üyeleri,

Radyoloji Kış Okulları'nın Ocak kursları Antalya, Majesty Mirage Park Hotel'de gerçekleşecektir. Ocak Kurs 1 için organize edilen alan-otel transfer saatleri aşağıda bilginize sunulmuştur. Otelden alana dönüş transferleri kurs saatlerinin bitimine göre ayarlanmıştır. Kurs süresince bilgi alabilirsiniz.

11 Ocak 2011-16 Ocak 2011 (Alan-Otel)

23.00-00.30 (11 Ocak 2011)

11.15-12.00

16.00-16.45

20.15-21.00

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2011-01-11 devamını okumak için tıklayınız...

Siemens Tüm Dünyada Geleceğin Yaratıcılarını Arıyor

Değerli TRD Üyeleri,

Siemens Sağlık'ın Almanya'daki "Innovation Think Tank" (Inovasyon Beyin Takımı) yüksek lisans ve doktora da dahil omak üzere her yaştan öğrenciyi geleceğin yaratıcıları arasında yer almaya davet ediyor. Siemens AG içinde disiplinler arası yenilikleri teşvik etmek üzere kurulan bir platform niteliğindeki İnovasyon Beyin Takımı tüm dünyada sağlık alanında yeni yaratıcıları aramaya başlıyor. Başvuruların 13 Şubat 2011 tarihine kadar kabul edildiği yarışmanın amacı; kronik hastalardaki (diyabet, kronik kalp hastalığı, felç vb) artışın sağlık bakım sistemleri üzerinde yarattığı olağanüstü yükü azaltmak ve insanlığa yardımcı olacak fikirleri hayata geçirmek.

Geleceğin sağlık teknolojilerinin geliştirilmesini desteklemek amacıyla ilk defa düzenlenen yarışma kapsamında, yaşlanan nüfus için çözüm önerileri, yeni teşhis ve tedavi görüntüleme cihazları ve yöntemleri, görüntüleme cihazları bileşenleri, görüntüleme cihazlarını destekleyen altyapılar ve gelişmekte olan ülkeler için kırsal ortam bakım ürünleri ana başlıkları altında yeni fikirler değerlendirilecektir.

Sonuçları Mart 2011'de açıklanacak olan yarışmanın katılım şartlarına ve detaylı bilgiye www.siemens.com/innovationthinktank adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 

 
2011-01-08 devamını okumak için tıklayınız...

Radyoloji Kış Okulları Ocak Ayı Kursları

Değerli TRD Üyeleri,

Antalya, Majesty Mirage Park Hotel'de 12-21 Ocak 2011(Kurs 1-Kurs 2)  tarihleri arasında yapılacak olan Radyoloji Kış Okulları eğitim programları ekteki dosyada bilginize sunulmuştur. Asistanlarımızın katılımını bekler; saygılarımızı sunarız.

TRD Yönetim Kurulu  

 
2011-01-07 devamını okumak için tıklayınız...

I. IDKD Intensive Course

Değerli TRD Üyeleri,

07-10 Mayıs 2011 tarihleri arasında Hong-Kong'da düzenlenecek olan IDKD (International Diagnostic Course Davos) toplantısına ait bilimsel program ve kurs kayıt detayları ekteki dosyada bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla

TRD Yönetim Kurulu   

 
2011-01-05 devamını okumak için tıklayınız...

Eğitim Toplantıları Hakkında Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

Son günlerde derneğimize ulaşan bilgilerden farkılı tarihlerde değişik kişiler adına düzenlenmiş ücretli eğitim toplantıları yapılmakta olduğu öğrenilmiştir.Türk Radyoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu'muz bu tür toplantıları, derneğimiz tarafından planlanan sürekli mesleki eğitim etkinliklerini olumsuz yönde etkileyeceği, uzmanlık alanımızda birlikte üretilen bilginin bu şekilde kullanılmasının sakıncalı olabileceği ve alanımızda oldukça kısıtlı olan kişisel ve kurumsal kaynakların yanlış kullanımına neden olacağı gerekçeleri ile doğru bulmadığını kamuoyuna açıklama gereği duymuştur.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Merkez Yönetim Kurulu   

 
2010-12-29 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Adana Şubesi Girişimsel Radyoloji Uygulamaları

Değerli TRD Üyeleri,

TRD Adana Şubesi tarafından düzenlenen "Girişimsel Radyoloji Uygulamaları" Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı'nda yapılacaktır. Ayrıntı bilgi ekteki dosyada bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Adana Şubesi Yönetim Kurulu

 
2010-12-28 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Adana Şubesi Pediatrik Radyoloji Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

TRD Adana Şubesi'nin düzenlediği 15 Ocak 2011 tarihli Pediatrik Radyoloji Toplantısı saat 13.00-18.30 arasında Park Zirve Toplantı Salonu'nda yapılacaktır. Toplantıya ait program ekte, bilginize sunulmuştur.

Katılımınızı bekler; saygılarımızı sunarız.

TRD Adana Şubesi Yönetim Kurulu

 
2010-12-27 devamını okumak için tıklayınız...

Radyoloji Kış Okulu

Değerli TRD Üyeleri,

Antalya, Majesty Mirage Park Hotel'de 16-21 Aralık 2010 tarihleri arasında gerçekleşen Radyoloji Kış Okulları'nın ilk kursuna 186 asistan ve 9 eğitmen katılmıştır. Kurs 1 ve Kurs 2 başarı ile gerçekleştirilmiş olup, Kurs 2 21-25 Aralık 2010 tarihleri arasında 177 asistan ve 10 egitmenin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Kurslarımıza katılan tüm asistanlarımızı tebrik ederiz.

Radyoloji Kış Okulları Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ayşenur OKTAY'a ve komisyonun değerli üyelerine, kurslarda ders veren tüm meslektaşlarımıza, TRD Yönetim Kurulu üyelerine ve organizasyonun lokal sorumluluğunu üstlenen Prof. Dr. Kamil KARAALİ'ye teşekkürlerimizi sunarız.

Ocak ayında da Kurs 1 ve Kurs 2 olarak tekrarlanacak olan Kış Okulları'nın en iyi şekilde gerçekleşmesi için Yönetim Kurulu olarak, bizlere düşenler en iyi şekilde yapılacaktır.

Saygılarımla,

Doç. Dr. Ş. Mehmet ERTÜRK

TRD MYK Genel Sekreteri  

 
2010-12-27 devamını okumak için tıklayınız...

ESR 2011 Üyelikleri

Değerli TRD Üyeleri,

European Society of Radiology (ESR) 2011 üyelikleri için Türk Radyoloji Derneği üyelerinin kullanımına açılan aşağıdaki link ile ESR üyeliğinizi online olarak  gerçekleştirebilirsiniz. Online üyelikler 2011 yılı Ağustos ayının sonuna kadar kabul edilecektir. Üyelik avantajları ile ilgili detaylar haberin devamındadır.

https://esociety.netkey.at/esr/nationalsocieties/turkey/membership/

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-12-02 devamını okumak için tıklayınız...

TÜRKRAD 2010

Değerli TRD Üyeleri,

2 Kasım 2010 Salı günü Medimagazin'de 31. Ulusal Radyoloji Kongresi ile ilgili "Tıbbın Gören Gözü Gelecek Hafta Tartışılacak" başlıklı haber yayınlanmıştır. Habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.medimagazin.com.tr/hekim/kongre/tr-tibbin-goren-gozu-gelecek-hafta-tartisilacak-2-20-30560.html

 

Saygılarımzla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-11-03 devamını okumak için tıklayınız...

Başvurular Sona Ermiştir

Değerli TRD Üyeleri,

Devlet hizmet yükümlülüğünü yerine getirmekte olan TRD üyesi radyoloji uzmanlarına yönelik, 31. Ulusal Radyoloji Kongresi katılımı ile ilgili yapmış olduğunuz başvurular için tüm üyelerimize teşekkür ederiz. Başvurular değerlendirilip, sonuçlar ilgili kişilere e-posta yolu ile bildirilecektir.  

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-10-24 devamını okumak için tıklayınız...

Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü Yerine Getirmekte Olan 75 Radyoloji Uzmanını Kongremize Davet Ediyoruz

Değerli TRD Üyeleri,

Halen, Tıp Fakülteleri ile Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri dışında kalan kurumlarda Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü yerine getirmekte olan Türk Radyoloji Derneği üyesi 75 radyoloji uzmanını (yükümlülük sırasında askerlik görevine başlayanlar dahil) 7-12 Kasım 2010 tarihlerinde Antalya, Rixos Otel-Sungate'de gerçekleşecek olan 31. Ulusal Radyoloji Kongremize davet etmeyi planlıyoruz.

