TRD Yeterlik Sınavı Beceri Aşaması

TRD Yeterlik Sınavı Beceri Aşaması | 2017-05-11

Değerli TRD Üyeleri,

Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu (TRYK) Sınav Komisyonu tarafından düzenlenecek Yeterlik Sınavı Beceri Aşaması 4 HAZİRAN 2017 tarihinde İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı’nda yapılacaktır.

Yeterlik Sınavı’nın beceri aşamasına girebilmek için kuramsal sınavda başarılı olma ve radyoloji uzmanlığına sahip olma koşulu aranmaktadır. Kuramsal aşamada başarılı olan üyelerimizin Yeterlik Belgesi alabilmeleri için 3 yıl içinde gerçekleştirilen beceri aşamasına katılmaları ve başarılı olmaları gerekmektedir.

Avrupa Radyoloji Yeterlik Sınavı (European Diploma in Radiology-EDiR)’nda başarılı olan T.C. vatandaşı ve TRD üyesi Radyoloji uzmanları derneğe yazılı başvuruda bulunmaları durumunda, Yeterlik Sınavı’nın kuramsal aşamasından muaf tutularak, beceri aşamasına girebilirler.

4 HAZİRAN 2017 tarihinde gerçekleştirilecek beceri aşamasına toplam 48 üyemizin başvurusu kabul edilecektir. Başvuruda bulunan ilk 48 kişinin kaydı alınacaktır. Başvuruların 48 kişiyi aşması durumunda ikinci bir sınav tarihi belirlenip, duyurusu yapılacaktır. Bu nedenle başvuru sayısının saptanabilmesi ve gerekli planlamanın yapılabilmesi için başvuruların en geç 22 MAYIS 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. Sınav başvuru koşulları ve başvuru için gönderilmesi gereken evraklar linkte yer almaktadır.

Saygılarımızla, bilginize sunarız.
Türk Radyoloji Yeterlik Kurulu Sınav Komisyonu