Kongre katılım ve konaklama ücretinin Türk Radyoloji Derneği tarafından karşılanacağı bu programa başvurmak isteyen üyelerimizin, aşağıdaki üç sorunun doğru cevabı ile Devlet Hizmeti Yükümlülük bilgilerini de içeren özgeçmişlerini trd@trd.org.tr adresine elektronik posta ile iletmeleri gerekmektedir. Bilgileri incelendikten sonra sorulara doğru cevap veren ilk 75 kişi kongreye davet edilecektir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

Soru 1. 27 Aralık 1895'te çekilen ilk röntgen filmindeki el kime aittir?

Soru 2. X ışın keşfinin ve uygulamasının öncülerinden bilim adamı Tesla'nın ilk ismi nedir?

Soru 3. İlk Türk röntgencisinin ismi nedir?

 
2010-10-21 devamını okumak için tıklayınız...

TURKRAD 2010 Ödülleri

Değerli TRD Üyeleri,

31. Ulusal Radyoloji Kongresi'nde sunulacak olan seçilmiş sözlü bildirilerden; birinci, ikinci ve üçüncülük ödülünü alan kişiler 3-7 Mart 2011 tarihlerinde Viyana'da gerçekleşecek olan ECR 2011 kongresine gitmeye hak kazanacaklardır. Bu ödüller OPAKİM firması tarafından karşılanacaktır.

Poster bildiri ödülleri birincisi 2011 yılında Chicago'da yapılacak olan RSNA 2011 kongresine gitmeye hak kazanacaktır. Poster bildirilerinden ikincilik ve üçüncülük ödülünü kazananların 3-7 Mart 2011 tarihlerinde Viyana'da gerçekleşecek olan ECR 2011 kongresine katılımları sağlanacaktır. Poster bildiri ödülleri BAYER-SCHERING firması tarafından verilecektir.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu   

 
2010-10-20 devamını okumak için tıklayınız...

Bilimsel dergimizin danışman listeleri güncelleniyor

Değerli TRD Üyeleri,

Editörler Kurulu'nun tamamı Türk olan bütün bilimsel (tıp ve diğer konular dahil) dergiler arasında 0.771'lik impakt faktörü ile birinci sırada bulunan, derneğimizin bilimsel yayın organı Diagnostic and Interventional Radiology'nin danışman listeleri güncelleniyor. Artık iki koşulu yerine getiren bütün meslektaşlarımız dergimize hakem olabilecekler; ayrıca derneğimizin vereceği 1000 Avro'luk Yılın En İyi Hakemi Ödülü'nü de alma şansına sahip olacaklar...

 
2010-10-19 devamını okumak için tıklayınız...

ECR 2011

Değerli TRD Üyeleri,

Bu sene 3-7 Mart 2011 tarihlerinde Viyana'da düzenlenecek olan ECR 2011 için online kayıt işlemleri 1 Eylül 2010 tarihi itibari ile başlamıştır. Kayıt için www.myesr.org/registration2011 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-09-30 devamını okumak için tıklayınız...

TÜRKRAD 2010 Bilimsel Programı

Değerli TRD Üyeleri,

7-12 Kasım 2010 tarihlerinde Antalya Rixos Otel-Sungate'de düzenlenecek olan 31. Ulusal Radyoloji Kongresi'nin bilimsel programına http://turkrad2010.org/program.php adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-09-27 devamını okumak için tıklayınız...

International Good Medical Research Conference

Değerli TRD Üyeleri,

 

Medical Research Support, Vienna (MedicReS), Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ve Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik Anabilim Dalı tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Good Medical Research’ konulu uluslararası kongre 25-27 Mart 2011 tarihinde İstanbul Divan Asya Otel’de gerçekleştirilecektir. Bu kongrede “Good Planning- Good Analyzing - Good Reporting- Good Reviewing” alt başlıklarında Tıp araştırmalarında Etik, Biyoistatistik, Metodolojik, Ekonomik ve Hukuki yaklaşımlar uluslararası standartlar bakımından tartışılacaktır. Detaylı bilgiye kongre internet sitesinden ulaşabilirsiniz: www.ic2011.medicres.com

Kongre duyurusu da ekte bilginize sunulmuştur.

 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu           

 
2010-09-27 devamını okumak için tıklayınız...

Toraks Radyolojisi Konya Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

8 Ekim 2010 tarihinde Konya, Dedeman Otel'de gerçekleştirilecek olan Toraks Radyolojisi Konya Toplantısı'na ait bilimsel program ekte bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-09-24 devamını okumak için tıklayınız...

International Neuroradiology Course

Değerli TRD Üyeleri,

AFIP (Armed Forces Institute of Pathology)'nin eğitim programlarından Nöroradyoloji bölümü, geçen yıl Amerika'nın en iyi konuşmacısı seçilen Dr. James G. Smirniotopoulos, Alice Smith ve Howard Rowley'in katılımlarıyla 25-27 Eylül 2010 tarihlerinde Türk Nöroradyoloji Derneği tarafından Prof. Dr. Naci Koçer ve Prof. Dr. Turgut Talı başkanlığında İ.Ü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Cem Demiroğlu Oditoryumu'nda yapılacaktır. Kurs programı ve diğer detaylar ekteki dosyadadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-09-23 devamını okumak için tıklayınız...

Journal of Clinical Imaging Science

Değerli TRD Üyeleri,

Farklı ülkelerden seçkin radyologların bir araya gelerek oluşumuna katkıda bulunduğu Journal of Clinical Imaging Science dergisi radyolojinin tüm alt disiplinlerini kapsayan uluslararası hakemli bir dergidir. Dergide orijinal araştırma makalesi, derleme, radyolojik-patolojik korelasyon çalışması, resimlerle bir konu, olgu sunumu, editöre mektup ve teknik yenilik formatında yazılar yayınlanmakta olup,  söz konusu makaleler derginin internet adresinden açık erişimlidir...

 
2010-09-23 devamını okumak için tıklayınız...

Muskuloskeletal Ultrason Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

19-21 Kasım 2010 tarihleri arasında Hırvatistan'ın Zagreb kenti, Dubrava Üniversitesi'nde gerçekleşecek olan "Muskuloskeletal Ultrason Kursu"na ait kayıt detayları ve bilimsel program ekteki dosyada bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-09-22 devamını okumak için tıklayınız...

ESMRMB Baş-Boyun Kursu 2010 Istanbul

Değerli TRD Üyeleri,

14-16 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul'da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde European Society of Magnetic Resonance in Medicine and Biology (ESMRMB) ve Türk Manyetik Rezonans Derneği (TMRD) işbirliği ile ESMRMB MR School faaliyetleri çerçevesinde "Advanced Head-Neck MR Imaging" konulu kurs düzenlenecektir. Kursa katılım 60 kişi ile sınırlıdır. Kurs interaktif nitelikte olup, dersleri takiben 15'er kişilik gruplar halinde tekrarlar yapılacaktır. Bu kurslarda 7 asistana burs verilecektir. Burs alan asistanlar kursa kayıt ücreti vermeden katılabileceklerdir. Kurs kayıt koşulları ve asistanların burs koşulları ayrıntılarına www.esmrmb.org adresinden ulaşabilirsiniz. Bilimsel program ekte, bilginize sunulmuştur.

Kayıtlar devam ekmetedir. Kontenjanın azalmış olduğunu önemle, bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-09-21 devamını okumak için tıklayınız...

Klinik Doppler Ultrasonografi Uygulamaları Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Tıbbi Ultrasonografi Derneği (TUD) tarafından 9-10 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul, Sheraton Maslak Hotel'de düzenlenecek olan Klinik Doppler Ultrasonografi Uygulamaları Kursu'na ait bilimsel program ve diğer detayları ekteki dosyalarda bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-09-20 devamını okumak için tıklayınız...

ESMRMB Baş-Boyun Kursu 2010 Istanbul

Değerli TRD Üyeleri,

14-16 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul'da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde European Society of Magnetic Resonance in Medicine and Biology (ESMRMB) ve Türk Manyetik Rezonans Derneği (TMRD) işbirliği ile ESMRMB MR School faaliyetleri çerçevesinde "Advanced Head-Neck MR Imaging" konulu kurs düzenlenecektir. Kursa katılım 60 kişi ile sınırlıdır. Erken kayıt yaptıranlara öncelik tanınacaktır. Kurs interaktif nitelikte olup, dersleri takiben 15'er kişilik gruplar halinde tekrarlar yapılacaktır. Bu kurslarda 7 asistana burs verilecektir. Burs alan asistanlar kursa kayıt ücreti vermeden katılabileceklerdir. Kurs kayıt koşulları ve asistanların burs koşulları ayrıntılarına www.esmrmb.org adresinden ulaşabilirsiniz. Bilimsel program ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-09-14 devamını okumak için tıklayınız...

ESUR 2013 Türkiye'de

Değerli TRD Üyeleri,

9-12 Eylül 2010 tarihleri arasında Brugge-Belçika'da gerçekleştirilen European Society of Urogenital Radiology (ESUR) 17. Yıllık Toplantısı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilen dernek genel kurulunda European Society of Urogenital Radiology (ESUR) 20. Yıllık Toplantısı'nın İstanbul, Türkiye'de yapılmasına karar verilmiştir. Söz konusu toplantıya ilişkin değerlendirme süreci içerisinde verilen yoğun uğraş sonucunda , 6 ülke için yapılan başvurular arasından İstanbul, Türkiye seçeneğinin yoğun ilgi ve kabul görmesi sağlanmıştır. Adı geçen toplantı Türk Radyoloji camiasının uluslararası platformlardaki etkinliğinin arttırılmasına yönelik katkısı nedeniyle oldukça önemli olup, tüm meslektaşlarımızın bu alandaki çalışmalara etkin biçimde katılması büyük önem taşımaktadır.

Saygılarımla,

Doç. Dr. Ahmet Tuncay TURGUT

TRD Ürogenital Çalışma Grubu Başkanı

ESUR 2013 Kongre Başkanı

 
2010-09-14 devamını okumak için tıklayınız...

7. TRD Yeterlilik Sınavı Kuramsal Aşaması

Değerli TRD Üyeleri,

7. TRD Yeterlilik Sınavı'nın ilk aşamasını oluşturan Kuramsal Sınav 28 Kasım 2010 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilecektir. (Sınav giriş yerleri adaylara daha sonra duyurulacaktır) Sınava girecek adayların en geç 5 Kasım 2010 mesai bitimine kadar ekteki belgeleri Türk Radyoloji Derneği merkez ofisine ulaştırmaları gerekmektedir. Sınav başvurusu ile ilgili tüm detaylar ekteki dosyalardadır. Sınava girecek meslektaşlarımıza başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yeterlilik Kurulu  

 

 
2010-09-13 devamını okumak için tıklayınız...

Toraks Radyolojisi Konya Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

8 Ekim 2010 tarihinde Konya, Dedeman Otel'de gerçekleştirilecek olan Toraks Radyolojisi Konya Toplantısı'na ait bilimsel program ekte bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-09-13 devamını okumak için tıklayınız...

ESMRMB Baş-Boyun Kursu 2010 Istanbul

Değerli TRD Üyeleri,

14-16 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul'da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde European Society of Magnetic Resonance in Medicine and Biology (ESMRMB) ve Türk Manyetik Rezonans Derneği (TMRD) işbirliği ile ESMRMB MR School faaliyetleri çerçevesinde "Advanced Head-Neck MR Imaging" konulu kurs düzenlenecektir. Kursa katılım 60 kişi ile sınırlıdır. Erken kayıt yaptıranlara öncelik tanınacaktır. Kurs interaktif nitelikte olup, dersleri takiben 15'er kişilik gruplar halinde tekrarlar yapılacaktır. Bu kurslarda 7 asistana burs verilecektir. Burs alan asistanlar kursa kayıt ücreti vermeden katılabileceklerdir. Kurs kayıt koşulları ve asistanların burs koşulları ayrıntılarına www.esmrmb.org adresinden ulaşabilirsiniz. Bilimsel program ekte, bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-09-03 devamını okumak için tıklayınız...

ESMRMB Baş-Boyun Kursu 2010 Istanbul

Değerli TRD Üyeleri,

14-16 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul'da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde European Society of Magnetic Resonance in Medicine and Biology (ESMRMB) Türk Manyetik Rezonans Derneği (TMRD) işbirliği ile ESMRMB MR School faaliyetleri çerçevesinde "Advanced Head-Neck MR Imaging" konulu kurs düzenlenecektir. Kursa katılım 60 kişi ile sınırlıdır.Erken kayıt yaptıranlara öncelik tanınacaktır Kurs interaktif nitelikte olup, dersleri takiben 15'er kişilik gruplar halinde tekrarlar yapılacaktır. Bu kurslarda 7 asistana burs verilecektir. Burs alan asistanlar kursa kayıt ücreti vermeden katılabileceklerdir. Kurs kayıt koşulları ve asistanların burs koşulları ayrıntılarına www.esmrmb.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-08-31 devamını okumak için tıklayınız...

GAST 2010

Değerli TRD Üyeleri,

17-19 Eylül 2010 tarihleri arasında İzmir, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilecek olan GAST 2010 (Almanya-Avusturya-İsviçre-Türkiye Radyoloji Günleri) toplantısına ait bilimsel programa ve iletişim detaylarına www.gast2010.org adresinden ulaşabilirsiniz. Toplantı katılımı ücretsizdir. Katılımınızı bekler; saygılarımızı sunarız.

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-08-27 devamını okumak için tıklayınız...

VAST 2011

Değerli TRD Üyeleri,

Bu sene yedincisi 5-7 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul, Hilton Otel'de gerçekleşecek olan VAS 2011 Kongresi (Vascular Access Society) ile ilgili detaylı bilgiye www.vas2011.org internet adresinden ulaşabilirsiniz. Kongre duyurusu ekte bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-08-26 devamını okumak için tıklayınız...

European Training Assessment Programme (ETAP)

Sn. Radyoloji Anabilim Dalı Başkanı / Klinik Şefi

 

Avrupa Radyoloji Derneği Eğitim Komitesi’nin bir etkinliği olarak kurumlara ziyaretler gerçekleştiren European Training Assessment Programme (ETAP) başkanlığı üye ülkelerden eğitim kurumlarını ziyaret programına  katılmak üzere davet etmektedir. Ziyaret programı iki yabancı ve bir ulusal radyologun katılımı ile gerçekleşmekte, eğitim programı, eğitim ortamı ve eğitilenler ile ilgili ayrıntılı bir değerlendirme yapıldıktan sonra Avrupa Radyoloji Derneği’nin (ESR) önerileri bir rapor olarak sunulmaktadır. Bu programın kurumlarında gerçekleşmesini isteyen radyoloji anabilim dalı başkanlarımız ya da klinik şeflerimiz taleplerini en kısa sürede dermek sekreterliğine (trd@trd.org.tr) yazılı olarak iletmeleri gerekmektedir. Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-08-21 devamını okumak için tıklayınız...

Linc Course

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Hastaneleri Girişimsel Nöroradyoloji ekibi Amerika Birleşik Devletleri’nin Houston şehrindeki, Baylor Tıp Fakültesi Hastanesi tarafından düzenlenen "LINC COURSE" adlı  toplantıya canlı olarak uydu üzerinden bağlanarak, kompleks ve dev serebral anevrizma ve arteriyovenöz malformasyonların ileri rekonstrüktif ve küratif nöroradyolojik endovasküler cerrahi tedavilerinde geliştirdikleri teknikleri, toplantı merkezinde toplanan 800’ün üzerinde Amerikalı ve uluslararası meslektaşlarına göstereceklerdir.

14-15 Eylül 2010 tarihlerinde Houston’daki toplantı merkezine yapılacak canlı vaka yayınına ABD’nin Phoenix şehrinden Barrows Neurological Institute'den Dr Spetzler bu tip vakaların cerrahi tedavi tekniklerinin gösterimi ile katılacaklardır. Canlı vaka yayını 14 ve 15 Eylül 2010 günlerinde Türkiye saati ile 18.30-20.00 arası olacaktır ve istenirse yayına  www.hacettepelive.com  adresinden bağlanabilinecektir.              

Saygılarımzla,

TRD Yönetim Kurulu                                                                                         

 
2010-08-21 devamını okumak için tıklayınız...

ESR Üyeliği

Değerli TRD Üyeleri,

Avrupa Radyoloji Derneği (ESR) Türk Radyoloji Derneği'ne üye olan radyologlar için aşağıdaki bağlantıyı kullanıma açmıştır.  

https://esociety.netkey.at/esr/nationalsocieties/turkey/membership

Bu linki kullanarak şahsi üyelik başvurunuz gerçekleştirebilir ve ESR üyeliği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-08-13 devamını okumak için tıklayınız...

ECR 2011

Değerli TRD Üyeleri,

Avrupa Radyoloji Kongresi (ECR) bu sene 3-7 Mart 2011 tarihleri arasında Viyana'da gerçekleştirilecektir. Tüm meslektaşlarımızın çalışmalarını sözlü ve poster bildirisi olarak bu kongreye göndermelerinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Aşağıdaki linki kullanarak, çalışmalarınızı 18 Eylül 2011 tarihine kadar ECR'a göndermenizi rica ederiz.

www.myESR.org/abstractsubmission2011

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-08-12 devamını okumak için tıklayınız...

GAST 2010

Değerli TRD Üyeleri,

17-19 Eylül 2010 tarihleri arasında İzmir, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilecek olan GAST 2010 (Almanya-Avusturya-İsviçre-Türkiye Radyoloji Günleri) toplantısına ait bilimsel programa ve iletişim detaylarına www.gast2010.org adresinden ulaşabilirsiniz. Toplantı katılımı ücretsizdir. Katılımınızı bekler; saygılarımızı sunarız.

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-08-11 devamını okumak için tıklayınız...

BCR 2010

Değerli TRD Üyeleri,

Balkan Radyoloji Derneği tarafından 29-31 Ekim 2010 tarihleri arasında Yunanistan'da düzenlenecek olan 8. Balkan Radyoloji Kongresi'ne ait kayıt-konaklama ve diğer detaylar ekteki dosyada bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-08-06 devamını okumak için tıklayınız...

TRD-Siemens Radyoloji Ödülleri

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz ve Siemens firması tarafından Türk Radyolojisinin uluslararası platformdaki etkinliğini arttırmak amacıyla  her yıl düzenlenen "Siemens Radyoloji Ödülleri" için son başvuru tarihi 30 Eylül 2010'dur. Başvuru detaylarını ekteki dosyada bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-08-05 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Radyoloji Kış Okulları

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği Yönetim Kurulu tüm asistanların eğitimi için Radyoloji Kış Okulları adı altında bir eğitim programı başlatma kararı almıştır. Bu amaç için Radyoloji Eğitim Birimi kapsamında Kış Okulları Komisyonu kurulmuş ve eğitim programı oluşturulmuştur.

Ülkemizde radyoloji eğitimi veren üniversite ve devlet hastanelerinde radyoloji asistanlarının asistanlıkları boyunca ekte bilginize sunduğumuz program çerçevesinde “Temel Radyoloji Eğitimi” almaları amaçlanmaktadır. Bu eğitim programları birinci yılını tamamlayan asistanlar için düzenlenmiştir. Bu eğitim programı çerçevesinde Kurs-1 ve Kurs-2 başlığı ile tüm radyoloji alanlarını kapsayan kurslar düzenlenecektir. Bu programların ayrıntıları için lütfen ekleri inceleyiniz.

 
2010-07-23 devamını okumak için tıklayınız...

3.IDKD 2010 Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Bu seneki konusu 'Beyin-Baş-Boyun ve Omurilik Hastalıkları' olan 3. IDKD Kursu 30 Eylül-3 Ekim 2010 tarihleri arasında Yunanistan, Atina'da yapılacaktır. Bilimsel porgrama ve diğer detaylara www.idkd.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-07-23 devamını okumak için tıklayınız...

Danıştay 5. Dairesinin Kararı

Değerli TRD Üyeleri,

5947 sayılı Kanun’un bütün hekimlere çalışma yasağı getiren 7. maddesi 30 Temmuz 2010 günü yürürlüğe girecekti. Anayasa Mahkemesi, 16 Temmuz 2010 günü açıkladığı kararı ile 5947 sayılı Kanun’un 7. maddesiyle, 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’un 12. maddesinin değiştirilen; İkinci fıkrasının birinci tümcesinde yer alan “ … bentlerden yalnızca birindeki …” ibaresini Anayasa aykırı bularak iptal etti.

Anayasa Mahkemesi, sadece kararı iptal etmedi, aynı zamanda iptal edilen maddeye ilişkin verdiği kararın sonuçsuz kalmaması için yürürlüğünü de durdurdu. Sağlık Bakanlığı, Anayasa Mahkemesi kararını sonuçsuz bırakacak bir biçimde Mahkemenin kararının üniversite öğretim üyeleri dışındaki hekimleri kapsamadığını, hekimler kamu dışında çalışmaya devam ederse memuriyetten çıkarma dahil her türlü işlemi yapacağını açıkladı.

Türk Tabipleri Birliği, hem yazılı hem de sözlü olarak kararın bütün hekimleri kapsadığını hukuki dayanakları ile belirterek, Sağlık Bakanlığını Anayasaya uygun davranarak Mahkeme Kararını uygulamaya çağırdı. Bu çağrıları sonuçsuz kalınca Anayasaya aykırı Bakanlık işleminin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemi ile Danıştay’a başvurdu. Bu gün Danıştay tarafından açıklanan yürütmeyi durdurma kararı ile Bakanlık işleminin Anayasa Mahkemesi Kararına ve hukuka aykırı olduğu sonucuna varıldı.

TTB tarafından yapılan basın açıklamasının tam metnine ve Danıştay 5. Daire kararına ekteki dosyalardan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-07-22 devamını okumak için tıklayınız...

TÜRKRAD 2010 Bildiri Gönderim Tarihi Uzatılmıştır

Değerli TRD Üyeleri,

TÜRKRAD 2010 online bildiri gönderim tarihi 1 Ağustos 2010 Pazar gününe kadar uzatılmıştır. http://turkrad2010.org/abstract/ adresinden online bildiri gönderebilirsiniz. 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-07-21 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Burs Komisyonu Tarafından Açıklanan Burs Başvuru Koşulları

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği genç meslektaşlarımızın eğitim alması amacıyla radyoloji burs programı başlatmış ve bu amaçla bir komisyon oluşturmuştur. Bu komisyona ait "Radyoloji Eğitim Birimi Yönergesi" ekte bilginize sunulmuştur. Aynı yönergeye http://www.turkrad.org.tr/news.php?id=1625 adresinden de ulaşabilirsiniz. TRD Burs Komisyonu'nun başvurularla ilgili açıkladığı koşulları haberin devamında bulabilirsiniz. Türk Radyoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu olarak bu programdan faydalanacak genç meslektaşlarımıza başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-07-02 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Internet Sitesi Kullanımı Hakkında

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimizin internet sitesinde yayınlanan tüm duyuruları okuyabilmek için sisteme herhangi bir şifre girişinde bulunmanız gerekmemektedir. Sisteme e-posta adresiniz ve üyelik numaranızı girdiğinizde görebileceğiniz kullanıcı menüsü yardımıyla üyelik bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-07-01 devamını okumak için tıklayınız...

37. ISS Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

29 Eylül- 2 Ekim 2010 tarihleri arasında Atina Hilton'da gerçekleşecek olan International Skeletal Society tarafından organize edilen 37. Yıllık Toplantı detayları için www.iss2010.org internet adresinden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-07-01 devamını okumak için tıklayınız...

Emergency Radiology Update

Değerli TRD Üyeleri,

16-20 Ağustos 2010 tarihlerinde, Istanbul Ceylan InterContinental Otel'de düzenlenecek olan Emergency Radiology Update kursuna ait bilimsel program ve kayıt-konaklama detayları için http://www.eru2010.org internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-06-23 devamını okumak için tıklayınız...

İnteraktif Eğitim Programı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği Antalya Şubesi ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı'nın katkıları ile Johns Hopkins Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı tarafından verilecek olan web tabanlı interaktif eğitim programına ait bilgiler haberin devamındaki ektedir. Eğitimler 10 hafta boyunca Salı günleri Türkiye saati ile saat 14:00-15:00 (7:00 am-08:00 am edt) arasında internet üzerinden yapılacak olup, her toplantı öncesi ilgili url adresi duyurulacaktır. Belirtilen tarih ve saatten daha sonra da aynı url adresinden geçmiş tarihli programlara ulaşılabilecektir.

22 Haziran 2010 tarihinde "Introduction of the pilot sessions and breast cancer fundamentals" konulu ilk konuşma için adres şöyledir: http://webcast.jhu.edu/mediasite/Viewer/?peid=616f12c0fd914ad1a41bb5443fc7933d

Saygılarımızla,

TRD Antalya Şube Yönetim Kurulu

 
2010-06-22 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Adana Şubesi Haziran Ayı Eğitim Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

TRD Adana Şubesi tarafından Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Merkezi B Binası Toplantı Salonu'nda 24 Haziran 2010 Perşembe günü saat 17:30-19:00 arasında eğitim toplantısı yapılacaktır.

Saygılarımızla,

TRD Adana Şubesi Yönetim Kurulu

 
2010-06-17 devamını okumak için tıklayınız...

Adli Bilimler 2010

Değerli TRD Üyeleri,

Adli Tıp Uzmanları Derneği (ATUD) ve Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nın ortak çabalarıyla 14-17 Ekim 2010 tarihlerinde İzmir'de gerçekleşecek olan 9. Adli Bilimler Kongresi hakkında detaylı bilgi için www.adlibilimler2010.org internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-06-15 devamını okumak için tıklayınız...

66.Kore Radyoloji Kongresi (KCR 2010)

Değerli TRD Üyeleri,

Kore Radyoloji Derneği tarafından 18-20 Ekim 2010 tarihlerinde Seul, Hilton Hotel'de 66. Kore Radyoloji Kongresi (KCR 2010) düzenlenecektir. Bu kongrede bilimsel çalışmalarını sunmak isteyen yabancı katılımcılara değişik ödül programları uygulandığını bildiririz. İlgilenen meslektaşlarımız http://kcr4u.org/ kongre internet sitesinden bilgi alabilirler.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-06-11 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Burs Komisyonu Tarafından Açıklanan Burs Başvuru Koşulları

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Derneği genç meslektaşlarımızın eğitim alması amacıyla radyoloji burs programı başlatmış ve bu amaçla bir komisyon oluşturmuştur. Bu komisyona ait "Radyoloji Eğitim Birimi Yönergesi" ekte bilginize sunulmuştur. Aynı yönergeye http://www.turkrad.org.tr/news.php?id=1625 adresinden de ulaşabilirsiniz. TRD Burs Komisyonu'nun başvurularla ilgili açıkladığı koşulları haberin devamında bulabilirsiniz. Türk Radyoloji Derneği Merkez Yönetim Kurulu olarak bu programdan faydalanacak genç meslektaşlarımıza başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-06-10 devamını okumak için tıklayınız...

Prof. Dr. Özkan Ünal'ı Tebrik Ediyoruz

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz üyelerinden, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı'nda görev yapmakta olan meslektaşımız Prof. Dr. Özkan Ünal Van Muş Bitlis Ağrı Hakkari Tabip Odası Başkanı olmuştur. Yeni görevinde başarılar diliyor; kendisini kutluyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2010-06-03 devamını okumak için tıklayınız...

ESMRMB Baş-Boyun Kursu 2010 Istanbul

Değerli TRD Üyeleri,

14-16 Ekim 2010 tarihlerinde İstanbul'da Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde European Society of Magnetic Resonance in Medicine and Biology (ESMRMB) Türk Manyetik Rezonans Derneği (TMRD) işbirliği ile ESMRMB MR School faaliyetleri çerçevesinde "Advanced Head-Neck MR Imaging" konulu kurs düzenlenecektir. Kursa katılım 60 kişi ile sınırlıdır. Kurs interaktif nitelikte olup, dersleri takiben 15'er kişilik gruplar halinde tekrarlar yapılacaktır. Bu kurslarda 7 asistana burs verilecektir. Burs alan asistanlar kursa kayıt ücreti vermeden katılabileceklerdir. Kurs kayıt koşulları ve asistanların burs koşulları aytıntılarına www.esmrmb.org adresinden ulaşabilirsiniz...

 
2010-06-01 devamını okumak için tıklayınız...

31. Ulusal Radyoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

31. Ulusal Radyoloji Kongresi 7-12 Kasım 2010 tarihleri arasında Antalya, Rixos Otel-Sungate'de yapılacaktır. Detaylar için www.turkrad2010.org internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Siteye, ana sayfada yer alan linkten de ulaşabilirsiniz. Kongrenin ana konusu "enflamasyon" olarak belirlenmiştir. Bildiri göndermek için son tarih 25 Temmuz 2010, indirimli kayıt ve konaklama için son tarih 8 Ağustos 2010 olarak belirlenmiştir.

Kongreye katılımınızı bekler; saygılarımızı sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-05-30 devamını okumak için tıklayınız...

IHE Türkiye

Değerli TRD Üyeleri,

TRD'nin de kurucu ve sponsor kuruluşlarından olduğu IHE Türkiye, kuruluşunu tamamlamıştır. IHE Avrupa ve IHE Uluslararası tarafından onaylanmış ve çalışmalarına başlamıştır. IHE Türkiye hakkında genel tanıtım amacıyla hazırlanan metin, haberin devamında bilginize sunulmuştur. IHE Türkiye Başkanı, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı'da görevli olan Prof. Dr. Utku Şenol olmuştur. Kendisini tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-05-28 devamını okumak için tıklayınız...

Integrating Healthcare Enterprise (IHE) ile İlgili Bilgilendirme

Değerli TRD Üyeleri,

TRD'nin kurucu ve sponsor kuruluşlarından olduğu IHE Türkiye, IHE Avrupa ve IHE Uluslararası tarafından onaylanmış ve çalışmalarına başlamıştır. IHE Türkiye hakkında genel tanıtım amacıyla hazırlanan metin, haberin devamında bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-05-28 devamını okumak için tıklayınız...

T.C Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu Radyoloji Müfredatı Oluşturma Komisyonu'nun Radyolojiden İstenen Rotasyonlar İçin Değerlendirmesi

Değerli TRD Üyeleri,

T.C Sağlık Bakanlığı Tıpta Uzmanlık Kurulu'nun müfredat oluşturma çalışmaları çerçevesinde kurulan 90 dolayındaki uzmanlık komisyonundan uzmanlık alanlarına yönelik alan dışından rotasyon istekleriyle ilgili bir değerlendirme yapması istenmiştir. Radyoloji Anestezi ile birlikte en çok rotasyon istenen dallardan biri durumundadır. Bu isteklere karşın Radyoloji Komisyonu'nun hazırladığı görüş raporu ilişiktedir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-05-27 devamını okumak için tıklayınız...

Hacettepe Radyoloji Çok Kesitli BT Kursu 1 Gün Sonra Başlıyor!

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Üniversitesi Radyoloji Anabilim Dalı tarafından 29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde Ankara'da Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi M Salonu'nda organize edilecek olan "Hacettepe Radyoloji Çok Kesitli BT Kursu 2010" organizasyonunun başlamasına sadece bir gün kalmıştır. Kurs kayıtları devam etmektedir. Detaylar haberin devamında bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2010-05-27 devamını okumak için tıklayınız...

Prof. Dr. Aytekin Besim'in Emeklilik Töreni ve Girişimsel Radyoloji Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği (TGRD) ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Prof. Dr. Aytekin Besim onuruna 28 Mayıs 2010 Cuma günü Hacettepe Kültür Merkezi M Salonu'nda (Hacettepe Üniversitesi Sıhhıye Yerleşkesi) Girişimsel Radyoloji Sempozyumu düzenleyecektir. Sempozyumun ardından Türk Radyoloji Derneği'nin yönetim kurulu eski başkanlarından Prof. Dr. Aytekin Besim'in emeklilik töreni de yapılacaktır. Sempozyuma katılım ücretsizdir. Programa ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-05-26 devamını okumak için tıklayınız...

Forum: Meme Kanseri Tanı ve Tedavisinde Disiplinlerin Birbirlerinden Beklentileri

Değerli TRD Üyeleri,

17. Ulusal Cerrahi Kongresi'nin açılış gününde 26 Mayıs 2010 Çarşamba günü saat 10:30-12:30 arasında Ankara, Sheraton Oteli A Salonu'nda gerçekleştirilecek olan "Meme Kanseri Tanı ve Tedavisinde Disiplinlerin Birbirlerinden Beklentileri" başlıklı bir forum yapılacaktır. Forumda interaktif tartışmalar ve key pad uygulamaları yapılacaktır. Meme kanseri konusunda iletişim içinde olan genel cerrahi, radyoloji, patoloji ve onkoloji bilim dallarının temsilcilerinin biraraya geldiği forumda, beklentiler bilimsel gelişmeler ışığında tartışılacaktır.  

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-05-24 devamını okumak için tıklayınız...

Doç. Dr. Mehmet Sait Albayram'ı Tebrik Ediyoruz

Değerli TRD Üyeleri,

Türkiye Bilimler Akademisi Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (TÜBA-GEBİP) Ödülleri'nin 2010 yılı sahipleri belli oldu. Tıp alanında, meslektaşımız Doç. Dr. Sait Albayram Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programını kazanmıştır. Kendisini tebrik ediyor; başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-05-11 devamını okumak için tıklayınız...

Prof. Dr. Yüksel Pabuşçu'yu Tebrik Ediyoruz

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz üyelerinden, Celal Bayar Üniversitesi öğretim üyesi meslektaşımız Prof. Dr. Yüksel Pabuşçu'ya Manisa Tabip Odası Yönetim Kurulu üyeliği görevinde başarılar diliyor; kendisini kutluyoruz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2010-05-07 devamını okumak için tıklayınız...

Prof. Dr. Aytekin Besim'in Emeklilik Töreni

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği (TGRD) ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı Prof. Dr. Aytekin Besim onuruna 28 Mayıs 2010 Cuma günü Hacettepe Kültür Merkezi M Salonu'nda (Hacettepe Üniversitesi Sıhhıye Yerleşkesi) Girişimsel Radyoloji Sempozyumu düzenleyecektir. Sempozyumun ardından Türk Radyoloji Derneği'nin yönetim kurulu eski başkanlarından Prof. Dr. Aytekin Besim'in emeklilik töreni de yapılacaktır. Sempozyuma katılım ücretsizdir. Programa ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-05-07 devamını okumak için tıklayınız...

II. Ulusal Meme Görüntüleme Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

TRD ve Meme Çalışma Grubu tarafından 30 Nisan-1 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan 'II. Ulusal Meme Görüntüleme Sempozyumu' Ankara, Sheraton Otel'de yapılacaktır. Sempozyum programına www.memeg2010.org internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Katılımınızı bekler; saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-04-26 devamını okumak için tıklayınız...

ESUR 2010 Bilimsel Programı

Değerli TRD Üyeleri,

9-12 Eylül 2010 tarihleri arasında Brugge-Belçika'da gerçekleştirilecek olan European Society of Urogenital Radiology (ESUR) 17. yıllık toplantısının bilimsel programı ekte bilginize sunulmuştur. Söz konusu toplantıya ilişikn detaylara www.esur2010.be adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-04-26 devamını okumak için tıklayınız...

Çok Kesitli BT Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı tarafından 29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan Çok Kesitli BT Kursu bilimsel programına ve kayıtla ilgili diğer detaylara ekteki dosyadan ve kurs internet sitesinden www.hacettepe.com.tr/ckbtkursu2010 ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu   

 
2010-04-24 devamını okumak için tıklayınız...

18.Girişimsel Nöroradyoloji Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

26-29 Ağustos 2010 tarihleri arasında Zürih Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan 18. Girişimsel Nöroradyoloji Kursu hakkında detaylı bilgi ve kayıt için www.cinr-zurich.ch internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kursa ait bilimsel programı ekte bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-04-22 devamını okumak için tıklayınız...

EMRI Erasmus Kas-iskelet II Kursu
Değerli TRD Üyeleri,

12-16 Eylül 2011 tarihleri arasında "EMRI Erasmus Kas-iskelet II (advanced musculoskeletal) Kursu İzmir, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde düzenlenecektir. Kurs ile ilgili bilimsel konularda Prof. Dr. Remide Arkun (remide.arkun@ege.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz. Kurs ile ilgili detaylı bilgi ve Mayıs ayı içinde ilan edilecek olan bilimsel program ERASMUS programının resmi internet sitesi www.emricourse.org adresinde yer almaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu   

 
2010-04-21 devamını okumak için tıklayınız...

II. Ulusal Meme Görüntüleme Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

TRD ve Meme Çalışma Grubu tarafından 30 Nisan-1 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan 'II.Ulusal Meme Görüntüleme Sempozyumu' Ankara, Sheraton Otel'de yapılacaktır. Sempozyum programına www.memeg2010.org internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Katılımınızı bekler; saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-04-17 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Özlük Hakları Komisyonu

Değerli TRD Üyeleri,

Yönetim Kurulu'nun 25.02.2010 tarihli toplantısında alınan kararla Özlük Hakları Komisyonu kurulmasına karar verilmiştir. Komisyonun amacı, Radyoloji alanında Türkiye genelinde çalışan radyoloji uzmanı hekimler (uzman) ile radyoloji eğitimi alan tıpta uzmanlık öğrencisi hekimlerin (asistan) özlük hakları ve çalışma koşulları ile ilgili konularda çalışmaktır...

 
2010-04-16 devamını okumak için tıklayınız...

TRD Radyoloji Eğitim Birimi

Değerli TRD Üyeleri

Yönetim Kurulu'nun 5.4.2010 tarihli toplantısında Radyoloji Kış Okulları ve Radyoloji Burs Komisyonu olarak iki komite içeren Radyoloji Eğitim Birimi oluşturulmuştur. Radyoloji Kış Okullarının amacı; radyoloji asistanlarına temel eğitim vermektir. Radyolojinin tüm alanlarını kapsayan eğitim programı iki kademeli olup, her bir kademesi 4 günlük bir programla asistanlara anlatılacaktır. ..

 
2010-04-16 devamını okumak için tıklayınız...

Bakırköy Tıp Günleri

Değerli TRD Üyeleri,

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin kuruluşunun 10. yılı nedeniyle düzenlenen 'Bakırköy Tıp Günleri' etkinliği 23-24 Nisan 2010 tarihlerinde Bakırköy, Titanik Port Otel'de gerçekleştirilecektir. Etkinlik kapsamında 24 Nisan 2010 Cumartesi günü Salon B'de tüm gün boyunca Girişimsel Nöroradyoloji ve Girişimsel Radyoloji konulu oturumlar gerçekleşecektir. Detaylı bilgiye www.bakirkoytipgunleri.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-04-13 devamını okumak için tıklayınız...

Bilgisayarlı Tomografi

Değerli TRD Üyeleri,

İngiltere'de Sağlık Bakanlığı tarafından yüksek radyasyon yaydığı gerekçesi ile yasaklanan Tüm Vücut Bilgisayarlı Tomografi tetkiki ile ilgili görüşümüzü haberin devamında bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-04-12 devamını okumak için tıklayınız...

IV. Çok Kesitli BT Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı tarafından 29-30 Mayıs 2010 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenecek olan Çok Kesitli BT Kursu bilimsel programına ve kayıtla ilgili diğer detaylara ekteki dosyadan ve kurs internet sitesinden www.hacettepe.com.tr/ckbtkursu2010 ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu   

 
2010-03-31 devamını okumak için tıklayınız...

Tıp Bilişimi Derneği 2010 Eğitim Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

Tıp Bilişimi Derneği tarafından 25 Mart 2010 tarihinde İstanbul, The Sofa Otel'de düzenlenecek olan RIC & PACS' 2010 Eğitim Sempozyumu programına ekteki dosyadan ve diğer detaylara www.turkmia.org internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-03-24 devamını okumak için tıklayınız...

31. Ulusal Radyoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

31. Ulusal Radyoloji Kongresi 8-12 Kasım 2010 tarihleri arasında Antalya'da, Rixos Sungate Hotel'de yapılacaktır. Kongreye katılımınızı bekler; saygılarımızı sunarız.

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-03-23 devamını okumak için tıklayınız...

EMRI Erasmus Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

12-16 Eylül 2011 tarihleri arasında İzmir, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde düzenlenecek olan "EMRI Erasmus Kursu" için bilimsel konularla ilgili Prof. Dr. Remide Arkun (remide.arkun@ege.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu   

 
2010-03-19 devamını okumak için tıklayınız...

III. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenecek olan 'Bugünden Yarına Klinik Radyoloji' konulu III. Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi, 2-4 Nisan 2010 tarihlerinde Kuşadası'nda gerçekleşecektir. İletişim bilgileri ektedir.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-03-02 devamını okumak için tıklayınız...

IV. İstanbul Meme Kanseri Konferansı

Değerli TRD Üyeleri,

16 Nisan 2010 tarihinde İstanbul Ceylan InterContinental Hotel'de düzenlenecek olan IV. İstanbul Meme Kanseri Konferansı'nda Dr. Ayça Altuğ ve Dr. Gül Esen İçten başkanlığında, Brigham&Women's Hospital'dan Dr. Sughra Raza'nın davetli konuşmacı olarak katılacağı tam günlük 'Meme Görüntüleme Kursu' düzenlenecektir. Ayrıntılı bilgi için www.istanbulmeme.org adresini ziyaret edebilirsiniz.  

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-03-01 devamını okumak için tıklayınız...

AIUM 2010

Değerli TRD Üyeleri,

24-27 Mart 2010 tarihleri arasında San Diego'da yapılacak olan AIUM 2010 (American Institute of Ultrasound in Medicine) için detaylı bilgiye www.aium.org internet adresinden ve ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2010-03-01 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Toraks Radyolojisi Derneği 14. Yıllık Bilimsel Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

9-10 Nisan 2010 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi'nde Türk Toraks Radyolojisi Derneği'nin 14. Yıllık Bilimsel Toplantısı yapılacaktır. Ekteki dosyadan bilimsel programa ve kayıt detaylarına ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-02-10 devamını okumak için tıklayınız...

Kanserde Yeni Görüntüleme ve Tedavi Yöntemleri Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

T.C Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Daire Başkanlığı tarafından 25-26 Şubat 2010 tarihlerinde Ankara, Plaza Otel'de "Kanserde Yeni Görüntüleme ve Tedavi Yöntemleri" başlıklı bir toplantı yapılacaktır. Toplantı katılımı ücretsizdir. Kayıt detayları haberin devamındadır. Ekteki dosyada toplantı programını bulabilirsiniz.  

http://www.kanser.gov.tr/icerik.php?gid=81

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2010-02-08 devamını okumak için tıklayınız...

Emergency Radiology Update

Değerli TRD Üyeleri,

16-20 Ağustos 2010 tarihlerinde Ceylan InterContinental, İstanbul'da yapılacak olan "Emergency Radiology Update" (ERU 2010) toplantısı için TRD üyelerine yüzde 50 indirim uygulanacaktır. Kayıt ve konaklama talepleriniz için lütfen, Flap Tour'la iletişime geçiniz.

Toplantı resmi internet sitesi: www.eru2010.org

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 

 
2010-01-29 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği Çalıştay Takvimi

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Girişimsel Radyoloji Derneği'ne ait "Temel Anjiyografi İşlemleri" ve "Temel Embolizasyon İşlemleri" çalıştaylarının takvimi ve diğer detaylar belli olmuştur. Haberin devamında detaylara ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 

 
2009-11-18 devamını okumak için tıklayınız...

Meme Hastalıklarında Multimodaliter Tanı Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

11.12.2009 tarihinde Amerikan Hastanesi Radyoloji bölümünde yapılacak olan Prof. Dr. Lazsio Tabar'ın "Meme Hastalıklarında Multimodaliter Tanı Kursu" için kayıtlar dolmuştur. İlginize teşekkür eder; saygılar sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-11-17 devamını okumak için tıklayınız...

TTB'nin Alternatif Tam Gün Yasa Tasarısı Taslağı

Değerli TRD Üyeleri,

Karar no:14, esas no:1/715, 26.6.2009 tarihli TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu'nun kabul ettiği "Sağlık personelinin tam gün çalışmasına ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun tasarısı taslağı" metnini Türk Tabipleri Birliği'nin alternatif değişiklikleri ile ekteki dosyada bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2009-10-22 devamını okumak için tıklayınız...

SNR 2010

Değerli TRD üyeleri,

4-9 Ekim 2010 tarihleri arasında İtalya, Bologna'da yapılacak olan "XIX. Symposium Neuroradiologicum" bilimsel etkinliğine ait tanıtım broşürü ve bilimsel program ekteki dosyadadır. Detaylı bilgi için www.symposiumneuroradiologicum.org internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-10-20 devamını okumak için tıklayınız...

Tam Gün Gazete İlanı

Değerli TRD Üyeleri,

Yakın dönemde yasalaşması beklenen "Tam Gün" yasa tasarısına karşı taleplerimizi içeren, aralarında derneğimizin de olduğu TTB-UDEK üyesi 74 uzmanlık derneği ve 64 tabip odasının isimlerinin yer aldığı gazete ilanı 14 Ekim 2009 tarihinde Hürriyet Gazetesi Türkiye baskısında tam sayfa olarak yayımlanmıştır. Ekteki dosyada gazete ilanını bulabilirsiniz.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-10-14 devamını okumak için tıklayınız...

Gazete İlanı

Değerli TRD Üyeleri,

Yakın dönemde yasalaşması beklenen "Tam Gün" yasa tasarısına karşı taleplerimizi içeren, aralarında derneğimizin de olduğu TTB-UDEK üyesi 74 uzmanlık derneği ve 64 tabip odasının isimlerinin yer alacağı bir gazete ilanı 14 Ekim 2009 tarihinde Hürriyet Gazetesi Türkiye baskısında tam sayfa olarak yayımlanacaktır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-10-12 devamını okumak için tıklayınız...

TURKRAD 2009 Uluslararası Başarılar

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz tarafından düzenlenmekte olan 30. Ulusal Radyoloji Kongresi (TÜRKRAD 2009) 04-09 Kasım 2009 tarihleri arasında Antalya'da SuSesi Hotel'de gerçekleşecektir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da kongremiz sırasında dernek üyelerimizin uluslararası başarılarını camiamız ile paylaşmak istiyoruz. Son bir yıl içerisinde uluslararası platformda başarıları (ödül, kongre düzenleme, davetli konuşmacı, dernek başkanlığı v.b) bulunan derneğimiz üyelerinin başvurularını 23.10.2009 tarihine kadar dernek sekreterliğine iletmeleri konusunda yardımlarını bekleriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu     

 
2009-10-09 devamını okumak için tıklayınız...

7. Balkan Radyoloji Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

7. Balkan Radyolojisi Kongresi 18-22 Kasım 2009 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecektir. Kongre ile ilgili detaylar için   http://www.balkancongress2009.org internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2009-10-07 devamını okumak için tıklayınız...

Periferik Anjiyografi İşlemleri Hakkında

Değerli TRD Üyeleri,

14.09.2009 tarihinde İstanbul Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nün Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği'ne (OHSAD) gönderdiği, S.B Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün 24.03.2009 tarih, 11863 sayılı başvurusuna cevaben yapılmış olan, periferik anjiyografi işlemlerinin alınan eğitim açısından radyoloji uzman hekimler tarafından yapılmasının uygun olacağı ve gerekli hassasiyetin gösterilmesi ile ilgili tebliği ekteki dosyada bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2009-10-02 devamını okumak için tıklayınız...

12.Ulusal Medikal Fizik Kongresi

Değerli TRD Üyeleri,

Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsü ve Medikal Fizik Derneği tarafından 22-24 Ekim 2009 tarihleri arasında Ankara, Hilton Hotel'de gerçekleştirilecek olan "12. Ulusal Medikal Fizik Kongresi" bilimsel programı ve kongre kayıt detayları için kongre internet sitesini  http://www.medfizankara.org/ ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-10-01 devamını okumak için tıklayınız...

Embolizasyon Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

CIRSE (Cardiovasculer and Interventional Radiology of Europe) tarafından desteklenen ESIR (European School of Interventional Radiology) 2009 kapsamında programlanan ve TGRD (Türk Girişimsel Radyoloji Derneği) tarafından organize edilen "Embolizasyon" konulu kurs, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 23-24 Ekim 2009 tarihlerinde ilk kez Türkçe olarak gerçekleştirilecektir. Ayrıntılı bilgi ve program www.esir.org adresinde mevcuttur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2009-09-30 devamını okumak için tıklayınız...

Prof. Dr. Nilgün YÜNTEN Anısına

Değerli TRD Üyeleri,

Rahmetli hocamız Prof. Dr. Nilgün YÜNTEN anısına 25 Eylül 2009 tarihinde saat 11:00'de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Muhittin Erel amfisinde bir toplantı düzenlenecektir. Arzu eden tüm meslektaşlarımızın toplantıya katılımını dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu   

 
2009-09-23 devamını okumak için tıklayınız...

TRD-Siemens Radyoloji Ödülleri

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz ve Siemens firması tarafından Türk Radyoloji dünyasının gelişmesi amacıyla her yıl düzenlenen "TRD-Siemens Radyoloji Ödülleri" için gerekli olan başvuru koşulları ve detaylar ekteki dosyadadır. Son başvuru tarihi 30 Eylül 2009'dur. Tüm katılımcılara başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-09-10 devamını okumak için tıklayınız...

Abdominal Radyoloji Kursu 2010

Değerli TRD Üyeleri,

The Society of Gastrointestinal Radiologists ve The Society of Uroradiology tarafından ortaklaşa düzenlenen "Abdominal Radyoloji Kursu 2010" 21-26 Şubat 2010 tarihleri arasında Orlando, Florida, ABD'de gerçekleşecektir. Toplantıya ait bilimsel program ekte sunulmuş olup, detaylara http://www.uroradiology.org/meetings/course.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu      

 
2009-09-09 devamını okumak için tıklayınız...

ESUR 2009

Değerli TRD Üyeleri,

10-13 Eylül 2009 tarihleri arasında Atina-Yunanistan'da gerçekleştirilecek olan "European Society of Urogenital Radiology" (ESUR 2009) 16. yıllık toplantısının bilimsel programı ekte bilginize sunulmuştur. Toplantı ile ilgili detaylara www.esur.org internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu   

 
2009-08-30 devamını okumak için tıklayınız...

ESCR-Uluslararası Kardiyak Radyoloji Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

ESCR (European Society of Cardiac Radiology) tarafından 8-10 Ekim 2009 tarihleri arasında Almanya, Leipzig'de "Uluslararası Kardiyak Radyoloji Toplantısı" düzenlenecektir. Toplantı detaylarına www.escr.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 

 
2009-08-27 devamını okumak için tıklayınız...

Görüntüleme Yönetimi Yıllık Bilimsel Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

ESR'ın düzenlediği "Imaging Management Annual Scientific Meeting" 30 Eylül-02 Ekim 2009 tarihleri arasında Letonya, Riga'da gerçekleşecektir. Bilimsel programa ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz. Toplantı ile ilgli detaylar için www.mir-online.org . Konaklama detayları için www.revalhotels.com adreslerinden bilgi alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-08-26 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Toraks Radyolojisi Derneği İstanbul Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

12-13 Eylül 2009 tarihleri arasında TRD İstanbul şubesinin katkıları ile Türk Toraks Radyolojisi Derneği İstanbul, Ortaköy Princess Hotel'de toplantı düzenleyecektir. Toplantı bilimsel programına ve kayıt detaylarına ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2009-08-26 devamını okumak için tıklayınız...

TRD-Siemens Radyoloji Ödülleri

Değerli TRD Üyeleri,

Derneğimiz ve Siemens firması tarafından Türk Radyoloji dünyasının gelişmesi amacıyla her yıl düzenlenen "TRD-Siemens Radyoloji Ödülleri" için gerekli olan başvuru koşulları ve detaylar ekteki dosyadadır. Son başvuru tarihi 30 Eylül 2009'dur. Tüm katılımcılara başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-08-10 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Toraks Radyolojisi Derneği İstanbul Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

12-13 Eylül 2009 tarihleri arasında TRD İstanbul şubesinin katkıları ile Türk Toraks Radyolojisi Derneği İstanbul, Ortaköy Princess Hotel'de toplantı düzenleyecektir. Bilimsel programa ve toplantı kayıt detaylarına ekteki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

  

 
2009-08-05 devamını okumak için tıklayınız...

European Radiology Dergisi

Değerli TRD Üyeleri,

Genel radyoloji kapsamlı dergiler içinde saygın yeri olan "European Radiology" dergisinin süreli yayınlar içinde en önemli göstergesi olan Impact Factor'ünün 3.651'e (2007: 3.405) ulaştığını ve bunun genel kapsamlı dergiler içinde en yüksek nokta olduğunu bildirmek isteriz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu    

 
2009-08-03 devamını okumak için tıklayınız...

ESNR 2009

Değerli TRD Üyeleri,

Avrupa Nöroradyoloji Derneği'nin 34. yıllık kongresi 17-20 Eylül 2009 tarihleri arasında Yunanistan'da yapılacaktır. Detaylara ekteki dosyadan ve bilimsel programa www.aimgroup.eu/2009/esnr internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2009-05-26 devamını okumak için tıklayınız...

ESUR 2009 Yıllık Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

European Society of Urogenital Radiology (ESUR) 16. yıllık toplantısı 10-13 Eylül 2009 tarihleri arasında Atina, Yunanistan'da gerçekleştirilecektir. Söz konusu toplantıya ikişkin detaylara www.esur2009.gr adresinden ulaşabilirsiniz.

TRD Merkez Yönetim Kurulu

 
2009-05-20 devamını okumak için tıklayınız...

www.imagingsciencetoday.com

Değerli TRD Üyeleri,

Rochester Üniversitesi Görüntüleme Bilimleri Departmanı'ndan Dr. Vikram DOGRA'nın danışmanlığını yaptığı, tüm dünyada Ultrason ve Radyoloji eğitiminin ve uygulamalarının geliştirilmesini ve yaygınlaştırılmasını hedefleyen eğitim sitesi dograrad.com'un adresi www.imagingsciencetoday.com olarak değiştirilmiştir. İlgili siteye aktif katılımınızı bekler; saygılar sunarız.

 TRD Yönetim Kurulu

 
2009-05-20 devamını okumak için tıklayınız...

ASSR-ESNR Ortak Etkinliği

Değerli TRD Üyeleri,

ASSR (American Society of Spine Radiology) ve ESNR (European Society of Neuroradiology) ortak etkinliği olarak 9-11 Temmuz 2009 tarihleri arasında Roma'da gerçekleşecek olan "Spine Radiology" sempozyumu ile ilgili detaylara http://www.spineradiology.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-05-11 devamını okumak için tıklayınız...

III. Çok Kesitli BT Kursu

Değerli TRD Üyeleri,

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen "III. Çok Kesitli BT Kursu" 05-06 Haziran 2009 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Kültür Merkezi'nde yapılacaktır. Bilimsel programa ve kayıtla ilgili detaylara ekteki dosyalardan ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu  

 
2009-05-06 devamını okumak için tıklayınız...

"ESOR-Galen Foundation Course"

Değerli TRD Üyeleri,

ESOR (European School of Radiology) tarafından 25-27 Haziran 2009 tarihlerinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde düzenlenecek olan "Galen Foundation Course" ile ilgili detaylara ekteki dosyadan ve www.myesr.org/esor internet adresinden ulaşabilirsiniz. 

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-05-06 devamını okumak için tıklayınız...

ESPR 2009

Değerli TRD Üyeleri,

31 Mayıs-4 Haziran 2009 tarihlerinde İstanbul, Ceylan Intercontinental Hotel'de düzenlenecek olan ESPR 2009 (European Society of Paediatric Radiology) e-bültenine haberin devamından, diğer detaylara kongre internet sitesinden www.espr2009.org ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-04-30 devamını okumak için tıklayınız...

Türk Toraks Radyolojisi Derneği 13. Yıllık Bilimsel Toplantısı

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Toraks Radyolojisi Derneği'nin 8-9 Mayıs 2009 tarihlerinde Ankara Hilton Hotel'de "13. Yıllık Bilimsel Toplantısı" yapılacaktır. Toplantı ile ilgili tüm detaylar ekteki dosyadadır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-04-17 devamını okumak için tıklayınız...

Radyasyondan Korunmada Güncel Tavsiyeler Sempozyumu

Değerli TRD Üyeleri,

TMMOB Fizik Mühendisleri Odası tarafından 9 Mayıs 2009 Cumartesi günü Ankara Best Western Hotel'de "Radyasyondan Korunmada Güncel Tavsiyeler Sempozyumu" gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgiye www.fmo.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu 

 
2009-04-16 devamını okumak için tıklayınız...

TÜRKRAD 2009

Değerli TRD Üyeleri,

30.Ulusal Radyoloji Kongresi TÜRKRAD 2009'un resmi internet sitesi www.turkrad2009.org üyelerimizin kullanımına açılmıştır. İnternet sitemizin "Kongremiz" bölümünden detaylara ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-04-01 devamını okumak için tıklayınız...

ESIR (European School of Interventional Radiology) 2009 Kayıtları Başlamıştır

Değerli TRD Üyeleri,

"ESIR 2009" bünyesinde değişik üniversite hastanelerinde düzenlenecek olan kurslar için www.cirse.org internet adresinden faydalanabilirsiniz. Ekteki dosyada kurs programları bulunmaktadır.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-03-30 devamını okumak için tıklayınız...

Özel Hastaneler ve Özel Ayakta Teşhis ve Tedavi Merkezleri Yönetmelik Değişikliği

Değerli TRD Üyeleri,

11.03.2009 gün ve 27166 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle Özel Hastaneler ve Özel Ayakta Teşhis ve Tedavi Merkezleri Yönetmelikleri'nde değişiklik yapılmıştır. Bilgilendirme raporu ekteki dosyadadır. Bu değişikliğin daha önceki düzenlemeler ile karşılaştırıldığı tablolar da ekte bilginize sunulmuştur.

Saygılarımızla,

TRD Yönetim Kurulu

 
2009-03-27 devamını okumak için tıklayınız...


   
 
 

WEBCAST
 
34. Ulusal Radyoloji Kongresi

33. Ulusal Radyoloji Kongresi

Abdomen Radyolojisi Sempozyumu

Karaciğer MR Görüntülemede Güncel Yaklaşımlar
 

Kongre Fotoğrafları
 
 

KONGRE VE TOPLANTILAR
 

Diğer Toplantılar
 

E-POSTER
  TÜRKRAD 2013
TÜRKRAD 2012
TÜRKRAD 2011
TÜRKRAD 2010
TÜRKRAD 2009
TÜRKRAD 2008
TÜRKRAD 2007
TÜRKRAD 2006
 

YAYINLAR
 

 

Opakim Ulrich


Ana Sayfa  |   Dernek Hakkında  |   Üyelik Koşulları ve Üyelik  |   Eğitim ve Yeterlilik Kurulu  |   Çalışma Grupları  |   Yönergeler  |   Bize Yazın